Katalog produktów

Wytwornice dymu

Regularne sprawdzanie szczelności jest kluczowe dla prawidłowego działania wielu różnorodnych instalacji. To z kolei wpływa bezpośrednio nie tylko na koszt ich utrzymania, jak i na bezpieczeństwo. W związku z tym należy pamiętać o systematycznym wykonywaniu takich testów przy pomocy profesjonalnego sprzętu, jakim są wytwornice dymu.

Zastosowanie wytwornic dymu

Wytwornice dymu są doskonałymi narzędziami do sprawdzenia szczelności wykonanych połączeń. Najczęściej wskazuje się w tym przypadku oczywiście na kanały wentylacyjne, ale mogą to być również np. rurociągi albo połączenia kanalizacyjne.

Takie urządzenie pozwala wówczas wizualnie zobrazować szczelność połączeń. Dzięki nim można też zweryfikować, czy cyrkulacja powietrza w komorach malarskich jest właściwa.

Generatory dymu są również wykorzystywane do kontroli przeciwpożarowych oraz testowania skuteczności instalacji odpowiedzialnych za oddymianie budynków. Jest to szczególnie ważne w przypadku budynków publicznych i znajdujących się tam klatek schodowych.

Tego typu urządzenia doskonale sprawdzają się też w testowaniu przepływu powietrza w nawiewach laminarnych, dygestoriach i w pomieszczeniach czystych (tzw. cleanroom).

Różne rodzaje wytwornic dymu

W sprzedaży znajdziemy wiele różnych generatorów dymu, za pomocą których można sprawdzić szczelność niemal każdego połączenia. Jednym z nich jest popularny Spirit 900, zasilany sieciowo i dodatkowo wyposażony w elastyczny wąż. Sprzęt ten można nabyć zarówno w wersji ze zbiornikiem wewnętrznym (2 litry), jak i zewnętrznym.

Do zadań specjalnych warto natomiast skorzystać z urządzenia Vulcan 5000. Dym jest w nim wytwarzany poprzez odparowanie oleju, dzięki czemu jest on bardzo trwały.

Osoby, które są zainteresowane nieco bardziej kompaktowym sprzętem, powinny przyjrzeć się bliżej generatorom zasilanym na baterie.

Concept Air Trace to wytwornica dymu akumulatorowa, która cieszy się dużym uznaniem użytkowników. Wytwarza ona niewielkie ilości dymu, przez co doskonale sprawdza się w śledzeniu lokalnych przepływów powietrza. Urządzenie to bardzo szybko się nagrzewa, jest przenośne i łatwe w użyciu, dzięki czemu jest chętnie wykorzystywana przez wiele osób w ich codziennej pracy.

Profesjonalna wytwornica dymu do sprawdzania szczelności

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo wartościowych sprzętów do testowania szczelności. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych rozwiązań, które sprawiają, że nasza praca jest nie tylko prostsza, ale też efektywniejsza. Warto więc poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z naszą ofertą, aby wybrać produkt idealnie dopasowany do potrzeb.

Możemy zapewnić, że wszystkie generatory dymu dostępne na naszej stronie to urządzenia wyróżniające się swoją doskonałą jakością. Zostały one zaprojektowane i stworzone przez najlepszych producentów, którzy cieszą się dużym uznaniem w branży. Dzięki temu jesteśmy przekonani, że oddajemy w wasze ręce sprzęt, który będzie wam doskonale służył przez długi czas.

Spirit 900 to wytwornica dymu do m.in. sprawdzenia szczelności wykonania połączeń np. kanałów wentylacyjnych
do kontroli przeciwpożarowej

Wytwornica dymu Vicount firmy Concept Smoke
Dwie wersje wykonania: 1.1kW i 2.2kW
Wydajność 263m³/min oraz 510m³/min
Pojemnik 1300ml lub 5000ml
Specjalna wersja do precyzyjnej regulacji generowanego dymu Vicount WT

Ręczna akumulatorowa wytwornica dymu B1

Natychmiastowy, bezpieczny dym na żądanie
Praktycznie brak czasu nagrzewania
Zasilanie 12 V DC - nie wymaga zasilania sieciowego (zasilanie akumulatorowe)
Do 10 minut pracy przy maksymalnej emisji dymu
Dostępne opcje zdalnego sterowania, TIME-IT i DMX
Ładowarka impulsowa (może być ładowana napięciem 110 V / 230 V)

Wytwornica dymu
Spełnia wymagania CNBOP-PIB w testach systemów oddymiania klatek schodowych
Generator dymu
Posiada kodyfikacje NATO
Dym na bazie oleju trwały do 200°C

Concept Air Trace MK2
Generator dymu: 170m³/h
Wizualizacja przepływu powietrza
Praca na akumulatorze lub sieciowa
W opcji grzebień rozdzielający dym