Katalog produktów

Konduktancja - przewodność elektryczna

Przetwornik przewodności to urządzenie przeznaczone do pomiaru konduktancji w instalacjach przemysłowych. Konduktywność oznacza poziom zdolności badanego medium do przewodności elektrycznej. Urządzenia znajdujące się w ofercie wykorzystuje się powszechnie w pomiarach analitycznych cieczy do zastosowań przemysłowych. Z takich rozwiązań korzystają m.in. oczyszczalnie ścieków oraz stacje przygotowania wody.

Przetworniki przewodności

Przetwornik pomiarowy przekształca sygnał z zewnętrznej sondy przewodności na liniowy sygnał w standardzie 4…20mA. Sonda jest skompensowana termicznie, a wejście pomiarowe jest izolowane  galwanicznie od wyjścia. Urządzenia umożliwiają dokonanie kompensacji ręcznej bądź automatycznej. Przetworniki przewodności współpracują także z 2/4 elektrodowymi przemysłowymi sondami przewodności oraz czujnikami temperatury typu Pt100 podłączanymi 2/4-przewodowo.

Urządzenia wyposażone są we wskaźniki LCD, które pozwalają na miejscową obserwację parametrów mierzonych i pomocniczych. Oferowane modele przeznaczone są do montażu panelowego lub ściennego. Budowa i wykorzystane materiały czynią przyrząd dokładnym i niezawodnym, gwarantując jego długą żywotność.

Przetwornik przewodności.
Zakres: 0.0...199.9mS/cm
Sygnał wyjściowy 4...20mA
Podwójny wyświetlacz LCD
Dwa wyjścia przekaźnikowe
Obudowa naścienna.
Przetwornik przewodności.
Zakres: 0.0...199.9mS/cm.
Sygnał wyjściowy 4...20mA.
Podwójny wyświetlacz LCD.
Dwa wyjścia przekaźnikowe.
Obudowa tablicowa.
Przetwornik mierzący równolegle 3 parametry:
Poziom: 0.4 0.6 1 1.6 2.5 4 6 10 16 25 40 60 100m
Przewodność: 5 μS ... 100 μS | 100 μS ... 1 mS | 1 mS ... 200 mS
Temperatura: 0...70°C
Wyjście: HART © | Modbus RTU