Katalog produktów

Spektroradiometry

Spektroradiometr do analizy widma światła

Oferujemy spektroradiometry do precyzyjnej analizy widma optycznego w zakresie fal światła widzialnego i ultrafioletowego. Urządzenia dostępne w naszym sklepie pozwalają na pomiar i określanie wielkości takich jak:

  • temperatura barwowa [K],
  • natężenie oświetlenia [LUX],
  • promieniowanie fotosyntetyczne czynne (PAR),
  • współrzędne trójchromatyczne [x,y],
  • współczynnik oddawania barw (CRI),
  • irradiancja promieniowania podczerwonego [W/m2].

Parametry te są szeroko wykorzystywane w meteorologii, rolnictwie, akwarystyce, badaniach intensywności i jakości światła sztucznego, fotografii cyfrowej, fotowoltaice, elektronice oraz w wielu innych branżach.

Spektroradiometr mobilny z czytnikiem

Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją spektroradiometrów mobilnych. Urządzenia wyposażone są w kompaktową jednostkę centralną i dwa typy czujników do pomiaru długości fali światła widzialnego (w zakresie 380 – 780 nm) i ultrafioletowego (220 – 400 nm). Spektroradiometry mobilne sprawdzą się jako urządzenia pomiarowe w firmach świadczących usługi związane z badaniem widma światła. Solidna budowa kontrolera i czujników, pozwoli na intensywną eksploatację. Wszystkie dane dostępne są z poziomu wyświetlacza jednostki centralnej, wyniki pomiarów można eksportować także do komputera.

Spektroradiometr do montażu zewnętrznego

Dla klientów zainteresowanych stałym pomiarem widma optycznego w aplikacjach zewnętrznych, oferujemy solidne spektroradiometry do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Kompaktowe wymiary pozwalają na łatwy montaż, praktycznie w dowolnym miejscu. Spektroradiometry do montażu zewnętrznego pozwalają na ultradokładne badanie światła widzialnego w zakresie długości fal 350 – 1050 nm.  Urządzenia tego typu mogą pracować samodzielnie lub być częścią większych systemów pomiarowych i meteorologicznych. Zaawansowane oprogramowanie do analizy pozwala na ustawienie różnych schematów pomiarowych. Zapraszamy do zapoznanie się ze szczegółową specyfikacją i ofertą.

Kompaktowy spektroradiometr jest wyjątkowym produktem pod wieloma względami. Może służyć jako wzorzec pomiarów widma w zakresie 350...1050nm (0.35...1.05μm) np. w aplikacjach naukowych.
Spektrofotometr HD30.1 służy do analizy widmowej światła w zakresie widzialnym oraz ultrafioletowym i może być wykorzystywany do analizy jakości źródeł światła, w szczególności LED. Konstrukcja przyrządu łączy w sobie maksymalną elastyczność, redukcję kosztów i prostotę obsługi. Czujnik o oznaczeniu HD30.S1 służy do analizy pasma widzialnego (380nm-780nm) i wyznaczania wielkości foto-kolorymetrycznych. HD30.S2 mierzy spektrum UV
UVpad - mobilny spektrometr radiometryczny
zakres spektralny: 200 - 440 nm
zakres pomiarowy: 2 - 5000 mW/cm²
rozmiar: 160 x 100 x 14,4 mm
pamięć wewnętrzna do przechowywania 50 pomiarów, port USB do oceny
port USB do analizy danych pomiarowych na komputerze PC i oprogramowanie do importu danych:
- Widma przy szczytowym natężeniu promieniowania
- Szczytowe natężenie napromienienia (UVA, UVB, UVC, VIS)
- Profil natężenia napromienienia (UVA, UVB, UVC, VIS)
- Dawka napromienienia (UVA, UVB, UVC, VIS)
w zestawie: UVpad, kalibracja, etui, oprogramowanie PC