W tej kategorii produktów oferujemy kamery termowizyjne do dronów. Urządzenia są dopasowane odpowiednio do zastosowań w modelach latających i mogą być wykorzystywane w szeroko rozumianych badaniach, nadzorach i monitoringu opartym o termowizję. Pozwalają nie tylko na pozyskiwanie obrazu, ale także na jego analizę.
Profesjonalne kamery do drona z termowizją
Kamery termowizyjne do modeli latających to urządzenia dedykowane do zastosowań mobilnych, dostosowane do wymagań dronów. Oferowane w naszym asortymencie modele odznaczają się niewielką wagą, a także odpornością na warunki środowiskowe.
Naszym Klientom proponujemy zestawy, które składają się z kamery na podczerwień oraz niewielkiego komputera w szczelnej obudowie. Komputer pozwala nie tylko na współpracę z kamerą termowizyjną, ale również na podpięcie kamery GoPro, co zwiększa jego zakres pracy i możliwość wykorzystania do wielu różnych zastosowań.
Jak działają kamery termowizyjne w dronach?
Kamery termowizyjne do dronów to urządzenia umożliwiające detekcję promieniowania podczerwonego emitowanego przez obiekty, a następnie konwersję promieniowania na obraz termiczny (różne kolory oznaczają różne temperatury) oraz wyświetlenie tego obrazu.
Prawidłowości dotyczące rozkładu termicznego obrazuje prawo Plancka, dotyczące ciała doskonale czarnego. Wraz ze wzrostem temperatury rośnie też ilość emitowanego promieniowania podczerwonego danego ciała.
Oferowane przez nas zestawy, dzięki współpracy kamery z komputerem i zaawansowanemu oprogramowaniu, pozwalają na analizowanie uzyskanego obrazu. Np. umożliwiają zapis pojedynczych obrazów, zoom, obrót o określony kąt, funkcję lustrzanego odbicia, wybór palet barwnych z programowanym progiem górnym, dolnym lub środkowym czy tworzenie wykresów 3D.
Zastosowanie kamer termowizyjnych w dronach
Zastosowanie kamer termowizyjnych w dronach jest szerokie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest monitorowanie zmian termicznych na rozległych, a także trudno dostępnych obszarach, dlatego drony z termowizją stosuje się m.in.:
- w inspekcjach związanych z energetyką: monitorowanie linii wysokiego napięcia, paneli na farmach fotowoltaicznych, wiatraków,
- w monitoringu gazociągów i rurociągów,
- w ratownictwie i w służbach bezpieczeństwa do poszukiwania zaginionych osób, zwłaszcza w trudnych warunkach, takich jak noc, mgła czy gęsta roślinność.
- w lokalizowaniu źródeł pożarów oraz w ocenie sytuacji podczas takich zdarzeń,
- w budownictwie – szczególnie do oceny termoizolacyjności dachów,
- w ochronie środowiska – np. do monitorowania wędrówek zwierząt,
- w rolnictwie – do monitorowania stanu upraw czy oceny stanu ich nawodnienia,
- w nadzorze granic – do wykrywania nielegalnych przekroczeń granic państwa,
- w geologii i archeologii – do wykrywania anomalii termicznych, które mogą wskazywać na nietypowe zjawiska geologiczne oraz obecność artefaktów.
Kamery termowizyjne do dronów znajdujące się w naszej ofercie świetnie sprawdzają się w tego rodzaju zastosowaniach. Niewielka masa urządzeń nie zmniejsza znacząco zasięgu drona, a wliczone w cenę oprogramowanie zapewnia wiele zaawansowanych możliwości analizy obrazu.