Przetwornik temperatury i wilgotności względnej P8552

Email
p8652_1
P8552 to przetwornik temperatury, wilgotności oraz do 3 wejść binarnych z wyjściem ethernet i wbudowanym serwerem www. Urządzenie jest wyposażone w dwa złącza do podłączenia zewnętrznych sond temperatury i wilgotności oraz trzy wyjścia dla sygnałów dwustanowych. p8552 srednie
Do wyjść binarnych można podłączyć styki bezpotencjałowe lub logiczne sygnały napięciowe.
 
Zastosowania:
  • Monitorowanie serwerowni, jej temperatury, szaf rackowych, moniotoring SNMP, zdalne alarmowanie za pomocą e-mail i sysloga
  • Zarządzanie systemami HVAC w budynku
  • Monitoring temperatury w magazynach, zapis danych w bazie danych Comet Database lub  systemach SCADA firm trzecich
  • Muzea, archiwa, galerie
  • Fabryki i zakłady produkcyjne, monitorowanie temperatury w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, lotniczym itp.
  • Automatyka domu, minitoring pomieszczeń mieszkalnych, zapis danych historycznych przy pomocy darmowego programu SensorReader
  • Pomieszczenia klimatyzowane, wzrost temperatury oznaczać może awarie klimatyzatora, zdalne alarmowanie za pomocą e-mail 

OPROGRAMOWANIE:

- Comet DataBase. 
kompleksowe rozwiązanie akwizycji i analizy danych. Łatwe w obsłudze i wysoce elastyczne oprogramowanie bazy danych dla przetworników i regulatorów Comet z interfejsem Ethernetowym
 
- T-sensor. 
Darmowy program narzędziowy dla przetworników i regulatorów Comet
 
- Inne oprogramowania
Tirs.net, Cacti, ControlWeb, EasyView, LabView. Wsparcie dla tych programów zapewniają ich producenci.
 
W zestawie:
 
- przetwornik P8552
- instrukcja obsługi
- certyfikat kalibracji
 
 
Dane Techniczne:
 
Parametry techniczneWartość
Wyjście Ethernet
Wielkość mierzona Wilgotność względna + temperatura
Wersja konstrukcyjna Do sond zewnętrznych
Wykonanie Przemysłowe
Zakres pomiarowy temperatury -55 to +100°C
Wyjście przekaźnikowe Nie
Wejście dwustanowe Tak
Wyświetlacz LCD Nie
PoE Nie
Dokładność z sondami DSTR162/C, DSTGL40/C, DSTG8/C ±0.5°C od -10 do +80°C, w pozostałym zakresie ±2°C
Dokładność z sondami DSRH01, DSRH02, DSRH05 ±3.5% RH (10% – 90% RH) w 25°C, ±2°C
Zakres pomiarowy temperatury z sondami DSTR162/C, DSTGL40/C -30 do +80°C
Zakres pomiarowy temperatury z sondami DSTG8/C -50 do +100°C
Zakres pomiarowy wilgotności z sondami DSRH01, DSRH02, DSRH05 0 do 100%RH (bez kondensacji)
Zakres pomiarowy temperatury z sondami DSRH01, DSRH02, DSRH05 0 do +50°C
Rozdzielczość 0.1°C, 0.1%RH
Interwał pomiaru 2s
Obsługiwane jednostki °C, °F, % RH
Temperatura robocza -30 do +80°C
Stopień ochrony IP30
Liczba wejść binarnych 3
Izolacja galwaniczna wejść binarnych brak
Rodzaj sygnału binarnego styki bezpotencjałowe/logiczne poziomy napięciowe
Złącze LAN złącze RJ-45, 10Base-T lub 100Base-TX
Protokół komunikacyjny WWW, ModbusTCP, SNMPv1, SOAP, XML
Protokoły alarmowe E-mail, SNMP Trap, Syslog
Konfiguracja T-Sensor, WWW
Zasilanie 5Vdc, pobór mocy max. 1W
Złącze zasilania koncentryczne, średnica 5.5 x 2.1 mm
Wymiary 88 x 74 x 39.5 mm (W x H x D)
Masa około 140g
Gwarancja 2 lata
 
Cechy:
 
 
Sondy zewnętrzne - temperatury i wilgotności

temp smallrh small2 small

Przetwornik jest przeznaczony do pomiaru za pomocą zewnętrznych cyfrowych sond temperatury i/lub wilgotności. Dwa kanały dla maksymalnej efektywności wykorzystania zasobów sieciowych (np. adresy IP). Maksymalnie można podłączyć dwie sondy kablowe.
Sondy są dostępne jako akcesoria dodatkowe. Temperatura może być wskazywana w °C lub °F. Wilgotność względna jest wskazywana w procentach.

