Katalog produktów

Kalibrator pirometrów

Kalibracja pirometrów jest niezwykle ważnym procesem, który powinien być wykonywany regularnie w wyznaczonych z góry terminach. Przyrządy te, służące do bezdotykowego pomiaru temperatury często odpowiadają za monitorowanie prawidłowego funkcjonowania wielu istotnych urządzeń. Dlatego też kalibratory pirometrów znajdują zastosowanie w niejednej branży. Ich wybór jest całkiem spory, ale warto decydować się na sprawdzone urządzenia opracowane przez renomowanych producentów, którzy są gwarancją najwyższej jakości ich działania.

Pirometry i ich kalibracja

Pirometry to przyrządy do bezdotykowego pomiaru temperatury. Nie muszą więc dotykać badanego obiektu, by określić jego faktyczną temperaturę. Działanie takich urządzeń jest oparte o promieniowanie cieplne emitowane przez konkretne obiekty.

Pirometry bardzo często wykorzystywane są do mierzenia temperatury wielu ważnych urządzeń, weryfikując tym samym, czy działają one poprawnie i nie ulegają stopniowym uszkodzeniom (np. silniki, przewody i wyłączniki elektryczne, instalacje chłodnicze, stan izolacji termicznych, głowice pras hydraulicznych).

Z tego względu kalibracja pirometrów jest tak istotna i musi być wykonywana przy pomocy odpowiedniego sprzętu, jakim jest kalibrator pirometrów.

Co więcej, proces kalibracji przyrządów do bezdotykowych pomiarów temperatury powinien być przeprowadzany w kilku punktach pomiarowych. Bardzo ważne w tym przypadku jest też to, aby znać dokładną temperaturę powierzchni elementu grzejnego kalibratora pirometrów.

Regularne kontrole pirometrów

Kalibracja pirometrów musi być przeprowadzana regularnie. Sprawdzanie bezdotykowych mierników temperatury w równych odstępach czasu zwiększa bezpieczeństwo monitorowanych przez nie obiektów.

To właśnie takie kontrole pozwalają szybko wykryć ewentualne usterki, dzięki czemu można natychmiast zareagować i dokonać niezbędnych napraw. Tym samym skraca się również czas, w którym nieprawidłowo działające urządzenie jest wyłączone z pracy.

Okresowe kontrole pirometrów to tak naprawdę oszczędność czasu i pieniędzy. Warto jest je więc wykonywać, zwłaszcza że dzięki takim urządzeniom jak kalibratory pirometrów jest to wyjątkowo proste.

Nowoczesne sprzęty tego typu pozwalają łatwo i przede wszystkim szybko przeprowadzić proces kalibracji. A to z kolei daje nam gwarancję prawidłowego przebiegu wszelkiego typu procesów technologicznych, które monitoruje pirometr.

Różne rodzaje kalibratorów

Producenci tak specjalistycznych sprzętów, jak piece kalibracyjne na szczęście dbają o to, aby odpowiadać na potrzeby różnych użytkowników. Dlatego oferta takich urządzeń jest bardzo szeroka.

Są one tworzone na bazie najnowocześniejszych technologii, dzięki czemu wyróżniają się dużą dokładnością, ale przy tym są wciąż bardzo łatwe w obsłudze.

Oferta kalibratorów bezdotykowych mierników temperatur to oczywiście przede wszystkim standardowe piece o dużym zakresie pomiarowym temperatur. Dostępne są jednak również ich wersje mobilne. Są one bardzo poręczne, ale jednocześnie wciąż doskonale spełniają swoje zadanie, będąc gwarancją precyzyjnej kalibracji.

Zakres pomiarowy: Totocz.+5°C...+400°C |
Dokładność 1% wartości mierzonej, ±1 cyfra | Rozdzielczość 0,1°C |
Radiator 128 mm |
Czas stabilizacji 45 minut | Zwarta kompaktowa obudowa
Kalibrator z suchym blokiem PYROS140 1H i 2H
PYROS 140-1H: -26°C...+140°C, 1 suchy blok 19 mm
PYROS 140-2H: -26°C...+140°C, 2 suche bloki każdy 13 mm
Zakres temperatur (w temp. otoczenia 20°C) -26°C...+140°C
Wyświetlacz temperatury: LED 9mm
Dokładność ±0,25°C ±1 cyfra
Rozdzielczość 0.1° (°C lub °F)
Stabilność regulowanej temperatury ±0,05°C