Termometry GSM

Kontrolowanie temperatury i utrzymywanie jej stale na tym samym poziomie wymagane jest w wielu sytuacjach. Dużo wygodniejsze jest sprawdzanie temperatury bez konieczności podchodzenia do termometru lub wychodzenia z domu. Termometry GSM to odpowiedź na potrzeby przemysłu, jak również osób prywatnych. W jaki sposób działa rejestrator temperatury gsm?

Co to jest termometr z modułem gsm?

Termometr z modułem gsm jest rodzajem zdalnej stacji pogodowej, która umożliwia pomiar i przesyłanie danych na odległość np. za pomocą wiadomości e-mail lub SMS. Urządzenie często posiada funkcję pomiaru temperatury w kilku różnych miejscach jednocześnie, także w przypadku różnic w poziomie ciepła.

Rejestrator temperatury z gsm posiada możliwość ustawienia tolerowanego zakresu ciepła. W przypadku zmiany warunków i wykroczenia temperatury poza ustalone granice jej tolerancji urządzenie wysyła lub nadaje alarm. Tego typu termometr z alarmem to w dodatku akcesorium niewielkich rozmiarów, które umieścić, czy zamontować można bez przeszkód w każdym wymagającym tego miejscu. Termometr z alarmem waży niewiele. Jest poręczny i zasilany sieciowo.

Gdzie wykorzystuje się termometr z alarmem?

Rejestrator temperatury z gsm może działać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Wyposażony jest w specjalne sondy, które umieszczone w różnych miejscach dokonują pomiarów temperatur i przesyłają je następnie do głównej stacji. Ta natomiast alarmuje i informuje o stanie ciepła za pomocą wybranej opcji.

Termometr z alarmem sprawdzi się zarówno w użytkowaniu prywatnym, jak i w przedsiębiorstwach. Z powodzeniem może być stosowany w domkach letniskowych, na działkach, czy w ogrodzie. Podobnie jest w przypadku hal i magazynów, w których znajduje się towar wymagający podczas przechowywania określonych warunków. Szczególne zastosowanie rejestratory temperatury z gsm mają w przemyśle spożywczym zwłaszcza tam, gdzie wymagane jest utrzymywanie temperatury niższej niż pokojowa. Ma to miejsce np. w chłodniach.

Termometr z modułem gsm — medycyna, hodowla, uprawa

Rejestrator temperatury z gsm pełni istotną funkcję w transporcie niektórych produktów medycznych. Wiele z nich wymaga utrzymania niskiej temperatury, a nie zawsze przewożenie takich preparatów przy pomocy specjalnych lodówek jest możliwe. Nawet jeśli zastosowane są akcesoria mające na celu chłodzenie produktów, mogą ulec awarii lub uszkodzeniu w trakcie transportu. Natychmiastowe powiadomienie o tym fakcie przez sondę termometru umieszczoną w przesyłce może zapobiec zniszczeniu jej zawartości.

Podobnie jest z utrzymywaniem temperatury podwyższonej. Takich warunków wymaga np. uprawa szklarniowa, hodowla i wylęgarnia. Spadek poziomu ciepła może spowodować nieprawidłowy rozwój i wzrost, przez co straty mogą być nieodwracalne. Dzięki zastosowaniu zdalnego termometru z alarmem wszelkie niekorzystne zmiany wykrywane są natychmiast i przesyłane w postaci odpowiedniego alertu, dzięki czemu niesprzyjającym czynnikom zapobiec można niemal natychmiast.

Wyników 1 - 4 z 4