Katalog produktów

analizatory spalin silników benzynowych i diesla

Analizatory spalin to nowoczesne urządzenia służące do precyzyjnego pomiaru stopnia toksyczności spalin w pojazdach na benzynę, gaz oraz olej napędowy. Tego typu diagnostyka to zgodnie z przepisami obowiązkowy element przeglądu technicznego każdego samochodu. Między innymi jej wyniki decydują o dopuszczeniu go do ruchu drogowego. Dlatego też warto zadbać o to, aby testy te zostały przeprowadzone przy pomocy nowoczesnych urządzeń.

Precyzyjna diagnostyka silników spalinowych

Analiza toksyczności spalin pozwala dowiedzieć się nam, jakie ich składniki oraz w jakich ilościach, dostają się do atmosfery. Ta wiedza jest ważna dla konstruktorów silników, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, takie testy muszą być również przeprowadzane podczas każdego przeglądu technicznego pojazdu.

Wyniki badania stanowią podstawę do podjęcia decyzji o ponownym dopuszczeniu samochodu do ruchu drogowego. Dlatego dobrej jakości analizatory spalin są niezbędnym wyposażeniem każdego specjalisty.

Oferowane przez nas urządzenia do pomiaru spalin pozwalają bardzo dokładnie określić poziom toksyczności spalin samochodowych w pojazdach z silnikami o zapłonie iskrowym. Podczas badania analizator dokonuje pomiaru tlenku węgla (CO), węglowodorów (HC), dwutlenku węgla (CO2), a także tlenu (O2), tlenku azotu (NO) i dwutlenku azotu (NO2).

Dodatkowo dzięki urządzeniu można również sprawdzić prędkość obrotową silnika oraz temperaturę oleju. W efekcie otrzymujemy więc klarowny obraz stanu technicznego silnika, który pozwala szybko wykryć ewentualnie problemy.

Nowoczesny miernik spalin samochodowych

Dostępne w naszej ofercie analizatory spalin to doskonałej jakości urządzenia wykorzystywane na co dzień przez szerokie grono specjalistów. Umożliwiają one przeprowadzenie kompleksowej, ale przy tym bardzo szybkiej analizy toksyczności spalin silników benzynowych oraz diesla.

Otrzymywane wyniki są przy tym wyjątkowo precyzyjne. Jest to między innymi efekt zastosowania innowacyjnych czujników NDIR, które pozwalają dokonać optycznego pomiaru CO, CO2 i HC z pomocą wiązki podczerwieni. Urządzenie jest też wyposażone w czujniki elektrochemiczne do pomiaru poziomu NO, NO2 oraz O2 w spalinach.

Wartości pojawiające się na wyświetlaczu analizatora mogą być prezentowane jako stężenie masowe lub objętościowe, w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika. Możliwa jest też konwersja na referencyjną wartość tlenu, co jest kolejną ważną zaletą tego typu urządzeń.

Wszystkie zastosowane w nich rozwiązania pozwalają specjalistom uzyskać bardzo dokładne dane dotyczące emisji zanieczyszczeń przez pojazd oraz tego, czy proces oczyszczania spalin silnika przebiega w nim prawidłowo.

Mobilny analizator spalin

Urządzenia do pomiaru spalin muszą być niezwykle precyzyjne, ale przy tym łatwe w użyciu i poręczne. Dlatego nasza oferta obejmuje nowoczesne analizatory, które gwarantują szybkie i dokładne wyniki pokazywane na graficznym wyświetlaczu w czytelny sposób.

Ich ogromną zaletą jest też stosunkowo mały rozmiar oraz niewielka waga. W praktyce jest to urządzenie mobilne, z którego można korzystać w dowolnym miejscu. Taki miernik spalin może być więc doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób pracujących stacjonarnie, jak i tych, które realizują zlecenia w różnych lokalizacjach.

Mobilny analizator spalin silników iskrowych
Klasa 0 wg OIML
Sprawdzanie poziomu emisji CO, CO2 i HC oraz NO, NO2 i O2
W zestawie z pyłomierzem SMG200M kompletny mobilny układ analizy spalin i emisji pyłów.