Katalog produktów

Pomiary tlenu [O2]

Tlenomierze to przyrządy, które jak sama nazwa wskazuje, pozwalają zmierzyć zawartość tlenu znajdującego się w wodzie lub powietrzu. Zastosowanie tego typu sprzętu jest niezbędne w wielu gałęziach przemysłu. Na szczęście w sprzedaży można znaleźć produkty wyróżniające się wysoką jakością wykonania oraz funkcjonalnością i dokładnością pomiaru.

Różne rodzaje tlenomierzy do wody i powietrza

Co istotne, pomiary tlenu w cieczach i gazach mogą być wykonywane przy pomocy urządzeń, których działanie opiera się na różnych technologiach.

Przykładowo w technologii cyrkonowej urządzenie wyróżnia się szybkim czasem reakcji i wieloletnim działaniem. Z kolei przyrządy oparte na technologii elektrochemicznej są idealnym rozwiązaniem w przypadku pomiarów tlenu zawartego w gazach z węglowodorami.

Dość innowacyjnym rozwiązaniem są też obecnie czujniki optochemiczne. Zasada działania takiego urządzenia bazuje na efekcie dynamicznego wygaszania luminescencji przez tlen cząsteczkowy. W przypadku tych urządzeń możemy liczyć na bardzo szybki czas odpowiedzi. Tlenomierz optochemiczny nie zużywa też tlenu i jest tak naprawdę bezobsługowy. Do tego jego pomiary są naprawdę dokładne, przez co specjaliści korzystają z niego wyjątkowo chętnie.

Zastosowanie mierników stężenia tlenu w powietrzu i wodzie

Tlenomierz do powietrza i wody jest urządzeniem wykorzystywanym do wykonywania pomiarów tlenu w cieczach oraz gazach w niemal każdej gałęzi przemysłu.

Wspomniane już czujniki w technologii cyrkonowej i elektrochemicznej doskonale sprawdzają się na przykład przy pomiarach w atmosferze azotu, w komorach rękawicowych, czy też koncentratorach tlenu. Choć to oczywiście tylko przykłady ich możliwego zastosowania.

Z kolei miernik tlenu w wodzie i powietrzu oparty o technologię optochemiczną jest wykorzystywany obecnie w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Stosuje się go między innymi w medycynie oraz w przemyśle farmaceutycznym, a także przy produkcji napojów oraz w szeroko pojętym sektorze spożywczym. Pomiar poziomu tlenu ma w tych branżach ogromne znaczenie w kontekście kontroli jakości między innymi sterowania napowietrzaniem czy fermentacji.

Tlenomierze dla profesjonalistów

Firmy zajmujące się produkcją urządzeń do pomiarów zawartości tlenu w wodzie i powietrzu nieustannie dbają o to, aby ich produkty stawały się coraz lepsze. Dzięki temu specjaliści z różnych branż zyskują dostęp do sprzętu opierającego się o coraz nowsze technologie. W rezultacie możemy liczyć na urządzenia funkcjonalne i łatwe w obsłudze, które dostarczają bardzo dokładne pomiary tlenu.

Nasza oferta składa się wyłącznie ze sprzętu najwyższej jakości, który został zaprojektowany i wykonany przez najlepszych specjalistów w branży. Proponujemy naszym klientom produkty renomowanych firm, które mają ogromne doświadczenie w tworzeniu specjalistycznych urządzeń na potrzeby przemysłu. Zachęcamy więc do zapoznania się ze specyfikacją każdego z oferowanych przez nas produktów. Jesteśmy przekonani, że spełnią one Państwa wymagania.

Pomiar tlenu w powietrzu TecMicro gas
Pomiar tlenu w cieczach TecMicro fluid
Zakresy pomiarowe od 0-200 ppb do 100%
Wyjście cyfrowe i analogowe

  • Kompaktowy przetwornik tlenu - SenzTx do monitorowania O2 w generatorach gazu i komorach rękawicowych
  • Opcje technologii czujnika cyrkonowego lub elektrochemicznego
  • Zakres pomiarowy: 0 do 100ppm do 0 do 100% O2
  • Protokół modbus RS 485
  • Zasilanie 24VDC
  • Wersja z kołnierzem KF40, przepływowa lub wkręcana
  • Dostępne opcje podłączenia do procesu przez kryzę