Katalog produktów

Reduktor sprężonego powietrza

Liczniki cząstek to urządzenia pozwalające na zdalną lub ręczną ocenę jakości powietrza. Z ich pomocą możliwe jest między innymi monitorowanie wilgotności oraz temperatury w danym miejscu, a także ewentualne śledzenie źródeł i emisji zanieczyszczeń. Ich ważnym zadaniem często jest też nadzorowanie prawidłowego działania filtrów powietrza i instalacji wentylacyjnych, co jest kluczowe zwłaszcza w pomieszczeniach, które muszą spełniać restrykcyjne normy czystości. Takie urządzenia nie są jednak w stanie dokonywać pomiarów w układach sprężonego powietrza lub gazu. Dlatego niezbędny staje się reduktor ciśnienia powietrza.

Reduktor ciśnienia powietrza - zasada działania

Wiele osób, które po raz pierwszy stykają się z tego typu urządzeniem, zastanawia się, jak działa reduktor ciśnienia powietrza i jakie jest właściwie jego zadanie. Aby to zrozumieć, w pierwszej kolejności należy poznać ograniczenia związane z działaniem samego licznika cząstek stworzonego przez firmę TSI.

W typowym urządzeniu tego rodzaju istnieje limit ciśnienia powietrza, które pozwala maszynie na zassanie próbki gazu. W rezultacie skuteczne mierzenie ilości cząstek w instalacji sprężonego powietrza staje się praktycznie niemożliwe. I właśnie w takich przypadkach niezbędne są reduktory sprężonego powietrza.

Urządzenia te, również wyprodukowane przez firmę TSI, są najlepszym rozwiązaniem tego typu problemów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii reduktor jest w stanie skutecznie obniżyć ciśnienie w instalacji do poziomu, który pozwoli prawidłowo pracować licznikowi cząstek.

Reduktor sprężonego powietrza - najważniejsze cechy

Żaden specjalista pracujący z licznikami cząstek nie ma wątpliwości co do tego, jak ważnymi urządzeniami są reduktory sprężonego powietrza. Zwłaszcza że produkt firmy TSI został doskonale zaprojektowany, dzięki czemu jest łatwy w obsłudze, a przy tym świetnie spełnia swoją funkcję, co jest przecież najważniejsze.

Urządzenia te zostały opracowane do monitorowania oraz dokładnego sprawdzania jakości powietrza zgodnie z normami ISO 8573-1 oraz SEMI E49.8. Z ich pomocą można pracować zarówno z czystym suchym powietrzem, jak i z azotem (N2) i argonem (Ar).

Co ważne, reduktor ciśnienia powietrza TSI pozwala obecnie na redukcję ciśnienia roboczego gazu nawet z poziomu 8.27 bar do wartości typowych dla ciśnienia atmosferycznego.

Jakie zalety mają reduktory sprężonego powietrza?

Oczywiście największą zaletą urządzeń tego typu jest tak naprawdę ich podstawowa funkcja, a więc obniżanie ciśnienia gazu w instalacjach. Oprócz tego jednak warto wspomnieć, że są to produkty doskonałej jakości.

Ich obudowa powstała ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest niezwykle trwała i odporna na działanie różnego typu chemikaliów.

Reduktor ciśnienia sprężonego powietrza został też wyposażony w wewnętrzny filtr HEPA, który chroni go przed zanieczyszczenia, gdy nie jest podłączony.

W urządzeniach tych nominalny pobór próbki wynosi 1,0 cfm (28,3 l/min) lub 0.1cfm (2.83 l/min). Oznacza to więc, że są one kompatybilne z licznikami cząstek o takich właśnie wartościach poborów. Warto też zaznaczyć, że instalacja reduktorów oraz korzystanie z nich nie jest skomplikowane. Urządzeń tych nie trzeba kalibrować ani regulować ręcznie.

Reduktor ciśnienia z 8.27bar do otoczenia
Pobór próbki 28.3l/min lub 2.83l/min
Przeznaczony do pomiarów zgodnych z ISO8573-1 i SEMI E49.8