Katalog produktów

Przepływomierz do rur, koryt i kanałów AV5500

Nr kat.: Pomiar przepływu w kanałach i rurach z osadem UF A
+
UF AV5500 - bezkontaktowy przepływomierz dopplerowskiego. Przeznaczony do precyzyjnego pomiaru przepływu, poziomu i prędkości cieczy z zawiesiną lub cieczy napowietrzonych gazami w rurach w części wypełnionych lub kanałach otwartych. W kanale otwartym lub częściowo wypełnionej rurze mierząc prędkość i poziom obliczamy przepływ. Przepływomierz UF AV5500 firmy Micronics przeznaczony jest do instalacji w rurach i otwartych kanałach o dowolnym kształcie. Idealny wszędzie tam, gdzie trudno jest instalować inne elementy. Mierzy poziom wody od 25,4mm do 4,5m. Przepływomierz UF AV5500 wyposażony jest w zanurzony ultradźwięk czujnik zainstalowany na dnie otwartej rury lub kanału. Części zwilżane wykonane są ze stali nierdzewnej, więc jest on odporny na zanieczyszczenia i korozję. Brak ruchomych części, otworów, portów lub elektrod. Przelicznik wyświetla i sumuje przepływ. Zawiera trzy wyjścia analogowe 4-20mA  (przepływ, poziom i prędkość) oraz dwa przekaźniki sterujące poziomami alarmów.  Łatwy w kalibracji za pomocą wbudowanej klawiatury i przyjaznego menu. Wbudowany rejestrator danych z wyjściem USB w standardzie. Opcjonalne bariery bezpieczeństwa dla instalacja w strefie Ex.micronics UF AV5500
 • Typowe aplikacje:
  Pomiary przepływu w znormalizowanych korytach z wyliczanie wydajności na podstawie ich kształtu dla:
  - Koryta V-Notcheirs
  - Koryta Parshall
  - Koryta Palmer Bowlus
  - Koryta Leopold Lagco
  - Jazu prostokątnego
  - Jazu prostokątnego z końcówką zwężaną
  - Koryta Khafagi
  - Koryta trapezoidalnego
  - Koryta indywidualne
 • badania: dopływu, przesączanie, przecieku
 • kanały odpływowe wody burzowej
 • nawadnienia
 • monitorowanie przepływów w oczyszczalniach ścieków
 • badania naukowe
 • monitoring ścieków przemysłowych
Cechy:
 • przyjazne programowanie
 • zakres do 6m/s lub -1.5m/s
 • minimalny wymiar dla rury: 150mm
 • menu chronione hasłem
 • izolowane wyjście 4-20mA
 • 2 przekaźniki
 • przetwarzanie sygnału cyfrowego
 • czujnik SE4 posiada cechę EX wg NEC: klasa1 (gazowa), strefa 2, grupa A,B,C,D | konieczne zastosowanie barier ochronnych 2szt.
 • Nowość: w opcji wyjście Modbus RTU lub HART

Przepływomierz dopplerowski monitoruje natężenie przepływu zanieczyszczonych lub napowietrzonych cieczy takich jak ścieki, chemikalia, kwasy, szlamy, cieczy ścierne lub lepkie. Przeznaczony do stosowania na rurach lub w kanałach częściowo wypełnionych wszelkimi rodzajami płynów zawierających cząstki stałe lub pęcherzyki gazu. Czujnik UFAV5500 montowany jest na dnie rury lub kanału na wewnętrznej stronie.  Mierzony przepływ uzyskuje się na podstawie pomiaru prędkości i poziomu a ten z kolei z sygnału akustycznego odbijającego się od poruszających się cząstek lub pęcherzyków gazu zawieszonych w cieczy. Proces instalacji sondy jest bardzo łatwy. Czujnik jest całkowicie zanurzony w mierzonej cieczy.

Miernik przepływu dopplerowskiego UF AV5500 zawiera czujnik ultradźwiękowy, prostą 5-klawiszą klawiaturę, duży wyświetlacz natężenia przepływu z licznikiem, izolowane wyjście 4-20 mA oraz dwa programowalne przekaźniki. Rejestrator danych i sonda iskrobezpieczną dostępne są w opcji.

UF AV5500 zaprojektowany dla "trudnych" płynów - przepływomierz dopplerowski UF AV5500 działa najlepiej w aplikacjach, które stanowią wyzwanie dla przepływomierzy kontaktowych. Łatwy w instalacji - każdy przepływomierz dopplerowski UF AV5500 zawiera czujnik ultradźwiękowy, montowany w uchwycie na dnie rury lub kanału. Prosta konstrukcja głowicy - sygnały ultradźwiękowe przesyłane i odbierane są tą samą pojedynczą głowicą. Zacisk montażowy (w zestawie) zapewnia prawidłowe mocowanie na rurach.

