Termoanemometry

Termoanemometr jest przyrządem, który służy do pomiaru prędkości przepływu powietrza. Urządzenie działa w oparciu o zasadę konwekcyjnej wymiany ciepła pomiędzy sondą nagrzewaną energią elektryczną a omywającym ją gazem. Nagrzewany czujnik zmienia proporcję natężenia prądu i oporności włókna. W naszym asortymencie znajdą Państwo termoanemometr w wielu funkcjonalnych modelach. Z uwagi na specyfikę prowadzonych pomiarów, kształt sond termoanemometrycznych jest odmienny.

Termoanemometry to specjalistyczne przyrządy pomiarowe, które posiadają znacznie bardziej rozbudowane funkcje względem klasycznych anemometrów (wiatromierzy). Przede wszystkim wykorzystywane są do prowadzenia badań w zakresie aerodynamiki. Główna różnica konstrukcyjna w porównaniu z anemometrami, która jednocześnie zapewnia tym urządzeniom przedrostek -termo, wynika z funkcji chłodzenia czujnika.

Przy dokonywaniu pomiarów prędkości przemieszczenia się gazów czujnik termoanemometru zostaje na bieżąco chłodzony strumieniem powietrza. W wyniku tych działań dochodzi do zmiany rezystancji, która mierzona jest za pomocą mostka Wheatstone’a. Na podstawie tego parametru mierzona jest faktyczna wartość temperatury powietrza. Możliwość ta wynika bezpośrednio z liniowego charakteru zależności między zmianami termicznymi a rezystancją zainstalowanego detektora.

Wykorzystanie termoanemometrów

Prezentowane urządzenia pomiarowe mają szerokie zastosowanie laboratoryjno-badawcze. Służą do realizowania badań aerodynamicznych. Oprócz tego jednak stosowane są w usługach i przemyśle do profesjonalnego pomiaru prędkości poruszania się gazów. Taki sposób wykorzystywania tych mierników związany jest zazwyczaj z badaniem stanu instalacji i szybów wentylacyjnych. Ponadto termoanemometry stosowane są do precyzyjnego pomiaru objętości powietrza, regulowania instalacji typu HVAC i wszelkich nieszczelności ciągów powietrznych.

Zachęcamy do sprawdzenia szczegółowych informacji o wybranych urządzeń poprzez przejście do ich karty katalogowej. Wszystkie termoanemometry są urządzeniami certyfikowanymi i profesjonalnymi.

Wyników 1 - 13 z 13

Anemometr HD2303.0

Pomiar prędkości i temperatury
Możliwość wyliczania przepływu (wydatku)
Wysoka dokładność
Współpraca z wymiennymi sondami termoanemometrycznymi i skrzydełkowymi
Możliwość podłączenia zewnętrznego czujnika temperatury
Zas

Szczegółowe dane techniczne...

Miernik HD37AB1347

Pomiar CO | CO2 | prędkości |wilgotności i temperatury
Możliwość wyliczania przepływu (wydatku)
Wysoka dokładność
Współpraca z wymiennymi sondami termoanemometrycznymi i skrzydełkowymi
Możliwość podłączenia zewnętrznego czujnik

Szczegółowe dane techniczne...

Termoanemometr TA440

Pomiar prędkości, strumienia, temperatury i wilgotności powietrza.
Uśrednianie pomiaru 1 do 60s.
Sonda teleskopowa o długości 1m.
Średnica sondy 7-13mm.
Sonda sztywna lub z odchylaną końcówką.
Pamięć 12700 pomiarów.

Szczegółowe dane techniczne...