Katalog produktów

Generatory aerozolu

Generatory aerozolu są wykorzystywane do testowania filtrów HEPA/ULPA stanowiących ważny element urządzeń oraz systemów do filtracji powietrza. Podczas tego typu badań sprawdza się między innymi ich integralność (brak uszkodzeń i przecieków) oraz to, czy filtr jest szczelnie zamontowany w obudowie.

Stosowany wówczas generator pozwala więc wykryć ewentualne przecieki niedostatecznie oczyszczonego powietrza, które następnie należy w odpowiedni sposób wyeliminować.

Jak wygląda badanie integralności filtrów HEPA/ULPA?

Aby badanie dało wiarygodne wyniki, w pierwszej kolejności należy sztucznie zanieczyścić powietrze przed filtrem. W tym właśnie celu wykorzystywany jest generator aerozolu. Źródłem aerozolu jest natomiast odpowiednio dobrany do potrzeb badania olej testowy.

Podczas badania mierzone jest stężenie cząstek przed filtrem i ustalana jest maksymalna liczba tych, które mogą przez niego przeniknąć w określonym wcześniej czasie pomiaru.

Przy pomocy sondy izokinetycznej wykonywany jest skan samej ramki oraz całej powierzchni filtra, a licznik cząstek drukuje uzyskane wyniki. W sytuacji, gdy urządzenie wykryje jednak obecność cząstek w powietrzu, uruchomiony zostanie alarm akustyczny.

Wówczas należy ustalić, w którym miejscu pojawił się wyciek i go wyeliminować. Jeśli jednak okaże się to niemożliwe, trzeba po prostu wymienić uszkodzony filtr na nowy.

Generatory aerozolu VC Aero

Oferta obejmuje doskonałej jakości generatory tworzone przez firmę Concept Smoke Systems.

Producent ten działa na rynku od niemal 50 lat, a zdobyte przez ten czas doświadczenie przekłada się na funkcjonalność i niezawodność sprzętu, który proponuje swoim klientom. Generatory VC Aero są więc przystosowane do ich stosowania w pomieszczeniach czystych oraz w laboratoriach.

Urządzenia VC Aero są w stanie wytwarzać aerozol o ciągłej wielkości cząsteczek. Pozwalają one również kontrolować ich przepływ, co sprawia, że generator produkuje cały czas niską ilość aerozolu niemal bez efektu pulsowania. Dzięki temu sprzęt ten sprawdza się doskonale podczas przeprowadzania badań filtrów HEPA oraz systemów filtracji ULPA zgodnie z obowiązującą normą EN-ISO 14644-3.

VC Aero może być jednak wykorzystywany również do innych zadań. Może on służyć na przykład do wizualizacji przepływu, określania stopnia odzysku klasy pomieszczeń, czy też do badania szczelności oraz weryfikacji wielkości cząstek.

Generatory aerozolu VC Aero - zalety

Producent urządzeń VC Aero dostarcza klientom dwa modele generatorów, które różnią się pojemnością zbiornika. Może on mieć więc 1,3 litra lub 5 litrów. Oprócz tego sprzęt ten ma funkcję automatycznego, bezobsługowego czyszczenia oraz cyfrową regulację temperatury (sterowanie PID).

Generator wyposażono ponadto w bryzgoszczelną obudowę, a na zamówienie może on również zostać wykonany ze stali nierdzewnej.

W naszej ofercie dostępny jest też znacznie mniejszy i poręczniejszy generator kompaktowy. Pomimo swojego mniejszego rozmiaru jest on tak samo funkcjonalny, jak jego wersje standardowe. Posiada on podwójne napięcie (110/230 V i 50/60 Hz) oraz sterownik wieloprzepływowy.

Został on też zbudowany ze stali nierdzewnej, szybko się nagrzewa, ma funkcję timera i jest kompatybilny z pilotem radiowym, a do tego ma aż 5 lat gwarancji.

- Najmniejszy termiczny generator aerozolu na rynku<br>
- Wiodący w swojej klasie zakres mocy wyjściowej<br>
- Podwójne napięcie (do wyboru 110/230v 50/60Hz)<br>
- Sterownik wieloprzepływowy (Ondina, PAO, Durasyn)<br>
- Szybki czas nagrzewania<br>
- 5 lat gwarancji na części<br>

Aerozol zgodny jest z  EN-ISO 14644-3 Sect C.6.3.
Dostępne są dwa modele różniące się pojemnością zbiornika: (1300 i 5000).
Dodatkowo w zależności od mocy elementu grzejnego każdy z dwóch w/w generatorów posiada 3 typy:
0.6kW - 0...166 000µg/s
1.1kW - 0...466 000µg/s
2.2kW - 0...850 000µg/s