Katalog produktów

Czujnik zwilżania liścia

Czujniki zwilżania liścia to przyrządy bardzo często wykorzystywane w rolnictwie oraz w kwiaciarstwie. Dzięki nim można z dużą dokładnością określić stopień wilgoci rośliny. Uzyskane w ten sposób wyniki służą następnie do przewidywania chorób, które mogą się rozwinąć w obrębie danej rośliny. To z kolei pozwala odpowiednio wcześnie zareagować na takie zagrożenie.

Budowa czujnika zwilżania liścia

Obecnie w sprzedaży dostępne są nowoczesne czujniki, zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej spełniały swoje zadanie.

Urządzenia te zostały w związku z tym wyposażone w podwójnie wrażliwą powierzchnię. Dzięki temu rozwiązaniu można jednocześnie określić poziom wilgotności w górnej i w dolnej części liścia. Jest to wyjątkowo istotne, ponieważ w ten sposób uzyskiwane są dokładne pomiary dla obydwu stron liścia.

Osoby odpowiedzialne za zaprojektowanie urządzenia świetnie wykonały swoją pracę. Czujnik wyróżnia się bowiem trwałością i zwiększoną żywotnością. Sensor pomiarowy jest chroniony przez specjalną obudowę z tworzywa sztucznego. W efekcie użytkownicy otrzymują wiarygodne pomiary niezależnie od panujących warunków atmosferycznych oraz od tego, jakie środki chemiczne zostały zastosowane w celu ochrony rośliny.

Zastosowanie czujników zwilżania liścia

Przyrządy  te przede wszystkim pozwalają wykryć obecność kondensacji wody na jego wrażliwej powierzchni. Warto pamiętać, że nowoczesne technologie zastosowane w tym niepozornym czujniku, pozwalają na bardzo dokładną replikację termodynamicznych cech liścia.

Uzyskane w ten sposób dane są wykorzystywane do stworzenia prognostycznych modeli chorobowych. Na ich podstawie możemy więc przewidzieć to, na rozwój jakich chorób jest narażona roślina w danym okresie.

W rezultacie pomiary wilgotności z pomocą czujnika mogą realnie pomóc w ochronie roślin przed wszelkimi chorobami i zakażeniami grzybiczymi. A jak wiadomo, mają one negatywny wpływ na rozwój roślin i w konsekwencji na zbiory. Zastosowanie czujnika zwilżania liścia jest kluczowe dla ustalenia właściwego leczenia fitosanitarnego. Należy jedynie pamiętać, że czujnik montuje się w tych miejscach, gdzie choroba z reguły rozwija się najszybciej.

Najwyższej jakości czujniki zwilżania liścia

Ciągły rozwój technologii pozwala specjalistom konstruować coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Zdecydowanie należą do nich również nowoczesne czujniki zwilżania liścia, które są wyjątkowo pomocne w zapobieganiu chorobom roślin.

Są one szczególnie doceniane w rolnictwie, gdzie zachowanie w dobrej kondycji dużych upraw jest kluczowe. Dlatego tak ważne jest to, by wybierać produkty z najwyższej półki, które można znaleźć w naszej ofercie.

Naszym klientom proponujemy doskonałej jakości czujniki stworzone przez najlepszych fachowców. Są to produkty wyróżniające się nie tylko doskonałym działaniem, ale również trwałością. Dzięki temu czujniki pozwalają uzyskać wiarygodne pomiary, które mogą w realny sposób wspomóc między innymi rolników w ich pracy.

Czujnik zwilżenia liścia HD3901 Wykrywa obecność kondensacji na jego wrażliwej powierzchni. Został zaprojektowany do odtwarzania w dokładny sposób termodynamicznego zachowania liści.