Katalog produktów

Kamery inspekcyjne do pieców i kotłów

Oferowane przez nas wysokiej jakości ogniotrwałe i wysokotemperaturowe kamery inspekcyjne pomogą stworzyć system bezpieczeństwa dla Twojego biznesu. Kamery monitorujące do pieców dostarczają wysokiej jakości obrazów płomieni palnika, ruchu wewnątrz pieca i innych procesów wysokotemperaturowych tam, gdzie ekstremalne warunki uniemożliwiają zdalny podgląd innymi metodami. Pozwalają utrzymać procesy zachodzące w piecach pod kontrolą. Bez względu na to, czy Twoja firma zajmuje się spalaniem odpadów, przetapianiem stali czy działalnością w sektorze petrochemicznym, Twoje piece wymagają ochrony i ciągłego monitoringu.

System kamer wysokotemperaturowych

Oferujemy wysokiej jakości kamery inspekcyjne dostosowane do pracy pieców i kotłów w każdym sektorze: kamery do kotłów i pieców pracujących w temperaturach do 90°, 400° i 2200°C. Wszystkie urządzenia są ogniotrwałe i umożliwiają obrazowanie termowizyjne i pomiary temperatur w konkretnych warunkach. Oferujemy także dobór odpowiednich rejestratorów, nadajników, monitorów i akcesoriów umożliwiających stworzenie kompletnego systemu telewizji przemysłowej (CCTV). Kamery to kotłów i pieców, zorganizowane w system CCTV będą stanowić gwarancję ochrony i dostarczą danych koniecznych do prawidłowego przebiegu produkcji surowców. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami produktów, ich specyfikacji technicznej i przeznaczenia. Bez względu na to, jaką kamerę wybierzesz, otrzymasz produkt niezawodny, łatwy w obsłudze i idealnie dopasowany do potrzeb Twojej branży.

Kamery do stref zagrozonych wybuchem - Kamera z certyfikatem Ex
SAMCON produkuje systemy kamer i komunikacji do zastosowania w obszarach/strefach zagrożonych wybuchem.
Paleta produktów obejmuje od prostych kamer, które przesyłają obrazy bezpośrednio na monitor, po złożone urządzenia CCTV z systemem audio do monitoringu obiektów lub podłączenia do systemów sterowania procesami.
Dodatkowo kamery termowizyjne model XI410 i XI80 w obudowie przeciwwybuchowej.

Obudowa SONDATEC-L
Średnica [Ø]: 28,2 mm (wersja do 90°C) lub 55 mm (wersja do 250°C)
Kamera przeznaczona do pracy w 250ºC lub 90ºC
Chłodzona sprężonym powietrzem

Kontrola procesów poprzez system CCTV
Telewizja przemysłowa (CCTV) jest obecnie jednym z najczęściej używanych systemów zabezpieczeń w wielu sektorach. Proponujemy dobór kamery, nadajników, odbiorników, rejestratorów, monitorów i akcesoriów do stworzenia kompletnego systemu CCTV, jak również wzajemnych ich połączeń lub sterowania.

Kategoria: Praca do 90°C
  • Kamery w obudowie do 90ºC.
  • Wymiary wewnętrzne: 350 x 105 x 86 mm
  • Wymiary zewnętrzne: 500 x 175 x 150 mm (wspornik i przegub obrotowy nie są dołączone)
  • Stopień ochrony: IP66 (IP65 bez powietrza pod ciśnieniem)
  • Okna: Szyba płaska: 80 x 70 mm; Okno germanowe: Ø55 mm / Ø30 mm;
  • Szyba wypukła (AIR08X591): Ø55 mm
  • Maksymalna temperatura: max 90°C (194°F)
  • Materiał obudowy: odlew ciśnieniowy i wytłaczane aluminium
  • Materiał nakrętek i śrub: stal ocynkowana
  • Wejście kabli: 3 dławiki kablowe M16x1,5
Kamery inspekcyjne do 400ºC.
ACQ07X100 - Obudowa IP66 ACQUATEC z zasilaczem 24 VAC, przeznaczona do ciągłej pracy w wysokich temperaturach do 400 ° C, chłodzona wodą i sprężonym powietrzem (temperatura wewnętrzna 35°C, 1 bar - 3 Nm3/h), Maksymalne wymiary komory: 90 x 320 mm. Wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304. Obudowa wymaga sprężonego powietrza.
Obudowa 2,0 SONDATEC do kamer serii CAMTEC, przeznaczone do ciągłej pracy w wysokich temperaturach do 2200°C, osiowo, co pozwala na stosowanie soczewek do 105 °, z ukośnym kątem widzenia. Wykonane ze stali nierdzewnej AISI 310, średnica 89 mm, długość 1000 mm.