Katalog produktów

Kamery przenośne

Kamery termowizyjne przenośne oferowane w tej kategorii produktów to stosunkowo niewielkie, łatwe w transporcie urządzenia o niskiej masie, które pozwalają na wykrycie i rejestrację ciepła wydzielających je obiektów. W naszej ofercie można znaleźć zarówno kamery zintegrowane, jak i z głowicą rozdzieloną od elektroniki.

Do czego służą przenośne kamery termowizyjne?

Przenośne kamery termowizyjne to urządzenia o niewielkich wymiarach, które służą do rejestrowania obrazu za pomocą promieniowania podczerwonego. Obraz wyświetlany przez kamerę termowizyjną prezentuje temperaturę danego obiektu.

Oferowane w tej kategorii produktów ręczne kamery termowizyjne odznaczają się zróżnicowanymi parametrami technicznymi. W zależności od modelu, działają w większym lub mniejszym zakresie pomiarowym:

  • od -20 do 350°C,
  • od -40 do 650°C,
  • od -40 do 1500°C,
  • od -40 do 2000°C.

Podobnie różnią się zakresem spektralnym, czułością, dokładnością, częstotliwością odświeżania obrazu, rozdzielczością, ostrością oraz wieloma innymi parametrami związanymi z prezentacją obrazu, pamięcią czy funkcjami pomiarowymi.

Gdzie znajdują zastosowanie przenośne kamery termowizyjne?

Dostępne w tej kategorii produktów kamery termowizyjne mają różnorodne zastosowanie. Klienci kupują oferowane modele m.in. do celów badawczych, używając ich w laboratoriach i jednostkach naukowych. Takie kamery są przydatne również w służbach kontroli ruchu oraz w organach ścigania. Stosuje się je też w przemyśle, gdzie sprawdzają się szczególnie w działach kontroli jakości, ale również do stałego monitorowania temperatury w procesach wytwórczych.

Przenośnych kamer termowizyjnych używa się także w budownictwie do kontrolowania termoizolacyjności budynków. Za pomocą kamer termowizyjnych można kontrolować również miejsca, gdzie woda wnika w przegrody budowlane (kamera pokaże wówczas „zimne” obszary) oraz przebieg przewodów i kabli elektrycznych pod tynkiem (wskutek przepływu prądu widoczne są one jako miejsca „ciepłe”).

Termowizję stosuje się także w medycynie w przypadkach, kiedy nie ma kontaktu z pacjentem, jak również w weterynarii.

Dostępne funkcje w przenośnych kamerach termowizyjnych

Oferowane przez nas przenośne kamery termowizyjne to m.in. modele, które posiadają funkcję zapisu danych w czasie rzeczywistym, a także umożliwiają analizę obrazu i pobranie raportu. Kamery równolegle przechwytują zdjęcie termowizyjne i widzialne, a następnie składają je, co można obserwować na monitorze komputera. Dodatkowym ułatwieniem dla obsługi urządzenia jest wziernik, który pozwala obserwować fotografowany obiekt w warunkach silnego nasłonecznienia, kiedy czytelność obrazu na wyświetlaczu jest ograniczona.

Model z głowicą odseparowaną od elektroniki, poza wieloma innymi funkcjami, oferuje również prezentację temperatury w dowolnych 5 punktach na obrazie. Warto nadmienić, że głowica, choć umożliwiająca oddzielenie od części elektronicznej z wyświetlaczem i umieszczenie jej niezależnie, może być również zintegrowana z wyświetlaczem przez umieszczenie jej w jednym z dwóch punktów połączenia.

Kamera termowizyjna. Zakres -40...+650°C w opcji do 2000°C,
Czułość termiczna od 0.025°C
Matryca 640x480 pikseli,z funkcją super rozdzielczość: 1280x 960 pikseli, 30Hz,
Pamięć na karcie CF, wizjer + wyświetlacz
Funkcja multi-focus,
Wbudowany aparat do zdjęć w świetle widzialnym,

Kamera termowizyjna z rozdzieloną głowicą od elektroniki
Zakres pomiarowy: -20...350°C
Czułość: ±0.05°C
Detektor: 240x240 pikseli
Ostrzenie od 10 cm
Rozdzielona kamera od elektroniki

Matryca; 480x360
Zakres pomiarowy -40...650°C | 1500°C
Czułość termiczna (NETD): od 0.025°C
Funkcja: "Panorama" Rejestracja filmów termowizyjnych Ekran: LCD TFT 3.5" (640x480)+ wizjer Miksowanie obrazu IR z widzialny