Profesjonalne stacjonarne pirometry do pomiaru temperatury ceramiki i stali bez lasera to urządzenia pomiarowe, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle, produkcji oraz w branży metalurgicznej. W naszej ofercie znajdziesz topowe pirometry stacjonarne do precyzyjnego pomiaru temperatury ceramiki i stali, wyróżniające się niezawodnością, precyzją działania oraz wielofunkcyjnością.
Jakie jest zastosowanie pirometrów stacjonarnych bez lasera w produkcji ceramiki i stali?
Ze względu na dokładność stacjonarnych pirometrów do ceramiki i stali bez lasera tego typu sprzęt pomiarowy znajduje zastosowanie w takich branżach jak: przemysł ceramiczny, stalowy, hutnictwo, przemysł materiałów kompozytowych. Wszędzie tam, gdzie kluczowe jest monitorowanie temperatury wyrobów metalowych lub ceramicznych, warto wykorzystywać pirometry stacjonarne bez lasera.
Jak działa stacjonarny pirometr do pomiaru temperatury ceramiki i stali?
Stacjonarny pirometr do pomiaru temperatury ceramiki i stali działa na zasadzie bezkontaktowego pomiaru promieniowania podczerwonego emitowanego przez powierzchnie nagrzane. W praktyce:
- urządzenie wykrywa promieniowanie,
- przetwarza je na sygnał elektryczny,
- interpretuje jako temperaturę i przedstawia wynik w formie graficznej na ekranie.
Osoba korzystająca ze stacjonarnego pirometru do pomiaru temperatury ceramiki i stali bez lasera może ustawić ostrość oraz dokładny punkt pomiarowy. Dzięki temu zmierzenie temperatury jest możliwe nawet w utrudnionych warunkach.
W praktyce stacjonarne pirometry bez lasera do pomiaru temperatury w produkcji ceramiki i produktów ze stali może wskazywać dokładne wyniki w przypadku materiałów o zmieniającej się emisyjności oraz niskim przedziale mierzonych temperatur.
Jak zbudowane są stacjonarne pirometry do pomiaru temperatury ceramiki i stali bez lasera?
Bezlaserowe pirometry stacjonarne do monitorowania procesów wysokotemperaturowych są zbudowane z kilku elementów połączonych ze sobą przez układ scalony. Najważniejsze części znajdujące się w obudowie takiego urządzenia pomiarowego to:
- głowica pirometryczna,
- zintegrowana soczewka np. SF,
- elektronika,
- wyświetlacz LCD.
Warto też dodać, że zalety pirometrów stacjonarnych bez lasera w przemyśle ceramicznym i stalowym wynikają przede wszystkim w tego, że są to urządzenia o wysokiej dokładności pomiarowej. W przypadku topowych modeli pirometrów zakres pracy głowicy sięga temperatur od -20 do +180 stopni Celsjusza.
Jak wykorzystywane są stacjonarne pirometry bez lasera do monitorowania temperatury stali w procesach przemysłowych?
Pirometry stacjonarne bez lasera w produkcji ceramiki i stali są przydatne przede wszystkim do zarządzania i kontrolowania linii produkcyjnej. Z użyciem takiego sprzętu pomiarowego można szybciej reagować na ewentualne zmiany temperatur i przekroczenie newralgicznych wartości progowych istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa produkcji.