Katalog produktów

Fotometry (pomiar oświetlenia w Lux)

Profesjonalny pomiar oświetlenia jest niezbędny w wielu różnych środowiskach. Wykonuje się go zarówno na zewnątrz, jak i w budynkach. Aby jednak wyniki takich pomiarów były wiarygodne, należy korzystać wyłącznie ze specjalistycznych sprzętów stworzonych z myślą o konkretnym rodzaju zastosowania. W sprzedaży znaleźć można wiele modeli przyrządów tego typu, które oprócz swojej głównej funkcji często oferują też użytkownikom dodatkowe możliwości. Fotometry określane są również nazwą luksomierzy. Wynika to z faktu, iż pozwalają one na pomiar luxów.

Fotometry - działanie

Fotometr to urządzenie do pomiaru natężenia światła naturalnego i sztucznego, a także źródeł punktowych oraz światła rozproszonego. Urządzenia dostępne na naszej stronie pozwalają dokonać tego typu pomiarów w luxach. Jest to jednostka miary w układzie SI.

Luks jest strumieniem świetlnym określanym w lumenach, padającym na konkretny obszar podawany w metrach kwadratowych. W rezultacie otrzymujemy więc pomiar w lm/m2.

Urządzenia te mają wbudowany element światłoczuły znajdujący się w rozpraszaczu światła, który z reguły ma formę szklanej kopuły. Składnik ten jest poddawany napromieniowaniu światłem i w efekcie zmienia swoją strukturę cząsteczek. Co za tym idzie, zmienia on również swoje przewodnictwo.

Zdarzenie to jest rejestrowane przez urządzenie, dzięki czemu użytkownik otrzymuje skalibrowaną wartość pomiarową.

Zastosowanie fotometrów

Miernik oświetlenia jest szeroko stosowany w różnych branżach i dziedzinach życia. Taki sprzęt przydaje się w każdym miejscu, w którym konieczne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów dotyczących prawidłowego oświetlenia.

Bardzo często urządzenia te stosowane są w przypadku, gdy budynek lub pomieszczenie muszą być odpowiednio oświetlone ze względów estetycznych. Wówczas jego dokładny pomiar przy pomocy profesjonalne sprzętu wydaje się kluczowy.

Fotometry wykorzystuje się bardzo często do pomiaru natężenia oświetlenia w całych budynkach, na poszczególnych stanowiskach pracy, w ciągach ewakuacyjnych, czy na drogach albo obiektach sportowych.

Takie przyrządy stosuje się też w przemyśle elektryczno-optycznym oraz podczas przeprowadzania różnorodnych badań naukowych.

Co więcej, właściwe natężenie światła jest też kluczowe dla rolnictwa i ogrodnictwa, gdyż między innymi od tego czynnika zależy prawidłowy rozwój roślin.

Szeroki wybór urządzeń do pomiaru oświetlenia

Aktualnie na rynku dostępne są różne modele przyrządów służących do mierzenia natężenia światła. Są one dopasowane do bardzo zróżnicowanych potrzeb użytkowników.

Między innymi w zależności od tego, w jakim celu jest wykonywany taki pomiar oświetlenia oraz od tego, w jakich warunkach będzie pracować urządzenie. Warto pamiętać, że dobór właściwego aparatu pomiarowego ma ogromne znaczenie dla otrzymywanych wyników.

Nasza oferta to przede wszystkim przyrządy tworzone przez renomowanych producentów. Dzięki temu możemy zagwarantować klientom, iż są to produkty wyróżniające się niezawodnością, dokładnością i trwałością.

Są to między innymi urządzenia przystosowane do długotrwałej pracy w warunkach zewnętrznych, które wykorzystuje się do dokonywania pomiarów meteorologiczno-klimatologicznych.

Sonda fotometryczna do pracy zewnętrznej.
Wbudowana poziomica pęcherzykowa..
Certyfikat kalibracji.
Przetworniki promieniowania LP 03 PHOT | RAD | PAR | UVA | UVB
do pracy zewnętrznej
Wbudowana poziomica pęcherzykowa.