Manometry

W naszej ofercie znajdują się praktyczne w zastosowaniu oraz funkcjonalne urządzenia do pomiaru ciśnienia względnego, różnicowego i absolutnego. Popularny manometr czyli przyrząd, który pozwala na wykonanie dokładnych pomiarów ciśnień. W zależności od wersji posiadamy manometry do pomiaru ciśnienia:

  • względnego - odniesionego do aktualnego ciśnienia otoczenia
  • absolutnego (bezwzględnego) -odniesionego do próżni
  • różnicowego - dwa króćce pomiarowe: + i -

W naszym asortymencie prezentujemy między innymi precyzyjne modele różnicowe, cyfrowe, przetworniki ciśnienia itd. Gwarantujemy, że zakup oferowanych przez nas urządzeń jest opłacalną inwestycją w funkcjonalność, wydajność i niezawodność w każdej sytuacji.

Manometry to podstawowy miernik stosowanym głównie w: ciepłownictwie, gazownictwie, hydraulice, energetyce cieplnej, wodociągach i kanalizacji. Urządzenie to służy do pomiarów gazów, a także cieczy. Dane ciśnienie mierzone jest w odniesieniu do ciśnienia odniesienia, którym jest ciśnienie atmosferyczne. Miernik urządzenia pokazuje, w jakim stopniu ciśnienie mierzone jest wyższe od ciśnienia atmosferycznego.

Rodzaje manometrów – czym się różnią od siebie?

Podstawowym zadaniem manometrów jest, w zależności od modelu, pomiar ciśnienia względnego, różnicowego, absolutnego. Zaletą manometrów jest to, że umożliwiają wykonanie dokładnych pomiarów ciśnień. Manometry występują w kilku wersjach, przedmioty te różnią się od siebie tym, że przeznaczone są do różnych rodzajów ciśnień. Pierwszym typem takich urządzeń są manometry do pomiaru ciśnienia względnego, czyli odniesionego do aktualnego ciśnienia otoczenia. Kolejny model to manometry, którymi mierzy się ciśnienie różnicowe. Urządzenia te posiadają dwa króćce pomiarowe, dodatni i ujemny. Tu różnica pomiędzy dwoma wartościami ciśnienia określana jest bezpośrednio i wskazywana na podzielni ciśnieniomierza.

Oprócz tego w skład asortymentu sklepu, a dokładnie w grupy manometrów zaliczają się manometry przeznaczone do pomiaru ciśnienia absolutnego (bezwzględnego), czyli odniesionego do próżni.

Wśród typów manometrów wyróżnia się natomiast modele elektroniczne, hydrostatyczne, sprężynowe, dzwonowe, puszki manometryczne, jak również manometry tłokowe.

Wyników 1 - 16 z 16

Manometr cyfrowy DM10

DM10 to elektroniczny manometr cyfrowych o zasilaniu bateryjnym. Miernik wyposażono w czujnik ceramiczny o deklarowanej dokładności ±0.5%. Posiada możliwość zmiany wyświetlanych jednostek ciśnienia. Do wyboru: bar, PSI, Pa, MPa. Dodatkowo ciekawą funkcją jest jest auto zero, pomiar MIN i MAX z...

Szczegółowe dane techniczne...

Manometr cyfrowy DM17

DM17 manometr cyfrowych o zasilaniu bateryjnym.
Czujnik stalowy spawany polecany np. do tlenu
Dokładność: ±0.5% BFSL
Zakres 0...6 do 0...600bar
Jednostki ciśnienia do wyboru: bar, PSI, Pa, MPa
Dodatkowo ciekawą funkcją jest jest auto zero, pomiar MIN i MAX z resetem oraz...

Szczegółowe dane techniczne...