Katalog produktów

Rejestratory meteorologiczne

Skuteczne gromadzenie danych meteorologicznych i środowiskowych jest kluczowe dla wielu gałęzi przemysłu i dziedzin życia. Takie dane mogą realnie wpływać na naszą codzienność, dlatego warto zbierać je przy pomocy profesjonalnych urządzeń, którymi są rejestratory meteorologiczne. Przyrządy te mogą działać na zasadzie czujnika, rejestratora danych lub służyć jedynie do przechowywania danych, które zostały zarejestrowane przez połączone z nimi czujniki. W sprzedaży znaleźć można obecnie wiele urządzeń tego typu, które mogą różnić się swoimi cechami i funkcjami.

Uniwersalne rejestratory danych

Dostępne w naszej ofercie rejestratory meteorologiczne są dostosowane do współpracy ze stacjami pogody (na przykład z czujnikami renomowanej firmy DeltaOhm).

Urządzenia te mogą zdalnie monitorować większość zjawisk atmosferycznych, na temat których zbierane są dane. Jest to więc na przykład temperatura, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, poziom opadów, nasilenie promieniowania słonecznego, a także kierunek i prędkość wiatru.

Co bardzo ważne, rejestratory mogą być sterowane zdalnie. Oznacza to, że wymagane polecania można przesyłać za pomocą wiadomości SMS. Użytkownicy mogą też ustanowić bezpośrednie połączenie TCP/IP w ramach sieci komórkowej z komputerem PC, który jest połączony z internetem.

Urządzenie może z kolei przesyłać zebrane dane w wiadomościach e-mail, przez FTP lub do odpowiednio skonfigurowanej chmury.

Rejestratory z wejściem Modbus RTU

Rejestratory meteorologiczne z tej kategorii to nowoczesne urządzenia elektroniczne, które służą do pomiaru, rejestracji oraz monitorowania danych z przyrządów posiadających wyjście RS485 Modbus-RTU.

Chodzi tu między innymi o czujniki stworzone przez firmę DeltaOhm, cenionego producenta specjalistycznych urządzeń tego typu. Rejestrator może się komunikować z komputerem PC/PLC przy USB albo Ethernet.

W zależności od liczby czytanych kanałów urządzenie to może dysponować pamięcią wewnętrzną mieszczącą co najmniej 259 000 i maksymalnie 890 500 próbek. Zebrane dane mogą być przesyłane w formie wiadomości e-mail, ale też poprzez FTP i za pośrednictwem chmury.

Aby jednak było to możliwe, urządzenie musi być podłączone przez sieć Ethernet. Co więcej, sieć lokalna musi też mieć połączenie z internetem.

Profesjonalne rejestratory meteorologiczne

Oferta naszej firmy to przede wszystkim wysokiej jakości sprzęty stosowane w najróżniejszych środowiskach. Zostały one stworzone przez znanych i cenionych producentów, którzy są gwarancją ich doskonałych właściwości. Mamy więc pewność, że proponujemy naszym klientom rejestratory, które będą nie tylko wyjątkowo dokładne i funkcjonalne, ale przy tym również po prostu niezawodne.

Co ważne, rejestratory meteorologiczne dostępne na naszych stronach mają szeroki zakres zastosowań. Mogą one współpracować z różnego typu czujnikami oraz przetwornikami, które są powszechnie używane. Są to między innymi stacje meteo, przetworniki wilgotności, mierniki atmosferyczne, czy pyranometry i anemometry.

Rejestrator meteo z wyjściem GSM
Współpracuje z HD33(L)MT.4 i HD33(L)MT.4/E
Wejście: Modbus RTU, SDI-12, analogowe, impulsowe
W opcji wyświetlacz lokalny

Rejestrator HD50R - MB z wejściem Modbus RTU
Pamięć: 259 000~890 500 rekordów
Wyjście ethernet Modbus TCP
Oprogramowanie darmowe HD35AP-S

Rejestrator HD33M.MB.2 (z modemem GSM / GPRS)
Wejście z przetworników RS485 Modbus RTU oraz deszczomierzy (zliczanie impulsów)
Usługa chmury w komplecie