Wejścia binarne
bin small Przetwornik jest wyposażony  w trzy wejścia binarne. Wejścia pozwalają na odczyt stanu styków bezpotencjałowych lub logicznych poziomów napięciowych. Typ sygnału definiuje się w konfiguracji przetwornika.
Interfejs ethernet
eth small Interfejs ethernet 10Base-T/100Base-TX ze standardowym złączem RJ45. Adres IP może być przydzielany automatycznie z serwera DHCP lub statyczny. Obsługiwany jest tylko protokół IPv4.
Serwer WWW
wwwpage smallwwwconfig small Aktualnie mierzone wartości są dostępne przez wydajny wbudowany serwer www. Strony interfnetowe są przystosowane do odczytu z urządzeń mobilnych jak smartfony i tablety. Możliwa jest też konfiguracja przetwornika za ich pomocą. Możliwe jest też samodzielne dostosowywanie wyglądu stron.
Pamięć wartości historycznych
hist1k small Mierzone wielkości są zapisywane do pamięci historii zgodnie z zaprogramowanym interwałem. Pojemność pamięci wynosi po 1000 pomiarów dla każdego kanału. Wartości w pamięci historii nie są podtrzymywane. Pamięć jest kasowana przy każdym rstacie urządzenia.
Wykresy historii
histgraph small Wykres historii jest dostępny przez strony www. Nowoczesny składnik graficzny canvas języka HTML5 pozwala na używanie wykresów z tysięcy urządzeń. nie ma problemu z wyświetalniem wykresów na tabletach czy smartfonach. Obsługiwane są wszystkie nowoczesne przeglądarki - Firefox, Opera, Chrome lub Internet Explorer 9.
Eksport historii do CSV
histcsv small Wartości historyczne mogą być eksportowane  w celu dalszego przetwarzania do pliku CSV. Plik CSV można przetwarzać za pomocą arkuszy kalkulacyjnych takich jak Microsoft Excel czy OpenOffice Calc. Obsługiwane są dwa typy formatów CSV - z separatorem dziesiętnym w postacji kropki lub przecinka. Czasy w plikach CSV są obecne gdy urządzenie jest zsynchronizwoane z serwerem SNTP. Plik CSV może być pobierany ze stron www albo wysyłany okresowo jako załącznik do wiadomości e-mail.
Log zdarzeń
eth small 1 Zdarzenia alarmowe z wejść binarnych oraz kanałów temperatury i wilgotności są zapisywane w logu zdarzeń. Log można przeglądać na stronie www lub zapisać w pliku CSV. Pojemność logu wynosi 100 zdarzeń. Wpisy nie są podtrzymywane. Log jest czyszczony po restarcie urządzenia.
Email
email small E-maile ostrzegawcze są wysyłane gdy wartość pomiarowa wykracza poza ustalone limity. Wiadomości są też wysyłane przy powrocie wartości do zakresu bezpiecznego. Obsługiwana jest autoryzacja SMTP, ale protokół SSL nie. W regularnych odstępach czasu mogą być wysyłane e-maile z plikiem CSV w załączniku.
Protokół ModbusTCP
modbus small Protokół Modbus służy do komunikacji z systemami SCADA lub oprogramowaniem firm trzecich. Przetwornik wykorzystuje protokół Modbus TCP. Jednocześnie może być podłączonych 2 klientów Modbus.
Wartości aktualne przez XML
xml small Protokół XML jest przewidziany do odczytu bieżących wartości. Protokół ten nadaje się do wykorzystania przy integracji przetworników z sytemami SCADA firm trzecich.
Protokół SNMP
snmp small Protokół SNMP ver. 1 jest przewidzainy do monitoringu infrastruktury IT. Stosując protokół SNMP można odczytywać aktualne wartości mierzone, stausy alarmów oraz ich parametry. Dostępne są tabele MIB z opisami OID.
Trapy SNMP
trap small Trapy SNMP służą do monitoringu infrastruktury IT. Przetworniki mogą wysłać trapy do wybranego serwera odbierającego. Trapy są wysyłane w przypadku alarmu lub stanu błędu jak np. niemożliwość wysłania e-maila, niemożliwość dostarczenia komunikatu SOAP, itp.
Protokół SOAP
soap small Przetwornik umożliwia wysyłanie aktualnie mierzonych wartości za pomocą protokołu SOAP v1.1. Urządzeni wysyła wartości w formacie XML do serwera. Zaletą tego protokołu jest to, że komunikacja jest inicjowana po stronie przetwornika. Z tego powodu nie trzeba stosować przekierowania portów.
Protokół syslog
syslog small Protokół syslog jest przeznaczony do systemów monitoringu infrastruktury IT. Przetwornika pozwala na wysyłanie komunikatów tekstowych do wybranego serwera syslog. Wiadomości są wysyłane w przypadku alarmu lub stanu błędu jak np. niemożliwość wysłania e-maila, niemożliwość dostarczenia komunikatu SOAP, itp.
Protokół SNTP - synchronizacja czasu
sntp small Synchronizacja czsu z serwerem SNTP. Bieżący czas jest wyświetlany na stronach www i jest niezbędny do oznaczania danych w plikach CSV. Okres synchronizacji może wynosić 1 dzień lub 1 godzinę.
Pamięć MIN/MAX
eth small Pamięć wartości minimalnych i maksymalnych. Pamięć jest niezależna od wartości historycznych. Wartości minimalne i maksymalne mogą być kasowane zodnie z wymaganiami użytkownika.

DO POBRANIA: