Katalog produktów

Kamera termowizyjna Xi640

Nr kat.: Xi640
+
Nowa kamera na podczerwień Xi 640 od firmy Optris.

Niezawodny pomiar temperatury jest warunkiem powodzenia wielu procesów przemysłowych. Berliński producent Optris prezentuje kamerę na podczerwień Xi 640, nowego członka linii Compact Line, która umożliwia niezawodny, niedrogi i bezkontaktowy pomiar temperatury w rozdzielczości VGA dla inżynierii mechanicznej i przemysłu dostawców. Dzięki linii Xi Compact Line, Optris łączy zalety precyzyjnych kamer termowizyjnych z zaletami termometrów na podczerwień. Kompaktowa kamera na podczerwień Xi 640 VGA oferuje kompleksowe, bezkontaktowe monitorowanie stanu w zastosowaniach przemysłowych. Dzięki wysokiej rozdzielczości optycznej 640 x 480 pikseli i częstotliwości odświeżania 32 Hz w zakresie spektralnym 8-14 µm, kamera na podczerwień VGA może być używana do monitorowania szybkich procesów termicznych w temperaturach od -20°C do 900°C.

Optris wyposażył Xi 640 w funkcję „Auto spot finder”, która może być również używana do pomiaru temperatury poruszających się obiektów bez konieczności ponownego ustawiania kamery.

xi640Zmotoryzowana regulacja ostrości zapewnia ostry obraz

Podobnie jak inne modele z rodziny Xi, która obecnie rozrosła się do sześciu modeli, Xi 640 wykorzystuje zmotoryzowaną ostrość do wygodnego ustawiania ostrości z dużej odległości. Przetwarzanie obrazu odbywa się za pomocą darmowego oprogramowania PIX Connect z funkcją skanowania liniowego, które jest również dołączone do zestawu. Ważne parametry są konfigurowane za pośrednictwem interfejsu USB 2.0; konwerter USB na GigE jest opcjonalny. Xi 640 jest dostarczana z kablem interfejsu procesowego i kablem USB. Kamera termowizyjna może być standardowo używana w temperaturach otoczenia od 0°C do 50°C. Optris oferuje szeroką gamę akcesoriów do kamery, od modułu przedmuchu soczewki i wspornika montażowego po obudowę chłodzoną wodą, która umożliwia pracę w temperaturze otoczenia do 250°C.

Nadaje się do inżynierii mechanicznej i wielu innych branż

Dzięki wysokiej precyzji, solidności i elastyczności, Xi 640, podobnie jak inne modele z linii Compact, jest predestynowana do użytku w inżynierii mechanicznej lub sektorze OEM. Ta kompaktowa kamera jest prostym i niezawodnym wprowadzeniem do termografii VGA dla różnych gałęzi przemysłu.

Optris Xi 640, kamera na podczerwień o szerokiej długości fali, doskonale sprawdza się w bezkontaktowym obrazowaniu termicznym obiektów. Dokładnie mierzy temperaturę powierzchni. Dzięki autonomicznej funkcji pomiaru termicznego i zmotoryzowanemu ogniskowaniu, oferuje niezawodność i łatwość w warunkach przemysłowych bez dodatkowego sprzętu. Wyposażona w wyjście USB oraz analogowe i cyfrowe interfejsy procesowe, umożliwia płynną integrację z systemami sterowania maszyn.

Zastosowania

Xi640 to zaawansowana kamera IR z inteligentnym i autonomicznym trybem pracy. Jej wytrzymała obudowa, wewnętrzne możliwości przetwarzania oraz bezpośrednie analogowe i cyfrowe wyjścia komunikacyjne umożliwiają ciągłe monitorowanie zasobów przemysłowych. Zazwyczaj jest używana w zastosowaniach związanych z gorącymi metalami, metalami, stalą, ceramiką i półprzewodnikami.

