Urządzenia do pomiarów meteorologicznych

Przyrządy meteorologiczne służą do obserwacji obiektów i zjawisk atmosferycznych, takich jak chmury czy opady, oraz pomiarów wartości różnych elementów meteorologicznych. Dzięki temu pozwalają poznać aktualny stan atmosfery. Przyrządy z tej kategorii służą między innymi do pomiaru temperatury, ciśnienia atmosferycznego, prędkości i kierunku wiatru, nasłonecznienia czy wilgotności powietrza. Dzięki uzyskanym w ten sposób pomiarom można opracować prognozy pogody, co ma swoje zastosowanie nie tylko przy badaniu klimatu oraz procesów zachodzących w atmosferze, ale także w działalności biznesowej, między innymi w rolnictwie, budownictwie, energetyce czy komunikacji. Pomiary meteorologiczne umożliwiają także zabezpieczenie się na wypadek niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych.

Sprzęt meteorologiczny

Do pomiarów meteorologicznych stosuje się urządzenia, które różnią się od siebie przeznaczeniem, sposobem działania i parametrami. Zalicza się do nich różnego rodzaju termometry, które mierzą temperaturę otoczenia, higrometry, czyli przyrządy służące do badania wilgotności, barometry mierzące wartość ciśnienia atmosferycznego, ewaporometry, które mierzą wielkość parowania wody oraz wiele innych, takich jak deszczomierze, fotometry, radiometry i albedometry. Na stronie internetowej test-therm.pl znajdują się szczegółowe parametry techniczne oraz opis działania każdego z produktów należących do tej kategorii. Zachęcamy do zapoznania się z opisami sprzętu meteorologicznego przed dokonaniem zakupu.

Wyników 1 - 47 z 47

Meteo HMP155

Przetwornik meteorologiczny o deklarowanej dokładności ±1% dla pomiarów wilgotności. Szeroki zakres pracy już od -80ºC ... + 60ºC. Idealne rozwiązanie dla klatki meteorologicznej Stevensona.

Szczegółowe dane techniczne...

Stacja meteo HD52.3D

1. HD52.3D : anemometr ultradźwiękowy + przetwornik kierunku
2. HD52.3D4 : anemometr ultradźwiękowy + przetwornik kierunku + barometr
3. HD52.3DP : anemometr ultradźwiękowy + przetwornik kierunku + pyranometr
4. HD52.3DP4 : anemometr ultradźwiękowy + p

Szczegółowe dane techniczne...

Stacja meteo WXT520

WXT520 to zintegrowana stacja meteo, umożliwiająca pomiar sześciu parametrów określających warunki atmosferyczne. WXT520 mierzy prędkość i kierunek wiatru, opady atmosferyczne, ciśnienia barometryczne, temperaturę i wilgotność względną. Do pomiaru prędkości wiatru stacja meteorologiczna WXT520...

Szczegółowe dane techniczne...

Stacje Lufft

temperatura powietrza (-50...60ºC), wilgotność względna 0...100% RH, intensywność opadów, wielkość kropli 0.3~5mm,typ opadów - deszcz/śnieg, ilość opadów, ciśnienie atmosferyczne 300...1200hPa (dokładność: ±1hPa) kierunek wiatru - ultradźwiękowa metoda 0

Szczegółowe dane techniczne...