Obudowa chłodząca

Email
coolingjacket_standard_big
Specjalna obudowa chłodząca do kamer termowizyjnych i pirometrów Cooling Jacket Advanced - Standard i Extended. Optris GmbH opracowała nowy płaszcz chłodzący optris® CoolingJacket w wersji zaawansowanej przeznaczony do współpracy z kamerami termowizyjnymi i niektórymi pirometrami stacjonarnymi. Obudowa umożliwia pracę w otoczeniu do 315°C.coolingjacket standard Nowa wersja obudowy ochronnej rozszerzonej oferuje również możliwość instalacji dodatkowych komponentów, takich jak PI NetBox (komputer obsługujący kamery), nowy Gigabit Server USB (konwerter USB na ethernet) lub Industrial Process Interface (interfejs procesowy do kamer). Modułowa konstrukcja ułatwia montaż różnych elementów wraz z soczewkami. Uchwyt mocujący umożliwia bezproblemowy montaż i demontaż w miejscu pracy.

Wersja obudowy z kamerą termowizyjną oraz USB-Serwerem stanowi kompletne rozwiązanie monitoringu termowizyjnego poprzez sieć ethernet.

Nowa osłona CoolingJacket w wersji zaawansowanej dostępna w wersji standardowej i rozszerzonej. Obie wersje służą uniwersalnej ochronie w ekstremalnych warunkach kamer termowizyjnych serii optris PI jak również pirometrów na podczerwień CTlaser, CSlaser, CTvideo i CSvideo. Ekstremalną temperaturę otoczenia do 315°C obudowa wytrzymuje przy zastosowaniu chłodzenia powietrzem i wodą. W opcji dostępne są kable sieciowe Ethernet, USB w wykonaniu odpornym na wysokie temperatury. Wybrane pirometry są na ogół odpowiednie do stosowania w temperaturach 180°C lub 250°C, dodatkowa obudowa podnosi ten zakres do 315°C. W części frontowej obudowy umieszczono kołnierz przedmuchu soczewki wraz z szkłem ochronnym w opcji. Obie obudowy posiadają wysoki stopień ochrony (IP 65) mierzą 166 mm szerokości i 182 mm wysokości, różnią się długością: 271 mm (Standard) oraz 426 mm (Extended).

 

Parametry CoolingJacket Advanced Standard CoolingJacket Advanced Extended
Zdjęcie coolingjacket standard coolingjacket extended
Stopień ochrony obudowy IP65
Temperatura otoczenia do 315ºC | kable do 250ºC
Materiał obudowy V2A
Wymiary 271 x 166x 182mm 426 x 166 x 182mm
Przyłącze chłodzące powietrzem G1/4" wewnętrzny gwint
G3/8" zewnętrzny gwint
Przyłącze chłodzące wodne G1/4" wewnętrzny gwint
G3/8" zewnętrzny gwint
Ciśnienie wody chłodzącej max 15bar
Zakres dostawy  obudowa ochronna  obudowa ochronna
Akcesoria montażowe
- PI Netbox lub USB serwer

coolingjacket standard 4

Wersja CoolingJacket Advanced Extended z kamerą PI oraz komputerem:

coolingjacket standard 2

Do pobrania:

pdf new small Karta katalogowa:  pdf Cooling jacket advanced (901 KB)
pdf new small Instrukcja: pdf Man CJAGEN (872 KB)