Cechy:
  • Przemysłowa kamera Ethernet na podczerwień o szerokiej długości fali
  • Szeroki zakres pomiarowy od -20...100°C | 0...250°C | (20)150 do 900°C w podzakresach
  • Niewielkie rozmiary, wzmocniona konstrukcja i zmotoryzowana regulacja ostrości
  • Wysoce dynamiczny detektor FPA o rozdzielczości 640 x 480 pikseli
  • Autonomiczna praca z automatycznym wyszukiwaniem gorących punktów i bezpośrednim wyjściem analogowym lub alarmowym oraz różnymi opcjami komunikacji
Dane techniczne:
 
Szeroki zakres pomiarowy -20...100°C | 0...250°C | (20)150 do 900°C w podzakresach
Dokładność ±2°C lub ±2% odczytu
Czułość termiczna NETD 80mK
Matryca 640x480pixels
Optyka 22x17º (f=20), 36x26º (f=12.7) 65x45º (f=7.7)
Wymiar piksela 12µm
Detektor FPA
Zakres spekrealny 8 – 14µm
Filtr optyczny brak
Częstotliwość 32Hz
Wymienna optyka Nie
Czas podgrzewania 10 min
Emisyjność /Transmisyjność/ Odbicie ustawiane: 0.100…1.100
Interfejsy USB 2.0, opcja konwerter GigE (PoE) ACPIUSBSGB
Protokoły USB, Ethernet (Static), RS485, Serial Communication
Optional: EthernetIP, ProfiNet, Modbus TCP
Kompatybilny soft PIXConnect, EasyComm, ConnectSDK, EasyAPI, DirectSDK
Analogowe we/ wy 
Bezpośrednio 1x analogowe wyjście (0-10V), 1x wejście (analog 0...10V lub cyfrowe); optycznie izolowane
Opcjonalny interface (PIF) 3x wyjście analog (0/4–20 mA lub 0–10 V) lub alarm OUT (przekaźnik) / 3x wejście (analog lub cyfra) / stan pracy (LED i przekaźnik);
łaczenie do 3 PIFs; optycznie izolowane
Długośc kabla USB: 1 m (standard), 3 m, 5 m
Obróbka obrazu 
Programowana przez PIXConnect
Praca Autonomiczna lub z podłaczonym komputerem
Funkcje Pomiar gorących powierzchni metalowych i stopionego metalu, autonomiczna ocena temperatury obszarów zainteresowania, Linescanner, EventGrabber, łączenie, alarmowanie, funkcje porównawcze
Ogólne 
Wymiar Ø 36 mm x 110 mm (w zależności od soczewki), gwint: M30x1
Materiał obudowy Stainless steel
Masa 220 g (bez uchwytu montażowego)
Statyw 1/4-20 UNC
Ostrość ustawiana silniczkiem elektrycznym
Kraj pochodzenia Niemcy
Środowisko 
Temperatura pracy 0…50°C
Temperatura przechowywania -40…70 °C
Wilgotność względna 10 – 95 %, non-condensing
Stopiń ochrony IP67, NEMA-4
EMC 2014/30/EU
Udar IEC 60068-2-27 (25 G and 50 G)
Wibracje IEC 60068-2-6 (sinus shaped); IEC 60068-2-64 (broadband noise)
Standard CE, UKCA, RoHS
Zasilanie 
Zasilanie USB
Pobór prądu max. 2.5 W
Dostępne modele OPTXI64022
OPTXI64036
OPTXI64065

Optris Xi1M PIXconnectOprogramowanie

Oprogramowanie termograficzne optris PIX Connect jest dołączone i nie wymaga licencji.

Wszystkie kamery na podczerwień są dostarczane z oprogramowaniem termograficznym optris PIX Connect, opracowanym specjalnie do obszernej dokumentacji i analizy obrazów termicznych. Oparte na systemie Windows oprogramowanie PIX Connect umożliwia użytkownikom dostosowanie kamer na podczerwień do określonych wymagań. Analizuje ono na żywo i zarejestrowane dane temperaturowe oraz wyzwala sygnały alarmowe w celu integracji procesu.

Kluczem do wykorzystania możliwości kamery na podczerwień Optris jest prawidłowa konfiguracja. Obejmuje ona szczegółowe konfiguracje specyficzne dla urządzenia, takie jak częstotliwość odświeżania, regulacje zakresu pomiarowego, ustawienia komunikacji zewnętrznej oraz konfiguracje USB/Ethernet. Ponadto PIX Connect ułatwia aktualizację oprogramowania sprzętowego i pobieranie plików konfiguracyjnych przez Internet.

