Hałas i wibracje

Wśród urządzeń do monitorowania hałasu i wibracji wymienić można kalibratory akustyczne, mierniki wibracji – wibrometry, sonometry oraz urządzenia do badania hałasu środowiskowego. Każde z tych narzędzi przeznaczone jest do badania natężenia dźwięku lub pasm wibracyjnych.

Narzędzia do badania hałasu

Kalibratory są urządzeniami przenośnymi, kompatybilnymi z innymi przenośnymi i laboratoryjnymi miernikami dźwięku, wyposażonymi w mikrofon zgodny ze specyfikacją urządzenia. Narzędzia do badania hałasu środowiskowego to zwykle stacje monitorujące, które do zarządzania wymagają specjalnego oprogramowania. Przed czynnikami atmosferycznymi chroni je obudowa, nazywana również szafką. Oprócz tego narzędzia te wyposażone są także w panel kontrolny, modem 3G oraz antenę GSM. Mogą być używane z powodzeniem na placach budowy, w przemyśle, transporcie. Służą do badania hałasu miejskiego, lotniskowego czy atmosferycznego.

Sonometry i wibrometry, czyli natężenie dźwięku i pomiar wibracji

Sonometry to lekkie urządzenia elektroniczne, których zadaniem jest zbadanie natężenia dźwięku i określenie poziomu zmian hałasu. Charakteryzują się dużą dokładnością pomiarową, ale mają także szerokie zastosowanie, np. w pomiarach natężenia dźwięku urządzeń produkcyjnych czy sprzętu AGD.

Wibrometry z kolei to inaczej analizatory wibracji – urządzenia do badania widma w pasmach oktawowych i tercjowych. Ich zadaniem jest pomiar wibracji, ich parametrów związanych z ochroną pracowników przed drganiami przenoszonymi na ręce i ciało. Ale mogą być także wykorzystywane do pomiaru drgań na budynki położone w pobliżu dróg czy drgań powstałych na skutek wyburzeń.

Wyników 1 - 11 z 11

Kalibrator wibrometrów HD2060

• Dwie częstotliwości drgań: - 15.915 Hz | 1 m/s² lub 0,1 g - 159.155 Hz | 10 m/s² i 1 g • Niski poziom zniekształceń, niezależnie od masy przetwornika • Podświetlany wyświetlacz ze wskazaniem stabilizacji na nastawionym poziomie • Wewnętrzny akumula

Szczegółowe dane techniczne...

Wibrometr HD2030

4-kanałowy analizator wibracji do akcelerometrów typu IEPE
Pamięć 8MB, rejestracja danych, analiza widma w czasie rzeczywistym, w pasmach oktawowych
0.5Hz…2kHz i tercjowych 0.3Hz…3.2kHz. Zakres pomiarowy 110dB, zakres liniowości 80dB.
Zgodny z normami ISO8041, ISO2631, ISO5349,...

Szczegółowe dane techniczne...

Wibrometr HD2070

3-kanałowy analizator wibracji do akcelerometrów typu IEPE
Pamięć 8MB, rejestracja danych, analiza widma w czasie rzeczywistym, w pasmach oktawowych
0.5Hz…2kHz i tercjowych 0.3Hz…3.2kHz. Zakres pomiarowy 110dB, zakres liniowości 80dB.
Zgodny z normami

Szczegółowe dane techniczne...