Katalog produktów

Do pomiaru w kanałach, kominach

Pyłomierze przemysłowe często nazywane są również miernikami zapylenia powietrza. Z ich pomocą można w sposób ciągły monitorować wartości stężenia pyłów w powietrzu. Co istotne, niezależnie od tego, czy są one pochodzenia naturalnego, czy sztucznego. Tego typu urządzenia mogą być wykorzystywane między innymi do oceny ewentualnego zanieczyszczenia w kanałach oraz kominach.

Profesjonalny fotometr stacjonarny

Jeśli chodzi o pyłomierze do pomiarów w kominach i kanałach, to warto zwrócić uwagę na przykład na znajdujący w naszej ofercie stacjonarny fotometr. Działanie tego specjalistycznego urządzenia do monitorowania stanu powietrza opiera się na rozproszeniu światła.

Rozwinięcie tej metody pozwoliło również zastosować fotometr w pomiarach emisji pyłu. Urządzenie można instalować w kanałach wentylacyjnych za centralą albo bezpośrednio na hali, na przykład na ścianie lub suficie.

Posiada ono też własną wentylację komory pomiarowej, więc nie trzeba wykonywać dodatkowego próbkowania. Dzięki odpowiedniemu zakresowi pomiarowemu sprzęt też może służyć do pomiaru nawet bardzo niskich stężeń aerozoli.

Przetworniki PMT2

Nasza oferta obejmuje również pyłomierze do pomiarów w kanałach i kominach, których działanie opiera się o zasady indukcji elektrostatycznej. Specjalistyczna sonda przetwornika PMT2 pozwala więc zmierzyć zapylenie poprzez wytworzenie w niej ładunku indukowanego. Wystarczy, że cząsteczki pyłu zaczną przelatywać w pobliżu urządzenia, aby powstał ładunek proporcjonalny do ich ilości.

Oczywiście wielkość ładunku zależy od rodzaju takich cząsteczek. Dlatego użytkownik może zdecydować, jaki typ pyłu powinien być monitorowany.

Warto przy tym pamiętać, że aby takie pyłomierze przemysłowe działały prawidłowo, muszą być zamontowane w uziemionym metalowym kominie, kanale, czy też rurociągu. Nie jest to natomiast odpowiednie urządzenie do kanałów wykonanych z tworzyw sztucznych albo włókna szklanego.

Aby pomiary wykonane za pomocą sondy były miarodajne, powinna ona sięgać od ½ do ⅔ przekroju oraz znajdować się w punkcie, w którym przepływ jest uporządkowany.

Pyłomierze przemysłowe z najwyższej półki

Badanie jakości powietrza, lokalizowanie ewentualnych zanieczyszczeń i ocena zagrożenia dla zdrowia, to najważniejsze zadania takich urządzeń, jak pyłomierze wykorzystywane w przemyśle.

Aby dokonywane z ich pomocą pomiary dawały precyzyjne wyniki, należy korzystać wyłącznie z profesjonalnych sprzętów, dopasowanych do potrzeb użytkownika. Dobrze jest też wybierać urządzenia wydajne, które będą służyły swoim właścicielom przez długi czas.

Takie produkty można znaleźć w naszej ofercie. Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na zakup urządzenia stacjonarnego lub przenośnego, gwarantujemy, że będzie to sprzęt najwyższej jakości.

Naszym klientom proponujemy produkty renomowanych producentów, które są niezwykle precyzyjne i niezawodne. Co ważne, ich obsługa również nie sprawi nikomu żadnych problemów. Dzięki temu jesteśmy przekonani, że spełnią one oczekiwania każdego z naszych klientów.

Kategoria: Pyłomierze
Najnowszy stacjonarny fotometr przeznaczony do ciągłego monitoringu stanu filtrów w kanałach wentylacyjnych. W fotometrze TM-F wykorzystano metodę pomiaru opartą o rozproszenie światła, metoda ta została następnie rozwinięta specjalnie do pracy stacjonarnej i pomiaru emisji pyłu. Urządzenie przeznaczone jest do instalacji m.in. w kanałach wentylacyjnych lub innych urządzeniach poprzez TM-F Hund opcjonalny bajpas umożliwiając pomiar w sposób ciągły skuteczności filtracji powietrza o bardzo niskim stężeniu.
Kategoria: Pyłomierze

Przetwornik PMT2 firmy Dwyer do pomiaru zapylenia w przewodach wentylacyjnych lub kanałach