- PIXConnect

Optris oferuje kilka różnych zestawów SDK dla naszych kamer termowizyjnych Xi i PI. W zależności od platformy operacyjnej, kamery na podczerwień, języka kodowania i platformy sprzętowej, można wykorzystać różne interfejsy oprogramowania:

Optris Xi1M SDK- SDK

Optris IRmobile pozwala użytkownikom skonfigurować i uruchomić pirometry Optris lub kamery na podczerwień za pomocą smartfona lub tabletu z systemem Android.Narzędzie to jest przydatne do uruchamiania i ustawiania pola widzenia kamery na podczerwień lub dostosowywania konfiguracji. Aplikacja analizuje strumień obrazu na żywo z podłączonej kamery na podczerwień z automatycznym wykrywaniem gorących i zimnych punktów. W przypadku pirometrów wyświetlany jest wykres temperatury w czasie lub sygnał wideo. Aplikacja działa na większości urządzeń z systemem Android w wersji 5.0+ z portem USB obsługującym USB-OTG (On The Go).

- Aplikacja IRmobileOptris Xi1M IRmobile

Wszystkie kamery na podczerwień optris są kompatybilne z oprogramowaniem do akwizycji danych (DAQ) Dewesoft X. DewesoftX to wielokrotnie nagradzane oprogramowanie do akwizycji danych i przetwarzania sygnałów. Jest intensywnie wykorzystywane w licznych aplikacjach testowych i pomiarowych na wszystkich rynkach. DewesoftX jest popularnym narzędziem do pomiaru sygnałów, rejestracji danych, przetwarzania sygnałów i wizualizacji danych.



Akcesoria dodatkowe do kamer:
Optris Xi1M obudowa zewnętrzna


Optris Xi1M migawkaKamera strandardowo dostarczana jest z podstawowym interfejsem procesowym.
W opcji mozna dokupić przemysłowy interfejs procesowy.

Xi1M interfejs procesowy
 Standardowy interfejs procesowy ACXIPIF  Przemysłowy interfejs procesowy ACPIPIFMACBxx
  • 1x wyjście analogowe (0-10V)
  • 1x wejście (analogowe lub cyfrowe); izolowane elektrycznie
  • 3x wyjścia analogowe (0/4-20 mA lub 0-10 V)
  • 3x wyjścia alarmowe (przekaźnikowe 0...30V/400mA)
  • 2x wejścia (analogowe lub cyfrowe) / zabezpieczenie przed awarią (dioda LED i przekaźnik) z możliwością łączenia w kaskadę do 3 PIF;
  • izolowany elektrycznie
Z ciekawych funkcji oprócz wyjść analogowych Interfejs procesowy posiada zintegrowany tryb awaryjny. Pozwala to kontrolować warunki pracy kamery, takie jak kabli, wyłączenie oprogramowania itp. i zgłaszanie tych warunków jako alarmu. Stała czasowa trybu bezpieczeństwa wynosi 1.5s:

Kontrolowane warunki dla kamery i
oprogramowanie
Standardowy interfejs procesowy ACXIPIF  Przemysłowy interfejs procesowy ACPIPIFMACBxx
 Przerwany kabel USB do kamery   ✓   ✓
 Przerwanie kabla do transmisji danych kamery - PIF   ✓   ✓
 Przerwa w zasilaniu PIF  ✓   ✓
 Wyłączenie oprogramowania   ✓   ✓
 Awaria oprogramowania  -   ✓
 Wyjście awaryjne  0 V na wyjściu analogowym (AO)  Styk otwarty (przekaźnik bezpieczeństwa) /
zielona dioda LED włączona

Funkcję wyjścia awaryjnego można aktywować w zakładce: Urządzenie (PIF). Przemysłowy PIF ma oddzielny przekaźnik bezpieczeństwa. Alternatywnie można aktywować tę funkcję również na wyjściach analogowych. Wyjście analogowe może być dodatkowo używane jako wyjście alarmowe dla alarmu temperatury. W przypadku alarmu ustawiony poziom napięcia będzie podawany jako wartość stała (alarm) (tylko przemysłowego PIF).

Pliki

Zapytaj o produkt