Katalog produktów

Czujnik temperatury gleby

Czujnik temperatury gleby TP32MT to najnowszy produkt włoskiej firmy DeltaOhm, mierzący temperaturę na kilku poziomach. Punkty pomiaru temperatury umiejscowione są bezpośrednio nad glebą, na powierzchni gleby oraz do 5 pod powierzchnią gleby. W czujnik temperatury wbudowano elektronikę zapewniającą przetwarzanie sygnału rezystancyjnego na cyfrowy RS485 z protokołem Modbus RTU. Czujnik temperatury włoskiej firmy DeltaOhm przeznaczony jest do pomiarów temperatury powietrza, temperatury przygruntowej i gruntu, w zależności od wybranej wersji w 6 lub 7 punktach. Całość zamknięta jest w szczelnej obudowie. Pomiar realizowany jest na następujących poziomach: 5cm | 0 | -5cm | -10cm | -20cm| -50cm oraz w opcji -100cm w stosunku do gruntu. Poziomy na których realizowany jest pomiar wybrano zgodnie z wymogami Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Elementami pomiarowymi czujnika temperatury są selekcjonowane rezystory Pt100 klasy 1/3 DIN. W celu eliminacji wpływu promieniowania słonecznego na pomiar, rurkę czujnika temperatury wykonano z włókna szklanego, zapewniając jego doskonałą szczelność i dużą izolacyjność wzdłuż osi pionowe czujnika. Czujnik szczególnie polecany jest do zastosowań w rolnictwie, badaniach geotermalnych, geologii i wszędzie tam gdzie niezbędnym jest uzyskanie profilu temperaturowego gleby.

Czujnik: Pt100
Klasa: 1/3DIN
Linia: 4-przewodowa
Zakres pracy: -40ºC ...+ 85ºC
Dryft temperaturowy: 0.003%/ºC @20ºC
czujnik temperatury bezpośrednio nad glebą, na powierzchni gleby oraz do 5 punktów pod powierzchnia gleby. Wyjście RS485 z protokołem Modbus RTU