Katalog produktów

Do ciężarówek

Dostępne w Test-Therm elektroniczne rejestratory temperatury do samochodów to urządzenia przeznaczone do montażu na naczepach ciągników siodłowych. Ich zadaniem jest przede wszystkim rejestracja co najmniej jednego punktu temperatury.

Czym są i jakie funkcje oferują rejestratory temperatury do ciężarówek?

Elektroniczne rejestratory temperatury to przyrządy instalowane wewnątrz kabin ciężarówek i naczep. Wykorzystywane są do monitorowania warunków przewozu towarów, które wymagają zachowania odpowiedniego zakresu temperatur, takich jak: leki, zwierzęta i rośliny oraz żywność.

Oczywiście jest to funkcja podstawowa, podczas gdy urządzenia oferowane w tej kategorii produktów wyposażone są w dodatkowe opcje przydatne dla użytkownika, takie jak np.:

  • wydruk parametrów w formie tabeli czy grafiki, a tym samym potwierdzenie odpowiedniej temperatury w postaci dokumentu drukowanego,
  • zapis w pamięci wartości bieżącej albo średniej z danego interwału czasowego,
  • rejestracja zdarzeń takich jak np. otwarcie drzwi czy włączenie lub wyłączenie agregatów (przydatne w naczepach – chłodniach),
  • interfejs umożliwiający łatwy przesył danych za pośrednictwem złącza i kabla USB z rejestratora do komputera,
  • oprogramowanie umożliwiające prezentację i obróbkę danych z rejestratora na komputerze,
  • moduł alarmowy (dźwiękowy i świetlny).

Rejestratory temperatury do naczep – parametry techniczne

Urządzenia dostępne w naszej ofercie charakteryzuje szeroki zakres temperaturowy dla czujników, dla pracy samych rejestratorów, a także dla pracy drukarek, obejmujący zarówno znaczne temperatury ujemne, jak i dodatnie. Czujniki mają długości umożliwiające na swobodną i dogodną lokalizację na naczepach, a urządzenia niezasilane bateryjnie posiadają wbudowany zegar czasu rzeczywistego wraz z podtrzymaniem zasilania w postaci baterii.

Regulatory temperatury do naczep wyposażone są w pojemną pamięć, która wystarcza do zapisu parametrów na okres około 5 lat. Dane są nadpisywane, co oznacza, że nie ma konieczności ich usuwania – po zapełnieniu pamięci nowe parametry zostaną automatycznie nadpisane w miejscu starych.

Zastosowania rejestratorów temperatury do samochodu

Dostępne w tej kategorii produktów rejestratory temperatury to profesjonalne urządzenia do monitorowania temperatury w ciężarówkach dla branży logistycznej oraz indywidualnych zastosowań związanych z transportem.

Ponadto wśród typowych zastosowań rejestratorów temperatury wyróżnia się:

  • transport żywności (w szczególności wymagającej schłodzenia i zamrażania, w tym szybko lub głęboko mrożonej),
  • przewóz farmaceutyków,
  • transport ciętych kwiatów i żywych roślin,
  • przewóz żywych zwierząt.

Poza wymienionymi obszarami zastosowań, zaawansowane elektroniczne rejestratory temperatury do ciężarówek do transportu żywności, leków, roślin oraz zwierząt, nadają się także do innych celów. Sprawdzają się nie tylko w transporcie, ale również mogą być pomocne w dystrybucji i przechowywaniu produktów wymagających szczególnych warunków.

Wszystkie rejestratory temperatury do ciężarówek dostępne w naszej ofercie posiadają certyfikat kalibracji producenta. Są urządzeniami wysokiej jakości, które pozwalają na precyzyjną kontrolę temperatury, niezależnie od rodzaju załadunku.

Elektroniczny rejestrator temperatury.
Pamięć 32000 pomiarów.
Wejście dla 4 zewnętrznych czujników pomiarowych.
Wyświetlacz LCD.
Zgodny z EN12830 dla transportu | dystrybucji i przechowywania żywności.
Elektroniczny rejestrator temperatury.
dwa kanały pomiarowe.
Pamięć 172 032 pomiarów.
Wbudowana drukarka
Zewnętrzny czujnik pomiarowy.
Elektroniczny rejestrator temperatury.
dwa kanały pomiarowe.
Pamięć 172 032 pomiarów.
Wbudowana drukarka
Zewnętrzny czujnik pomiarowy.