Katalog produktów

Kamery termowizyjne do dronów

Od kilku lat obserwujemy dynamiczny rozwój zaawansowanej elektroniki mobilnej, czego doskonałym przykładem są drony badawcze. W tej kategorii prezentujemy najwyższej jakości kamery termowizyjne do dronów, które pozwalają na dokonywanie precyzyjnych analiz terenowych. 

Kamera do drona z termowizją pozwala zarejestrować, w jaki sposób rozkłada się ciepło na obserwowanej płaszczyźnie. Tego typu urządzenia zbierają promieniowanie podczerwone w podobny sposób, jak standardowe obiektywy rejestrują światło. Prawidłowości dotyczące rozkładu termicznego obrazuje prawo Plancka, dotyczące ciała doskonale czarnego. Wraz ze wzrostem temperatury rośnie też ilość emitowanego promieniowania podczerwonego danego ciała. 

Profesjonalne kamery do drona z termowizją

Prezentowane w tym miejscu moduły charakteryzują się niewielkimi gabarytami i niewielką wagą. Nie zaburzają lotu ani innych czynności wykonywanych przez większość dronów, dlatego są bardzo uniwersalne. 

Kamery termowizyjne do dronów używane są w pracach terenowych, konserwacyjnych, przy inspekcjach systemów energetycznych (np. fotowoltaicznych) i połaci rolnych. Mają także zastosowanie w przemyśle wielkopowierzchniowym, dzięki skutecznej identyfikacji głównych źródeł temperatury. 

Już teraz serdecznie zapraszamy do wybrania dedykowanej kamery do drona. Szczegóły dotyczące konkretnego modelu znajdą Państwo na stronie produktu. Poszczególne modele wyposażone są dodatkowo w profesjonalne programy służące do wszechstronnej analizy danych jakościowych i ilościowych. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Matryca 640x480
Zakres pomiarowy -20...900°C / 1500°C
Czułość termiczna (NETD): 0.075°C
Wyjście USB
Oprogramowanie do analizy off-line obrazu