Katalog produktów

Do szkła

Pirometry do szkła są precyzyjnymi przyrządami pomiarowymi ułatwiającymi produkcję szkła użytkowego i artystycznego. Pozwalają na monitorowanie temperatury pieców i kontrolę wytwarzania powierzchni szklanych, a także procesy ich hartowania.

Czym są pirometry bezdotykowe dla przemysłu szklarskiego?

Pirometry do szkła to urządzenia pomiarowe służące do bezkontaktowego pomiaru temperatury powierzchni szkła. Pozwalają na zapewnienie odpowiednich warunków termicznych dla prawidłowego kształtowania, hartowania, gięcia czy też wypalania szkła.

Dzięki pirometrom, producenci szkła mogą zoptymalizować procesy produkcyjne, poprawić jakość wyrobów oraz zminimalizować ryzyko defektów produkcyjnych, co przekłada się na wyższą efektywność i oszczędności finansowe oraz materiałowe.

Zastosowanie pirometrów do szkła

Pirometry do szkła znajdują zastosowanie głównie w przemyśle szklarskim oraz w procesach, gdzie kluczowe jest dokładne monitorowanie i pomiar temperatury w produkcji szkła, a także w procesie jego obróbki.

Pirometry są wykorzystywane w różnych etapach produkcji szkła użytkowego. Służą do:

  • monitorowania temperatury w piecach, co jest istotne dla zachowania ciągłości procesu wytapiania oraz zapewnienia odpowiedniej jakości i właściwości szkła,
  • precyzyjnego pomiaru temperatury szkła przed, w trakcie i po procesie hartowania, co jest niezbędne do osiągnięcia pożądanej wytrzymałości i odporności termicznej szkła.

Oferowane w Test-Therm pirometry cyfrowe do szkła wykorzystywane są m.in. w produkcji żarówek, w procesach wykończeniowych szyb samochodowych czy przy wytwarzaniu paneli fotowoltaicznych.

Pirometry do pomiaru temperatury szkła są również przydatne w produkcji szkła artystycznego, służąc do monitorowania procesów obróbki cieplnej. Urządzenia pozwalają na tworzenie wysokiej jakości produktów szklanych o skomplikowanych formach i wzorach.

Różne rodzaje pirometrów do szkła w ofercie Test-Therm

W naszej ofercie posiadamy pirometry na podczerwień do szkła w masie, wyrobów szklanych oraz do formowania szkła. Urządzenia składają się z dwóch odseparowanych wyraźnie od siebie części: głowicy pomiarowej oraz elektroniki. Takie podejście projektowe pozwoliło na uzyskanie stosunkowo niewielkich wymiarów naszych pirometrów stacjonarnych do szkła.

Dodatkowo, obudowa o wysokim stopniu ochrony IP 65 zapewnia wrażliwej elektronice pyło- oraz wodoszczelność niezbędną przy pracy w trudnych warunkach. Pirometry do szkła, które Klienci mogą znaleźć w naszej ofercie, wyposażono również w starannie zaprojektowane głowice, które bez chłodzenia swobodnie pracują w wysokich temperaturach, sięgających nawet 85°C. Wyposażone w chłodzenie z płaszczem wodnym, wytrzymują temperatury przekraczające 170°C.

Klienci mogą zaopatrzyć się zarówno w pirometry bez celownika, jak i z celownikiem. W tym drugim przypadku, wysokiej jakości, precyzyjne celowniki laserowe pozwalają na dokładne określenie pola pomiarowego. Każdy z oferowanych pirometrów jest dostępny w dwóch modelach o zróżnicowanych zakresach pomiarowych.

- z podwójnym celownikiem laserowym.
- G5L: +100 ... +1200°C
- G5H: +250 ... +1650°C.
- optyka |G5L| 45:1 oraz |G5H| 70:1
- do pomiaru szkła
- bez celownika laserowego.
- CT G5L: +100 ... +1200°C
- CT G5H: +250 ... +1650°C.
- Optyka: 10:1 | 20:1
Termometr na podczerwień firmy Optris: CSlaser G5 HF
Zakres temperatur: +200°C do +1650°C
Zakres spektralny: 5 µm
Czas reakcji: 30 ms
Do pomiaru temperatury szkła płaskiego, szkła opakowaniowego, żarówek, szyb samochodowych i ogniw słonecznych.
Wyjście 4...20mA -dwuprzewodowe - pozwala na łatwą integrację czujników temperatury np. z sterownikiem PLC firmy Siemens.
Termometr IR jest dodatkowo wyposażony w innowacyjny podwójny celownik laserowy do precyzyjnego oznaczania miejsca pomiaru.
Różne optyki