Rejstrator temperatury 48 kanałów VACQ 3000

Email
VACQ3000_big
VACQ3000 to rejestrator temperatury posiadający do 48 kanałów dla czujników termoparowych. Przeznaczony do monitoringu temperatur w procesach przemysłowych wszędzie tam gdzie konieczna jest informacja o wartości temperatury w wielu punktach. Bezprzewodowy pomiar temperatury w czasie rzeczywistym do kontroli i walidacji procesu termicznego za pomocą rejestratora danych z  48 konfigurowalnymi kanałami termoparowymi. VACQ xFlat Radio to autonomiczny rejestrator danych z konfigurowalnymi kanałami.
Kombinacja 1 VACQ xFlat 4.8 Radio + 1 VACQ xFlat 2,8 Radio, lub 3 VACQ xFlat 2,8 Radio, w łatwym do przechowywania i transportu stojaku do procesów laboratoryjnych. Stojak może być używany w temperaturze pokojowej poza procesem, ale same rejestratoryVACQxFlat2 8 4 8 danych mogą być wyjmowane z uchwytów i używane w pełni autonomicznie wewnątrz procesów przemysłowych. VACQ xFlat 2.8 i VACQ xFlat 4.8 mogą być mogą być zasilane za pomocą baterii lub zasilacza sieciowego. Użycie loggerów z zasilaczem uwalnia użytkownika od problemów związanych z żywotnością baterii. Gdy jest to wymagane przez aplikację, możliwe jest przełączenie na tryb bateryjny, dzięki czemu rejestratory są w pełni autonomiczne.
 
Dostępne są dwa modele rejestratorów:

• VACQ xFlat 2.8 Radio jest wyposażony w 16 uniwersalnych miniaturowych złączy termoparowych
• VACQ xFlat 4.8 Radio jest wyposażony w 32 uniwersalne miniaturowe złącza termoparowe

Przy temperaturze powyżej +50°C musi być chroniony osłoną termiczną.

Rejestrator VACQ xFlat Radio wyposażony jest w nadajnik radiowy 2,4 GHz. Oprócz funkcji rejestratora, nadajnik przeznaczony jest do radiowej transmisji danych w czasie rzeczywistym lub po zakończeniu procesu. Do odbioru danych służy odbiornik TMI-Orion podłączony do komputera. Komputer powinien posiadać oprogramowanie Qlever w pełnej wersji przeznaczone do konfiguracji rejestratora i pobierania danych procesowych, zarządzanie i ich wyświetlania.

Dane techniczne VACQ3000:

 • Materiał obudowy: Poliuretan (PU9012)
 • Materiał korpusów rejestratorów danych: Anodowane aluminium
 • Wymiary VACQ3000 L.180 mm x H.140 mm x W.95 mm
 • Maksymalna temperatura, na jaką może być narażony  +50°C (Praca tylko w temperaturze pokojowej)

Specyfikacje techniczne rejestratorów danych znajdują się w karcie katalogowej VACQ xFlat 2.8 Radio i VACQ xFlat 4.8 Radio.

 
VACQ3000
 

Zakresy pomiarowe dla termopar z wejściem uniwersalnym VACQ xFlat 2.8 :

 • Tc: K -200...+1300°C oraz 0...+1,300°C / Rozdzielczość ±0.1°C
 • Tc: J -200 ... +760°C oraz 0... 760°C | Rozdzielczość ±0.1°C
 • Tc: T 0 ... +400°C oraz -230...+400°C | Rozdzielczość ±0.1°C
 • Tc: N 0 ... +1300°C / ±0.1°C -150 do 1300°C | Rozdzielczość ±0.1°C
 • Tc: R 0 ... +1760°C / Rozdzielczość ±0.1°C
 • Tc: S 0 ... +1660°C / Rozdzielczość ±0.1°C
 • Tc: B +600 ... +1820°C / Rozdzielczość ±0.1°C
 • Tc: E 0 ... +690°C / Rozdzielczość ±0.1°C

Dla VACQ xFlat 4.8 :

 • Tc: T -230°C...+400°C | Rozdzielczość ±0.1°C (inne na życzenie)

Parametry techniczne:

Materiał obudowy
aluminium anodowane
Wymiary
VACQ xFlat 2.8 szerokość: 150mm, wysokość: 20mm, głębokość: 80mm
VACQ xFlat 4.8 szerokość: 150mm, wysokość: 40mm, głębokość: 80mm
Ilość kanałów
VACQ xFlat 2.8 Radio: 16 + 3 temp. wew.
VACQ xFlat 4.8 Radio: 32 + 6 temp. wew.
Czujnik temperatury
termopara K, T, N, J, B, E, S, R lub jedynie T dla VACQ xFlat 4.8 Radio
Rodzaj złącza
VACQ xFlat 2.8 Radio:  uniwersalne Tc miniaturowe
Pojemność pamięci
wewnętrzna nieulotna pamięć 13700 danych/kanał
Szczelność
brak
Interwał zapisu do pamięci
programowany 1s~59min59s
Długość zapisu
programowana: dni, minuty, godziny
Zapis programowany start
Zasilanie Zasilacz AC | baterie 2x 015S
Połączenie 2.4 GHz jednokierunkowe / USB przewodowo
Antena Standard: wbudowana 49mm, zasięg 25mb
Zewnętrzna: patrz opcje

