Ciśnienie

Profesjonalne mierniki ciśnienia

Ciśnienie, obok temperatury, jest najczęściej mierzoną wartością fizyczną, która znajduje zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach. Aby mieć pewność, że wartości są nieprzekłamane, warto wybrać sprzęt odpowiadający potrzebom oraz dostosowany do konkretnych warunków pracy.

Przetwarzanie ciśnienia na potrzeby przemysłu

W naszym sklepie można znaleźć przetworniki ciśnienia dedykowane branży spożywczej, chemicznej czy farmaceutycznej. Zadaniem tych urządzeń jest zamiana fizycznej wielkości ciśnienia na analogowy lub cyfrowy sygnał elektryczny. Przetwornikiem, który sprawdzi się we wszystkich wspomnianych branżach, jest m.in. BD Sensors X|ACT I. Posiada on szeroki zakres działania oraz dokładność. Na jego uniwersalność składają się m.in. pomiar podciśnienia, ciśnienia względnego i absolutnego gazów, par oraz cieczy, ponadto posiada możliwość przyłączy gwintowych, higienicznych czy kołnierzowych.

Pomiar ciśnienia oraz jego skoków

Aby sprawnie mierzyć ciśnienie atmosferyczne oraz różnice ciśnienia np. w instalacjach, należy posiadać barometry oraz mikromanomentry. Manometr to urządzenie pomiarowe do kontrolowania skoków ciśnień w instalacjach ciśnieniowych, natomiast barometr służy do pomiarów ciśnienia atmosferycznego. Są to niezwykle precyzyjne urządzenia, które mają zastosowanie w bardzo szerokim zakresie usług. W przypadku mikromanometrów można zdecydować się na Capsuhelic zaprojektowany do szybkiego i dokładnego pomiaru ciśnienia różnicowego powietrza i cieczy. Urządzenie odczytuje pomiary przepływu cieczy, pomiaru spadku ciśnienia na filtrach czy pomiaru poziomu płynów w zbiornikach magazynowych.

Szukając barometru, warto zwrócić uwagę na Vaisala PTB330. Gwarantuje wysokiej klasy pomiary ciśnienia atmosferycznego, co czyni go idealnym do wszystkich zastosowań wymagających precyzyjnych danych.

Wyników 1 - 10 z 77