Katalog produktów

Wilgotność gleby

Stopień nawodnienia podłoża ma ogromne znaczenie dla właściwej uprawy roślin. Dlatego między innymi w rolnictwie i ogrodnictwie stosowane są profesjonalne mierniki wilgotności gleby. Urządzenia te pozwalają w łatwy i szybki sposób dokonać precyzyjnych pomiarów, dzięki którym można lepiej zaplanować dalszą pielęgnację roślin.

Praktyczny miernik wilgoci gleby

Nasi klienci bardzo często sięgają po specjalistyczne przetworniki z dwoma lub trzema elektrodami. Urządzenia te umożliwiają szybki pomiar wilgotności gleby nawet w trudnych warunkach środowiskowych oraz przy minimalnej inwazyjności.

Przetworniki służą do wykonywania pomiarów objętościowej zawartości wody w podłożu. Zastosowana została w tym przypadku zasada opierająca się o przenikalność elektryczną gleby, która zmienia się właśnie pod wpływem wody.

Warto też dodać, że nowoczesne urządzenia tego typu pomagają nam mierzyć nie tylko wilgotność gleby, ale również temperaturę. Przetworniki dostępne w naszym sklepie są wyposażone w czujniki temperatury NTC. To dzięki nim możemy jednocześnie sprawdzać temperatury w zakresie od -40ºC do +60ºC.

Zalety wilgotnościomierzy gleby

Jeśli zastanawiasz się, jak zmierzyć wilgotność wody w najbardziej efektywny sposób, to specjalistyczne mierniki dostępne w naszej ofercie będą idealnym wyborem.

Najważniejsze zalety wilgotnościomierzy gleby to:

  • Możliwość szybkiego i prostego sprawdzenia warunków wzrostu roślin.
  • Weryfikacja stopnia wilgotności gleby
  • Możliwość pomiaru nawet na niewielkich powierzchniach, bez nadmiernego naruszania struktury podłoża czy korzeni roślin.
  • Bardzo krótki czas potrzebny na wykonanie pomiaru - już po kilku sekundach dostępny jest odczyt dotyczący aktualnego stopnia wilgotności gleby.
  • Możliwość sprawdzenia warunków wzrostu dużej liczby roślin w ciągu jednego dnia.
  • Małe rozmiary urządzenia.
  • Prostota obsługi.

Specjalistyczne urządzenie do pomiaru wilgotności gleby

Mierniki wilgotności gleby są wykorzystywane w codziennej pracy przez wielu specjalistów, którzy odpowiadają za uprawę różnorodnych roślin. Chodzi tu zarówno o rolników, ogrodników i sadowników, jak i o właścicieli szkółek roślinnych oraz specjalistów w zakresie architektury krajobrazu.

W każdym z tych przypadków mierniki pozwalają kontrolować wilgotność podłoża i sprawić, że proces nawadniania roślin stanie się po prostu wydajniejszy.

Dlatego warto zainwestować w zakup dobrej jakości sprzętu, który będzie działał bez zarzutu, dostarczając swojemu właścicielowi precyzyjne pomiary. Mierniki wilgotności gleby dostępne w naszej ofercie to produkty stworzone przez najlepszych fachowców w branży. Dzięki temu ich zakup jest gwarancją oszczędności czasu i pieniędzy wydawanych na nawadnianie roślin. Każde z urządzeń wyróżnia się doskonałą jakością wykonania oraz prostą obsługą. Dzięki temu służą swoim właścicielom przez lata, dobrze spełniając swoją funkcję.

Przetwornik zawartości wody w glebie z wyjściem Modbus RTU, analogowym (0...10V) lub SDI-12