Zestaw VACQ 3000 zazwyczaj zawiera następujące elementy:
Radiowy rejestrator danych VACQ xFlat 4,8 + 1 radiowy rejestrator danych VACQ xFlat 2,8. Radiowy rejestrator danych z pakietem akumulatorów i/lub zasilaczem AC blok + zasilacz AC,

lub

3 radiowe rejestratory danych VACQ xFlat 2.8, każdy z nich z akumulatorem i/lub blokiem zasilającym + zasilacz AC lub z akumulatorem i/lub blokiem zasilającym + zasilaczem sieciowy

Qlever i  Qlever Lite - Software dla rejestratorów TMI - Orion

Przeznaczony do współpracy z rejestratorami TMI-ORION. Interfejs użytkownika jest łatwy i intuicyjny.  Posiada możliwość ustawienia wybranych parametrów rejestratora. Dane pomiarowe prezentowane są w formie tabelarycznej lub graficznej. Dane tabelaryczne można wyeksportować do Excela. Oprogramowanie obsługuje również transmisję danych w trybie rzeczywistym dla rejestratorów w wersji radiowej. Równolegle można monitorować do 4 rejestratorów.

QLEVER oprogramowanie przeznaczone do akwizycji, analizy i zarządzania danymi. Dostarcza nieprzetworzonych danych pobranych z rejestratorów TMI-ORION, wyników obliczeń i konkretnych raportów pomiarowych. 

Wybrane cechy:

 • Zarządzanie plikami: przechowywanie danych w bazie danych, prosty interfejs. Możliwość współdzielenia danych z kilkoma użytkownikami.
 • Konfiguracja: umożliwia wybór portów komunikacyjnych i jednostek pomiarowych,  zarządzanie plikami kalibracyjnymi i katalogami.
 • Porty komunikacyjne: Wszystkie dostępne porty komunikacyjne na komputerze mogą być używane jednocześnie z interfejsami komunikacyjnymi TMI-Orion.
 • Zarządzanie rejestratorami: okno prezentuje informacje o statusie każdego podłączonego rejestratora (identyfikacja, stan baterii i pamięci, data pliku konfiguracji, dane w czasie rzeczywistym itp.).
 • Programowanie: tworzenie biblioteki konfiguracji. Programowanie, uruchamianie i odczytywanie rejestratorów w trybie pojedynczym lub zwielokrotnionym.
 • Pamięc danych: wykres i statystyki wyświetlane w oknie. Wiele dostępnych funkcji rozszerzonej analizy graficznej (powiększenie, kursor, ograniczenia, skale, itp.), łączenie plików, podział na strefy. Wiele funkcji obliczeniowych dostępnych na każdym kanale (F0, A0, Pu, offset, nachylenie,%, ax + b, ...).

MiniVACQ soft2Funkcje:

 • Zarządzanie danymi, sortowanie danych po dacie i numerze seryjnym.
 • Wykres z funkcją zoom
 • Dane w postaci tabelarycznej z możliwością eksportu do Excela
 • Prezentacja wykresów w trybie multi
 • Wyświetlanie danych w trybie rzeczywistym dla rejestratorów z wyjściem bezprzewodowym

Qlever to oprogramowanie do akwizycji, analizy i wizualizacja danych mierzonych autonomicznie przez rejestratory danych firmy TMI-Orion. Qlever to ogólna platforma oprogramowania. Pracuje samodzielnie lub w połączeniu z jedną lub kilkoma branżami poprzez odpowiednie moduły oprogramowania.

• Qlever: platforma oprogramowania poświęcona zarządzaniu jednym lub kilkoma rejestratorami danych TMI-Orion. Konfiguracja i programowanie sprzętu i danych TMI-Orion gromadzenie, przetwarzanie, analiza i wyświetlanie.

Platforma programowa Qlever

Qlever jest platformą programową przeznaczoną do zarządzania jednym lub kilkoma rejestratorami danych TMI-Orion. Działa samodzielnie lub w połączeniu z jednym lub kilkoma modułami oprogramowania branżowego. Umożliwia konfigurację i programowanie urządzeń TMI-Orion, zbieranie, przetwarzanie, analizę i wyświetlanie danych.

 • Moduł mapowania
  Przeznaczony dla komór klimatycznych i termostatycznych (lub wszelkiego rodzaju urządzeń termoregulacyjnych, takich jak pomieszczenia, piece, autoklawy...) do charakterystyki i kontroli temperatury i wilgotności. Przetwarzanie danych i prezentacja w obszernym raporcie zgodności z FDX 15-140 / IEC 60068.3.11.

 • Moduł do ceramiki
  Odwzorowanie profilu termicznego w różnych punktach wózka podczas całego przemysłowego cyklu wypalania.
  Opis pieca: długość pieca i liczba, długość i czas trwania pchnięć.
  Opis ładunku: pozycjonowanie i wizualizacja 3D sond termoparowych, typy i ilość produktów.
  Konfiguracja pieca: pozycja palników, sond, wentylatorów, itp. wewnątrz pieca.
  Zarządzanie pchnięciami i zdarzeniami: wizualizacja temperatury sond termoparowych wózka zgodnie z lokalizacją wózka wewnątrz pieca.

 Do połączenia rejestratora z komputerem wykorzystujemy interfejs USB (programowanie + odczyt) oraz moduł radiowy (tylko odczyt) danych.Karta katalogowa:

pdf new small Karta katalogowa: pdf VACQ 3000 - rejestrator do 48 kanałów temperatury (807 KB)
pdf new small Karta katalogowa: pdf Rejestrator temperatury VACQxFlat2_8 oraz 4_8Radio (265 KB)
pdf new small Karta katalogowa: pdf Moduł Qlever Ceramics - monitoring temperatury pieców (557 KB)
pdf new small Oprogramowanie Qlever: pdf Instrukcja obsługi oprogramowania Qlever (1.78 MB)