Katalog produktów

Miernik wibracji

W naszej ofercie dostępne są wysokiej jakości mierniki drgań, wśród których prym wiodą urządzenia HD2030 oraz HD2070. Wibrometry proponowane przez naszych specjalistów to niezwykle funkcjonalne, a przy tym łatwe w użyciu sprzęty, które doskonale sprawdzają się praktycznie w każdych warunkach. Warto więc zainwestować w zakup sprawdzonych produktów stworzonych przez renomowane firmy, które cieszą się uznaniem kupujących.

Jak działa miernik wibracji?

Dostępne na naszych stronach urządzenia to przenośne analizatory wibracji. Zostały one stworzone z myślą o dokonywaniu pomiarów i analizy widma w pasmach oktawowych oraz tercjowych. W zależności od wybranego modelu sprzęt ten może działać w trzech lub w czterech kanałach jednocześnie. W przypadku urządzenia do pomiaru drgań HD2070 są to trzy kanały, a w modelu HD2030 już cztery kanały.

Proponowane przez nas produkty są zgodne z normami ISO8041, ISO2631, ISO5349, IC61260. Przyrządy te mierzą wszystkie niezbędne parametry, które zostały zawarte w przepisach na temat ochrony pracowników przed ryzykiem związanym z wibracjami. Warto przy tym zaznaczyć, że oferowane przez nas urządzenia mierzą drgania przenoszone nie tylko na ręce, ale również na całe ciało pracowników.

Zastosowanie mierników drgań

Na naszych stronach można znaleźć wyłącznie produkty z najwyższej półki. Są to nowoczesne urządzenia powstające z zastosowaniem innowacyjnych technologii. Dzięki temu mierniki drgań są w stanie działać niezawodnie, precyzyjnie analizując wibracje. Z pomocą takich urządzeń można dokładnie ocenić narażenie pracowników na wibracje oraz ewentualne ryzyko urazów z nimi związanych.

Doskonale sprawdzają się one, gdy chcemy przeanalizować drgania przenoszone na ręce poprzez narzędzie wibracyjne oraz inne przyrządy powodujące wibracje i uderzenia. Można też dzięki nim zweryfikować oddziaływanie wibracji na całe ciało pracowników w budownictwie, w warunkach roboczych, czy też w przypadku kierowców, gdy wibracje są przenoszone na ciało przez fotele pojazdów.

Nowe czujniki sprawiają również, że miernik drgań mechanicznych może posłużyć do pomiaru oddziaływania drgań na budynki. Jest to szczególnie ważne np. podczas prowadzenia prac drogowych albo wyburzeń.

Kalibracja wibrometrów

Dobrej jakości przyrząd do pomiaru drgań to niestety nie wszystko. Jeśli zależy nam na tym, aby działał on prawidłowo, niezbędna jest jego odpowiednia kalibracja. Chcąc działać zgodnie z zasadami dobrej praktyki, które określają między innymi normy ISO oraz zalecenia ISPESL, należy kontrolować takie urządzenia zarówno przed, jak i po dokonaniu pomiaru. Dzięki temu można mieć pewność, że pomiary są faktycznie wiarygodne i precyzyjne.

W naszej ofercie dostępny jest kalibrator HD2060 stworzony przez firmę DeltaOhm. Dzięki zastosowaniu w nim nowoczesnych rozwiązań przyrząd ten pozwala sprawdzić przyśpieszenie, prędkość oraz przemieszczenie. Dla użytkowników ważne jest również to, że kalibrator jest urządzeniem mobilnym, które jest lekkie i niewielkie. Można więc z niego korzystać niemal wszędzie, gdzie tego potrzebujemy.

4-kanałowy analizator wibracji do akcelerometrów typu IEPE
Pamięć 8MB, rejestracja danych, analiza widma w czasie rzeczywistym, w pasmach oktawowych
0.5Hz…2kHz i tercjowych 0.3Hz…3.2kHz. Zakres pomiarowy 110dB, zakres liniowości 80dB.
Zgodny z normami ISO8041, ISO2631, ISO5349, IC61260
3-kanałowy analizator wibracji do akcelerometrów typu IEPE
Pamięć 8MB, rejestracja danych, analiza widma w czasie rzeczywistym, w pasmach oktawowych
0.5Hz…2kHz i tercjowych 0.3Hz…3.2kHz. Zakres pomiarowy 110dB, zakres liniowości 80dB.
Zgodny z normami
• Dwie częstotliwości drgań: - 15.915 Hz | 1 m/s² lub 0,1 g - 159.155 Hz | 10 m/s² i 1 g • Niski poziom zniekształceń, niezależnie od masy przetwornika • Podświetlany wyświetlacz ze wskazaniem stabilizacji na nastawionym poziomie • Wewnętrzny akumula