Łatwy w użyciu
stingray3Miernik przepływów obszarowych UF AV5500 mierzy zarówno poziom, jak i prędkość, aby obliczyć przepływ w otwartej przestrzeni kanału lub rury. Konfiguracja jest prosta: należy wpisać średnica lub wymiary kanału i UF AV5500 automatycznie oblicza i wyświetla objętość przepływu. Czujnik ultradźwiękowy montuje się wewnątrz rury lub na spodzie kanału poprzez wspornik ze stali nierdzewnej wspornik (w zestawie) i pojedynczą śrubę. Czujnik jest całkowicie szczelny bez otworów. Zalecane warunki instalacji dla rur lub kanałów. Należy unikać miejsc, w których gromadzi się osad. Najlepszą możliwą dokładność uzyskamy dla wody nie będącej wysoce turbulentną i gdzie prędkość jest równomiernie rozłożona w przekroju kanały. Kanał nie powinien mieć uskoków lub zmiany kierunku w górę w bezpośrednim sąsiedztwie montażu czujnika. Nachylenie rury lub kanału powinno nie przekracza 3%. Więcej w instrukcji - zalecenia instalacyjne. UF AVF5500 może mierzyć prędkość przepływu do 6m/s i w rewersie do 1,5m/s. Czujnik zanurzeniowy prędkości / poziomu będzie mierzyć przepływ w częściowo wypełnionych rurach  o ciśnieniu do 0.68bar. Brak wymaganych specjalnych ustawień i regulacji. Minimalna zalecana średnica rury to 150 mm (6 ”)

Przepływomierz UF AV5500 przeznaczony jest do pracy na rurach PVC, stalowych, stalowych nierdzewnych, żeliwie, z włókien szklanych, rurach wykładzinowych lub dowolnych innych. UF AV5500 posiada podświetlany wyświetlacz matrycowy z prostym, 5-klawiszowym systemem menu przewijanym strzałkami wraz z zmianą ustawienia i wprowadzeniem nowych wartości. Menu dostępne w języku angielskim, francuskim lub hiszpańskim. W opcji hasło chroniące ustawienia. Przepływomierz posiada funkcję pomiar przepływu wstecznego. Przepływ w dowolnym kierunku widoczny jest na wyświetlaczu z informacją dodatniej lub ujemnej wartości. W opcji dostępny sumator, umożliwiający odejmowanie przepływu zwrotnego tak ażeby zsumować tylko przepływ w jednym kierunku. Ustawienie 4mA można również dostosować do ustawienia przepływu ujemnego.

NOWOŚĆ - rejestrator danych z obsługą USB - zamów miernik przepływu AV5500 z opcjonalnym wbudowanym rejestratorem danych o pojemności 2 milionów danych. W zestawie oprogramowanie pod Windows do generowania wykresów oraz do tworzenia dynamicznych raportów przepływu. Wystarczy podłączyć standardowy dysk flash USB, a pliki dziennika są pobierane automatycznie.

Zasada działania - Czujnik UF D5500 przesyła ciągłe impulsy o wysokiej częstotliwości przez ścianę rury do płynącej cieczy, akustyczny impuls odbity od cząstek stałych lub gazu powraca do nadajnika. Jeśli ciecz porusza się, odbicie dźwięku powraca ze zmienioną częstotliwością (efekt Dopplera). UF AV5500 mierząc stałe przesunięcie częstotliwości wylicza na tej podstawie przepływ. Specjalny algorytm filtruje szum i zakłócenia. Cyfrowy procesor sygnałowy rozróżnia słabe i zniekształcone sygnały. Kiedy procesor nie może dokładnie zmierzyć sygnału, wyświetla zerowy przepływ i wskaże niski poziom sygnału.micronics UF AV5500

 

Dane techniczne:

