Pirometry stacjonarne to urządzenia pomiarowe przeznaczone do bezdotykowej weryfikacji temperatury powierzchni wybranego materiału. Sprzęt tego typu został zaprojektowany do zadań związanych z weryfikacją temperatury cienkich folii z tworzyw PE, PP, PS, PA, PU i PTFE. To idealne rozwiązanie do zastosowania w przemyśle i przy produkcji materiałów z tworzyw sztucznych.
Jak zbudowane są urządzenia do pomiaru ciepła w folii z tworzyw sztucznych?
Profesjonalne pirometry wysokotemperaturowe do folii występują w dwuczęściowej konstrukcji. Mierniki temperatury Optris CT P3 i wiele innych modeli składają się z takich elementów, jak:
- Głowica pirometryczna, która jest mostem pomiędzy czujnikiem a elektroniką pirometru, która przetwarza sygnały z czujnika na cyfrowe wskazania temperatury pojawiające się na ekranie.
- „Skrzynka” z elektroniką urządzenia. Najczęściej wyposażona w klawiaturę funkcyjną oraz wyświetlacz LCD. Dzięki temu można łatwo sterować pracą głowicy pirometrycznej.
Systemy pomiaru temperatury dla folii z tworzyw sztucznych nie mają skomplikowanej budowy, ale do prawidłowej pracy i precyzyjnych wyników pomiarowych potrzebują wytrzymałej i zwartej obudowy.
Jak wybierać pirometry stacjonarne do folii z tworzyw sztucznych?
Decydując się na zakup pirometru stacjonarnego do pomiaru temperatury folii, trzeba zwracać uwagę na kilka technicznych parametrów, a mianowicie:
- typ folii, dla których można dokonać pomiaru temperatury,
- zakres pomiarowy,
- typ łączności np. CAN-BUS, ethernet lub transmisja standardowym modułem komunikacyjnym,
- rodzaje wyjść zastosowanych w urządzeniu pomiarowym,
- rozdzielczość optyczna czujnika,
- minimalna i maksymalna temperatura pracy,
- stopień ochrony przed wilgotnością.
W ofercie znajdziesz urządzenia pomiarowe do weryfikacji temperatury tworzywa sztucznego ze stopniem ochrony w klasie IP65, a także z możliwością temperatury pracy w zakresie od 0 do 75 stopni Celsjusza.
Dodatkowo urządzenia do pomiaru temperatury folii z tworzywa sztucznego są wyposażone w trzy wyjścia analogowe dla temperatury: mierzonego obiektu, głowicy pirometru, elektroniki sterującej. Dzięki temu sprzęt nie tylko kontroluje temperaturę wyrobów z tworzywa sztucznego, ale także swoje parametry pozwalające na optymalną i precyzyjną pracę.
Gdzie znajdują zastosowanie systemy pomiaru temperatury dla folii z tworzyw sztucznych?
Z tego typu urządzeń pomiarowych mogą korzystać przede wszystkim zakłady przemysłowo-produkcyjne, które zajmują się przetwórstwem tworzywa sztucznego. Procesy produkcyjne związane z produkcją arkuszy folii muszą być na bieżąco kontrolowane.
Pirometry stacjonarne do folii z tworzyw sztucznych umożliwiają szybką weryfikację temperatury materiału, wraz z opcją skonfigurowania podstawowych parametrów pomiarowych:
- zakres temperaturowy,
- alarmy w razie przekroczenia ustalonych norm,
- poziom emisyjności,
- przepuszczalność temperaturowa.
Profesjonalne pirometry przemysłowe do tworzyw sztucznych to sprzęt pomiarowy, który usprawnia i optymalizuje procesy produkcyjne w przemyśle.