Katalog produktów

Saldometry (bilans promieniowania ziemi saldo radiacyjne)

Saldometry to przyrządy, dzięki którym można precyzyjnie określić saldo promieniowania. Jest ono definiowane jako różnica pomiędzy promieniowaniem słonecznym bezpośrednim i rozproszonym a promieniowaniem odbitym od ziemi i emitowanym przez nią.

Dzięki takim profesjonalnym instrumentom wykonanie odpowiednich pomiarów tego typu staje się wyjątkowo proste i szybkie, a przy tym również dokładne. W związku z tym urządzenia te są powszechnie stosowane między innymi w meteorologii, a obecnie również w branży związanej z instalacjami fotowoltaicznymi.

Wysokiej jakości specjalistyczne saldometry

Nasza oferta obejmuje profesjonalne urządzenia, które pomagają użytkownikom zmierzyć bilans radiacyjny, zarówno ten krótkofalowy, jak i długofalowy. Ich działanie opiera się na określeniu różnicy nagrzewania się termostosów eksponowanych i nieeksponowanych na promieniowanie.

Dzięki odpowiedniej liczbie czujników mierzących promieniowanie w zakresie od nadfioletu po daleką podczerwień, uzyskiwane wyniki są bardzo precyzyjne. Warto przy tym wspomnieć, że wszystkie saldometry są fabrycznie kalibrowane, a zatem zostały wyposażone w indywidualny współczynnik kalibracji.

W związku z wysoką jakością ich wykonania, przyrządy znajdujące się w naszej ofercie stosuje się w wielu miejscach. Są one chętnie wykorzystywane przez specjalistów zarówno do wykonywania pojedynczych pomiarów, jak i całych badań.

Precyzyjne pomiary w każdych warunkach

Saldometry to bardzo wytrzymałe urządzenia, które projektuje się z myślą o tym, aby mogły służyć swoim właścicielom możliwie jak najdłużej. Dzięki temu zakup dostępnych w naszej ofercie przyrządów pomiarowych tego typu to gwarancja ich długotrwałej pracy praktycznie w każdym warunkach.

Ich ogromną zaletą jest bowiem wysoka odporność na działanie najróżniejszych czynników atmosferycznych. Szczególnie chronione muszą być w tym przypadku czujniki. Dlatego mogą być one otoczone specjalnymi przezroczystymi kopułami, dzięki którym nie grozi im nadmierne nagrzanie, pył, wiatr, czy deszcz.

Doskonały projekt i wykonanie sprawiają, że oferowane przez nas instrumenty pomiarowe radzą sobie doskonale nawet w najtrudniejszych warunkach. I to zarówno gdy chodzi o ich lokalizację, jak i panującą w danym miejscu pogodę.

Szerokie zastosowanie saldometrów

Przyrządy pomiarowe tego typu są wykorzystywane między innymi w rolnictwie. Wynika to z faktu, iż dzięki nim można łatwo i stosunkowo szybko dokonać pomiarów ewapotranspiracji.

Instrumenty te są też często stosowane w meteorologii do pomiaru bilansu promieniowania lub wewnętrznej temperatury promieniowania. Z pewnością znajdziemy je więc w wielu stacjach meteorologicznych znajdujących się w najróżniejszych lokalizacjach. Korzystają z nich również specjaliści zajmujący się badaniami atmosfery oraz badaniami klimatologicznymi.

Ponadto w związku ze wzrostem liczby inwestycji w odnawialne źródła energii, w ostatnich latach przyrządy te używane są również jako pomoc w ocenie sprawności ogniw w instalacjach fotowoltaicznych.

Różnicowa sonda do pomiaru promieniowania netto.
Szeroki zakres spektralny.
Pomiar różnicy promieniowania od nadfioletu do podczerwieni
Złożenie dwóch pyranometrów oraz dwóch pyrgeometrów mierzących różnicowo promieniowanie i każde z osobna
Szeroki zakres spektralny.