 • Zakres natężenia przepływu: 0,03 do 6,2m/s oraz -1.5m/s
 • Dostępne jednostki: l/dzień, l/godz, l/min, l/s, m3/dzień, m3/h, m3/min, m3/s
 • Rozmiar rury: od 150 mm do 4,5m
 • Dokładność:
  prędkość: ± 2% zakresu.
  poziom: ±0.25% wartości mierzonej lub 0.08' w zależności co większe
  Wymaga ciał stałych lub pęcherzyków minimalna wielkość 100μm, minimalne stężenie 75 ppm. Powtarzalność: ± 0,1%, Liniowość ± 0,5%
 • Wyjście: - 3 Izolowane 4–20 mA lub 0...5V | przepływ, poziom prędkość, 2 przekaźniki SPDT, programowalne alarmy przepływu i / lub impuls.
 • Wyświetlacz: podświetlana matryca - wyświetla natężenie przepływu, stany przekaźników, 16-cyfrowy sumator, tryb pracy i menu kalibracji
 • Programowanie: 5-klawiszowa klawiatura z wyborem języka angielskiego, francuskiego lub hiszpańskiego
 • Zasilanie: 100-240 VAC 50-60 Hz (patrz opcje), maksymalnie 5 watów
 • Przekaźniki sterujące: Ilość 2, znamionowy 5 A, programowalny alarm przepływu i / lub impuls proporcjonalny SPDT
 • Obudowa: wodoszczelna, pyłoszczelna 4X (66) z przeźroczystą powierzchnią NEMA, poliwęglan
 • Elektronika temperatura pracy: -23° ... 60°C
 • Czujnik QZ02L kabel 7.6m, temperatura pracy: -15...80°C | Certyfikat ATEX klasa1 (gazowa), strefa 2, grupa A,B,C,D
 • Waga: 4,5 kg

micronics UF AV5500 5Opcjonalne akcesoria:

Zasilanie: 9...32VDC
Obudowa z poliwęglanu NEMA4X
Obudowa z wbudowaną grzałką 230VAC
Bariery (2szt) dla wersji Ex
Kabel zamiast 7.6m do wyboru: 15 lub 30m łączony do 150mb
Wyjście cyfrowe Modbus RTU lub HART
Dodatkowe 4 przekaźniki (w sumie 6)
PC4S - zestaw do montażu na rurze 150...1800mm

micronics UF AV5500

Opcje uchwyty:

VSJ6
Stal kwasoodporna - opaska montażowa do rury dla 6”/150 mm ID (średnica wew. rury) (±0.5”/13 mm)

opaska VSJ

opaska VSJ 2

opaska VD

opaska VD

VSJ8
Stal kwasoodporna - opaska montażowa do rury dla 8”/200 mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VSJ10
Stal kwasoodporna - opaska montażowa do rury dla 10”/250 mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VSJ12
Stal kwasoodporna - opaska montażowa do rury dla 12”/300 mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VSJ14
Stal kwasoodporna - opaska montażowa do rury dla 14”/350 mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VSJ15
Stal kwasoodporna - opaska montażowa do rury dla 15”/375 mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VSJ16
Stal kwasoodporna - opaska montażowa do rury dla 16”/400 mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VSJ18
Stal kwasoodporna - opaska montażowa do rury dla 18”/450 mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VSJ20
Stal kwasoodporna - opaska montażowa do rury dla 20”/500 mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VSJ24
Stal kwasoodporna - opaska montażowa do rury dla 24”/600 mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VSJ30
Stal kwasoodporna - opaska montażowa do rury dla 30”/750 mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VSJ32-40
Stal kwasoodporna - opaska obejmująca połowę rury dla 32-40”/800-1000 mm ID (średnica wew. rury)
VSJ42-54
Stal kwasoodporna - opaska obejmująca połowę rury dla 42-54”/1100-1375 mm ID (średnica wew. rury)
VSJ56-72
Stal kwasoodporna - opaska obejmująca połowę rury dla 56-72”/1400-1800 mm ID (średnica wew. rury)
VD6 bez regulacji
Stal kwasoodporna - opaska zaporowa z przegrodą dla 6”/150mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VD8 bez regulacji
Stal kwasoodporna - opaska zaporowa z przegrodą dla 8”/200mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VD10
Stal kwasoodporna - opaska zaporowa z przegrodą dla 10”/250mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VD12
Stal kwasoodporna - opaska zaporowa z przegrodą dla 12”/300mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VD14
Stal kwasoodporna - opaska zaporowa z przegrodą dla 14”/350mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VD15
Stal kwasoodporna - opaska zaporowa z przegrodą dla 15”/375mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VD16
Stal kwasoodporna - opaska zaporowa z przegrodą dla 16”/400mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)
VD18
Stal kwasoodporna - opaska zaporowa z przegrodą dla 18”/450mm ID (średnica wew. rury) ( ±0.5”/13 mm)

Do pobrania:

pdf new small Karta katalogowa: UF AV5500 catalogue
pdf new small Instrukcja: UF AV5500 manual
Zapytaj o produkt