Kamery termowizyjne

Kamera termowizyjna to urządzenie, dzięki któremu możemy rejestrować i w czasie rzeczywistym obserwować rozkład temperatury na powierzchniach poszczególnych przedmiotów i obiektów. Wyjaśniamy, jak działają kamery termowizyjne oraz jakie mają zastosowania.

Jak działa kamera termowizyjna?

Kamera termowizyjna zawdzięcza swoje działanie wykorzystaniu technologii, która przetwarza promieniowanie podczerwone. Wytwarzają je wszystkie obiekty, których temperatura jest wyższa od zera bezwzględnego. Intensywność promieniowania jest zależna przede wszystkim od wysokości temperatury danego ciała, a także jego struktury. Promieniowanie jest następnie zamieniane na sygnał elektryczny, który można oglądać na wyświetlaczu.

Urządzenia te są wyposażone w matrycę oraz kompatybilny układ, który przeszukuje fragmentami cały obraz. Gdy pojawi się nieprawidłowość, zostanie w widoczny sposób pokazana na wyświetlaczu kamery termowizyjnej.

Jakie zastosowania ma kamera termowizyjna?

Zastosowania kamer termowizyjnych mogą być różne. Jednym z najbardziej popularnych jest wykorzystanie ich w systemach rozpoznawania obrazu, a dokładniej w detekcji ruchu, wykrywaniu obecności obiektów oraz określaniu ich ilości. Takie przyrządy pozwolą także na wykrycie potencjalnego zagrożenia w ciemności czy złych warunkach atmosferycznych.

Wszechstronność tego urządzenia pozwala na monitorowanie wnętrz budynków, ale także rozległych obszarów. Jako przykłady wykorzystania kamer termowizyjnych podaje się także wykrywanie wad technologicznych i konstrukcyjnych oraz możliwych awarii rur czy kabli. Doskonale sprawdzają się także podczas zapobiegania rozprzestrzeniania się pożarów, a nawet w przemyśle medycznym. Zastosowanie tych urządzeń jest bardzo szerokie.

Czym różnią się od siebie poszczególne modele?

Kamery termowizyjne na naszej stronie internetowej są dostępne w wielu różnych wersjach. Przede wszystkim oferujemy modele stacjonarne, które sprawdzą się podczas badań, lub przenośne, które będą świetnym wyborem podczas wykonywania inspekcji. Poszczególne urządzenia posiadają różne zakresy temperatur, które wynoszą od -40°C do nawet 900°C.

Kamery termowizyjne różnią się od siebie parametrami matryc oraz detektorów, a także częstotliwością obrazu. Ciekawym rozwiązaniem są te przeznaczone dla modeli latających. Po dołączeniu takiego modelu do drona możemy obserwować większą przestrzeń. Obecnie na rynku istnieje wiele różnych modeli kamer, wiele z nich można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Ile kosztuje kamera termowizyjna?

Ceny poszczególnych modeli kamer termowizyjnych różnią się od siebie i są zależne przede wszystkim od rodzaju urządzenia i jego parametrów. Na naszej stronie internetowej oferujemy bardzo szeroki wybór produktów, dlatego na pewno każdy znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb, a także mieszczący się w wyznaczonym budżecie.

W celu poznania dokładnej ceny wybranego modelu zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub odwiedzenia naszego punktu sprzedażowego w Krakowie. W razie kłopotów z wyborem odpowiedniego urządzenia nasi konsultanci chętnie udzielą pomocy i odpowiedzi na Państwa pytania.

Wyników 1 - 18 z 18

Kamera termowizyjna R300Z

Matryca 320x240 Wbudowany obiektyw z zoomem optycznym od szerokokątnego do tele. Zakres pomiarowy -40...500°C Czułość termiczna (NETD): od 0.6°C Funkcja: "Panorama" Rejestracja filmów termowizyjnych Ekran: LCD TFT 3.5" (640x480)+ wizjer Miksowanie

Szczegółowe dane techniczne...

Kamera termowizyjna R500

Kamera termowizyjna. Zakres -40...+500°C w opcji do 2000°C, Czułość termiczna od 0.03°C Matryca 640x480 pikseli,z funkcją super rozdzielczość: 1280x 960 pikseli, 30Hz, Pamięć na karcie CF, wizjer + wyświetlacz Funkcja multi-focus, Wbudowany aparat do zdjęć w świetle widzialnym,

Szczegółowe dane techniczne...

Thermo Tracer H2640

Zakres -40...+500°C w opcji do 2000°C,
Czułość termiczna od 0.03°C
Matryca 640x480 pikseli, 30Hz,
Pamięć na karcie CF, wizjer + wyświetlacz
Funkcja multi-focus,
Wbudowany aparat do zdjęć w świetle widzialnym,

Szczegółowe dane techniczne...