Pomiary przepływu i prędkości

Urządzenia do pomiaru prędkości i przepływu

Pomiary przepływu i prędkości stanowią bardzo istotne dane z dziedziny metrologii. Stosuje się je powszechnie w różnych gałęziach przemysłu, zarówno w warunkach gospodarczych, jak i laboratoryjnych. Urządzenia do pomiaru prędkości są wykorzystywane m.in. w produkcji, technologii medycznej oraz badaniach środowiskowych. Zastosowanie znajdują w pomiarach przepływu wody w kanalizacji, obróbce chemicznej, górnictwie, dystrybucji wody, monitorowaniu sprawności wentylatorów i filtrów powietrza itp.       

Nowoczesne, elektroniczne techniki pomiaru pozwalają dokładnie określić prędkość przepływu cieczy i gazów. Służą do tego specjalistyczne mierniki przystosowane do dokonywania pomiarów zarówno w instalacjach, jak i kanałach otwartych. Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać dokładne wyniki pomiarowe, które pozwolą na pełną kontrolę przepływu.  

Mierniki przepływu – jak działają?

W ofercie Test-Therm znajduje się wiele typów urządzeń przeznaczonych do wykonywania specjalistycznych pomiarów przepływu i prędkości gazów oraz cieczy. Wśród nich są m.in. nowoczesne mierniki prędkości umożliwiające dokonywanie pomiarów metodą bezinwazyjną. Co to oznacza? Przepływomierz działa na podstawie danych zebranych z dwóch czujników, zamontowanych na zewnętrznych częściach instalacji. To rozwiązanie nie wymaga cięcia rur, urządzenie można w łatwy sposób zamontować bez użycia fachowego sprzętu. W asortymencie znajdziemy także przepływomierze elektromagnetyczne, termiczne, sygnalizatory przepływu, przetworniki prędkości powietrza oraz rotametry.

Wyników 1 - 10 z 25

Portaflow D550

Portaflow D550 Przepływomierz do cieczy zanieczyszczonych, szlamów Zakres pomiarowy przepływu: 0.03 ~ 12m/s Zasilanie bateryjne lub sieciowe 110~240VAC Żywotność baterii: 20h pracy ciągłej Pamięć: 300 000 pomiarów

Szczegółowe dane techniczne...

Portaflow PF220

Bezinwazyjny przepływomierz Portaflow PF220
Zakres pomiarowy przepływu: 0.1 ~ 20m/s dwukierunkowy
Wyświetlacz alfanumeryczny: 64x240 pikseli
Klawiatura: membranowa 16 elementowa
Zasilanie bateryjne lub sieciowe 110~240VAC Żywotność baterii: 20h pracy ciągłej Dokładność pomiaro

Szczegółowe dane techniczne...

Portaflow PF330

Portaflow PF330 Zakres pomiarowy przepływu: 0.1 ~ 20m/s dwukierunkowy Wyświetlacz alfanumeryczny: 64x240 pikseli Klawiatura: membranowa 16 elementowa Zasilanie bateryjne lub sieciowe 110~240VAC Żywotność baterii: 20h pracy ciągłej Dokładność pomiaro

Szczegółowe dane techniczne...