Termometry GSM, to praktyczne przyrządy, które na co dzień stosowane są w wielu branżach takich jak przemysł spożywczy i farmaceutyczny czy medycyna. Rejestratory przeznaczone są zarówno do pomiarów temperatury, jak i wilgotności powietrza. Przy wyborze termometru z modułem GSM warto kierować się dokładnością i niezawodnością. Takie modele oferują producenci renomowanych marek takich jak Comet.
Działanie termometru z modułem GSM
Oferowane termometry GSM pozwalają gromadzić dane dotyczące temperatury i wilgotności w nieulotnej pamięci elektronicznej. Wszystkie te informacje można następnie przesłać do komputera przez port USB. Dzięki temu można przeprowadzić ich analizę w szybki i wygodny sposób. Co istotne, korzystanie z takiego sprzętu jest intuicyjne i proste.
Niezwykle ważnym elementem takiego urządzenia jest moduł GSM, który został wbudowany w każdą podstawową wersję termometru. To właśnie on sprawia, że sprzęt ten staje się niezwykle funkcjonalny i wyjątkowo przydatny w różnych środowiskach pracy. Moduł GSM to ten komponent, który pozwala użytkownikom natychmiast otrzymać informacje o ewentualnym przekroczeniu określonych progów alarmowych.
Alarm o przekroczeniu temperatury i wilgotności
Termometry GSM umożliwiają wysłanie powiadomienia, gdy zadana przez użytkownika temperatura lub wilgotność zostanie przekroczona. Notyfikacje dostarczane są na wybrane numery telefonów poprzez wiadomości SMS. Co więcej, uruchomienie tej funkcji jest naprawdę proste, dzięki czemu każdy właściciel takiego urządzenia może to zrobić od ręki.
W pierwszej kolejności trzeba posiadać lub zakupić i aktywować kartę SIM jakiegokolwiek polskiego operatora telefonii komórkowej. W kolejnym kroku należy skorzystać z darmowego oprogramowania termometru, w którym rejestrujemy do 4 dowolnych numerów telefonów, które będą mogły się z nim komunikować. Konieczne jest też ustawienie progów alarmowych, po przekroczeniu których otrzymamy stosowny komunikat na podane numery telefonu.
Zastosowanie rejestratorów temperatury z GSM
Rejestratory temperatury z modułem GSM znajdują zastosowanie m.in. w placówkach medycznych oraz przemyśle farmaceutycznym. Ponadto termometry GSM wykorzystuje się w bankach krwi, gdzie zachowanie odpowiednich parametrów jest kluczowe. Oprócz tego używa się ich również w aptekach czy hurtowniach.
Tego typu przyrządy chętnie używa się również do monitorowania najróżniejszych procesów technologicznych. Można je ponadto spotkać w laboratoriach badawczo-rozwojowych, czy w placówkach działających w szeroko pojętym przemyśle spożywczym oraz w rozlewniach napojów (HACCP).
Termometry z alarmem przydają się też w zarządzaniu budynkami oraz energią, w monitorowaniu pracy systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.