Katalog produktów

Pomiar opadów atmosferycznych

Opady atmosferyczne mierzone są deszczomierzem (pulwiometrem) bądź pluwiografem, który służy do mierzenia intensywności ciekłych opadów w różnych przedziałach czasowych. Jednostką pomiaru opadów deszczu są milimetry słupa wody bądź litry przypadające na metr kwadratowy powierzchni w ciągu doby. Mówiąc prościej, wielkość 1 mm opadu jest równa 1 litrowi wody na powierzchni 1 metra kwadratowego.

Do opadów docierających na Ziemię możemy zaliczyć: deszcz, mżawkę, opady śniegu, grad, a także krupy.

Aby pomiar opadów był dokładny warto zadbać o to, aby deszczomierze były rozmieszczone jak najgęściej. Urządzenie nie może być osłonięte. Jego górna część: wlot powinna znajdować się 1 metr nad gruntem. Pomiary opadów atmosferycznych wykonywane są raz na dobę o godzinie 7:00. Zapisuje się je w dzienniku pomiaru opadów atmosferycznych jako te, które wystąpiły dzień wcześniej.

Narzędzia do pomiaru opadów atmosferycznych

W naszej ofercie znaleźć można deszczomierze całkowicie odporne na korozję. Urządzenia występują w dwóch wersjach z podgrzewaniem lub bez. Podgrzewane zapewniają właściwy pomiar w warunkach zimowych i zapobiegają gromadzeniu się śniegu i lodu. Ilość zgromadzonego płynu w narzędziu pomiarowym wskazywana jest przez liczbę wypróżnień zbiornika, rejestrowanych jako impuls przy każdym obrocie naczynia. Naczynie wylewa płyn w momencie osiągnięcia wskazanego poziomu. Na liczniku rejestrowany jest impuls odpowiadający wskazanemu poziomowi.

W ofercie test-therm znajdują się też radarowe urządzenia do pomiaru opadów. Do pomiaru wykorzystują w czujnik Dopplera. Rejestruje on prędkość opadania kropli deszczu. W jaki sposób? Poprzez korelację wielkości kropli deszczu oraz ich prędkości. Czujniki radarowe mogą być wykorzystywane także do pomiaru intensywności opadów. Są one bardzo dokładne i pozwalają zaklasyfikować zmierzony opad do następujących typów: deszcz, śnieg, grad, deszcz ze śniegiem, marznący deszcz.

Zarówno deszczomierze, jak i czujniki radarowe nadają się do pomiaru opadów deszczu i śniegu. W przypadku śniegu pomiar przeprowadzany jest na wodzie uzyskanej po jego stopieniu.

Detekcja opadu deszczu / śniegu
Wyjście:
- sygnalizacyjne,
- częstotliwościowe,
- analogowe (bez kalibracji)
Wbudowana grzałka

Czujnik do pomiaru grubości warstwy śniegu zalegającego na powierzchni, model 8365.30 - SHM31

Deszczomierz HD2015 HD2015 jest niezawodnym i wytrzymałym deszczomierzem, skonstruowanym całkowicie z materiałów odpornych na korozję w celu zapewnienia jego odporności.

Rejestrator HD2013-DB Rejestrator przeznaczony jest do przechwytywania oraz zapisywania danych pomiarowych.
Deszczomierz HD2013 jest niezawodnym i wytrzymałym miernikiem, skonstruowanym całkowicie z materiałów odpornych na korozję

Opad deszczu  - metoda radarowa
Wielkość kropli 0,3 ... 5,0 mm
Rozkład kropli 11 klas wielkości kropli o szerokości pasma 0,5 mm
Intensywność opadów 0,01 ... 200 mm/h / 0 ... 7,874 cal/h
Prędkość opadu cząstek 0,9 ... 15,5m/s

Seria nowych przetworników meteo WXT531: opad WXT532: kierunek i prędkość wiatru WXT533: opad, kierunek i prędkość wiatru WXT534: ciśnienie barometryczne, temperatura, wilgotność WXT535: opad, ciśnienie barometryczne, temperatura, wilgotność WXT536: prędkość, kierunek,opad, ciśnienie barometryczne, temperatura, wilgotność

Deszczomierz wagowy HD2016 oraz HD2016R
HD2016 jest niezawodnym i wytrzymałym deszczomierzem
Wyjście RS485 z Modbus-RTU lub ASCII lub SDI-12
Skonstruowany całkowicie z materiałów odpornych na korozję
Wagowa metoda pomiaru pozwala na osiągnięcie najwyższej dokładności.

Sygnalizator opadu z wyjściem Modbus RTU
W opcji wyjście 0...10V lub 4...20mA
Rozpoznawanie rodzaju opadu: deszcz, śnieg