Katalog produktów

Pomiar zawartości wody rozpuszczonej w oleju

Przetworniki firmy Vaisala z czujnikami HumiCap charakteryzującymi się doskonałąstabilnością długoczasową. Wersja stacjonarna MMT330 oraz przenośna MM70.

Oleje czy smary to niezbędny element wielu przemysłowych mechanizmów, a także zarówno dużych, jak i małych maszyn. Nawet niewielka ilość wody może wpłynąć negatywnie na optymalne działanie. Mierniki zawartości wody w oleju pozwalają zapobiec zawilgoceniu, co z kolei uchroni nas przed niewygodnymi i nierzadko drogimi awariami. Nie bez znaczenia jest to również w branży paliwowej. Powszechnie wiadomo, że połączenie wody i oleju może się źle skończyć.

Po co nam miernik zawilgocenia oleju?

Mierniki zawartości wody w oleju czy smarze pozwalają zapobiec zagrożeniom, jakie stwarza wilgoć w urządzeniach. Olej to środek izolacyjny, często stosowany jako preparat wspomagający pracę mechanizmów, ale także przeciwdziałający korozji i chroniący przed innymi czynnikami zewnętrznymi. To także paliwo, którego optymalne działanie uzależnione jest od jakości surowca napędowego. Branża paliwowa, współczesny przemysł czy nawet chłodnictwo miałoby utrudnione zadanie bez tego niewielkiego przyrządu, jakim jest miernik wilgotności w oleju. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Wygodne rozwiązania we współczesnym przemyśle

Mierniki zawartości wody w oleju podają istotne parametry w czasie rzeczywistym, a także posiadają sporą pamięć, w której przechowywać można wcześniejsze pomiary. Zapobiega to nieodpowiednim wartościom, zapewnia odpowiednie zabezpieczenie maszyn czy urządzeń, a także pozwala na przeprowadzenie dłuższej analizy wartości i w konsekwencji usprawnienie działania. Skuteczne zabezpieczenie przed awarią to podstawa prewencji we współczesnym przemyśle.

Przetwornik zawartości wody w oleju model Vaisala MMT330. Możliwość wyliczenia zawartości wody w ppm dla kilku typów olejów

Ręczny miernik MM70 do pomiaru zawartości, aktywności wody i temperatury oleju. Jest to idealne urządzenie do konserwacji zapobiegawczej systemów olejowych.

Kompaktowy przetwornik temperatury i wilgotności oleju dla aplikacji OEM MMT162
Przetwornik temperatury i aktywności wody w oleju MMT310 Szybki i niezawodny detektor wilgoci zawartej w oleju Technologia oparta na czujniku VAISALA HUMICAP®

Vaisala iskrobezpieczny (Ex lub ATEX) przetwornik wilgotności oleju i paliwa HMT368
Pomiar zawartości wody w paliwie lotniczym JET 1A
ATEX 100a 94/9/EC (VTT), Ex ia IIC T4
Wersja do oleju: aw + T
Wersja do paliwa lotniczego:aw+T+ppmw+RS%+Ts (JET A-1 tylko)

Pomiar zawartości w oleju w sprężonym powietrzu zgodnie z normą ISO 8573 Zakres pomiarowy: 0.001 ... 2.5mg/m3. pracy w zakresie 3...16bar

Vaisala iskrobezpieczny (Ex lub ATEX) przetwornik wilgotności itemperatury
W opcji wersja do oleju i paliwa
Pomiar zawartości wody w paliwie lotniczym JET 1A
Atmosfera gazowa, Ex ia IIC T4
Atmosfera pyłowa, Ex ia IIIC T200 85C
Wersja do oleju: aw + T
Wersja do paliwa lotniczego:aw+T+ppmw+RS%+Ts (JET A-1 tylko)

Przetwornik z Modbus RTU MMP8
Zakres aktywności wody: 0...1
Ciśnienie pracy; do 40bar
W opcji wyświetlacz Indigo