Katalog produktów

Zawartość wody w materiałach budowlanych

Mierniki wilgotności ścian i posadzki

Pomiary to bodaj najistotniejsza rzecz na budowie. Im więcej wartości znamy, tym lepiej nam będzie wychodziła praca. Niezmiernie istotną wartością jest wilgotność – nie tylko powietrza, ale i materiałów, które remontujemy czy odnawiamy. Warto zadbać zatem o pomiar wilgotności ścian czy posadzek, co pozwoli uniknąć późniejszych dodatkowych remontów czy przeróbek. Specjalnie dostosowane mierniki wilgotności pozwolą nam dokładnie określić stopień zawartości wody w danej powierzchni.

Pomiar wilgotności – po co?

Zwykle są to urządzenia wielofunkcyjne, a nie przypisane tylko do jednego rodzaju pomiarów, jak mierniki wilgotności ścian czy mierniki wilgotności posadzki. Użycie suchych materiałów to gwarancja trwałości późniejszej konstrukcji. Dlatego pomiary te są tak ważne, mogą nam bowiem oszczędzić wiele przyszłych problemów budowlanych. Odpowiednio osuszone mury chętniej i równomiernie przyjmą chociażby gładź czy farbę – sprawdzimy tak, czy tynk jest już odpowiednio suchy. Dzięki temu unikniemy odpadającej farby na ścianach czy suficie, co bywa katastrofalne w skutkach i znacznie wydłuża remont czy wykończenie nowych budynków. Mierniki wilgotności są bezinwazyjne, co oznacza, że nie ingerują w strukturę badanej powierzchni i nie niszczą jej w żaden sposób. Współcześnie są to urządzenia bardzo nowoczesne i łatwo dostępne. Warto zaopatrzyć się w miernik wilgotności, gdyż przydaje się on do różnych powierzchni i dzięki zaawansowanej technologii świetnie sprawdza się przez długie lata nawet intensywnego użytkowania.

Moistec 2w1 - Wilgotność drewna - wilgotność budynku
Podłogi bez wstępnego napięcia |Podłogi z wstępnym napięciem |Beton z małym obciążeniem |Beton z dużym obciążeniem |Zaprawa anhydrytowa
Najnowszy higrometr do pomiaru zawartości wody w drewnie i w materiale budowlanym. Głębokość skanowania do 20mm
EVO CC miernikiem wilgotności tynku. Dzięki urządzeniu można sprawdzić wilgotność tynku w kilku miejscach w ciągu kilku sekund i od razu zdecydować, czy podłoże jest wystarczająco suche. Brak szybszej i tańszej metody testowania zawartości wody w gipsie.
Miernik wilgotności betonu SHM40
Pomiar zgodny z ASTM F2170-09
Zestaw z walizką

Przenośne mierniki wilgotności
pomiaru wilgotności ścian, posadzek, tynku, betonu, drewna
Metoda: pojemnościowa, konduktometryczna, higrometryczna