Katalog produktów

Manometry cieczowe Mark II

Kategoria: Mikromanometry
Nr kat.: Manometry cieczowe Mark II
+

Mark II to seria formowanych manometrów skośnych i skośno-pionowych. Ukształtowanie skośno-pionowe manometru Mark II M zapewnia wyższy zakres pomiarowy oraz łatwość odczytywania przyrostu w niskich ciśnieniach. Model 40 natomiast zapewnia doskonałą rozdzielczość w całym zakresie. Model 40 idealnie nadaje się do pomiaru prędkości przepływu powietrza w połączeniu z rurka Prandtla oraz oceny stanu filtrów. Obydwa typy umożliwiają w zależności od modelu pomiar pod i nadciśnienia oraz ciśnienia różnicowego.

Zakresy pomiarowe:

 

Mark II M - 700Pa 10-0-700Pa Ciecz czerwona 0.826
Mark II 40 - 250Pa 10-0-250Pa Ciecz czerwona 0.826
Mark II 40 - 600Pa 20-0-600Pa Ciecz niebieska 1.91
Wersja z podwójną skalą
Mark II 40 - 250Pa-AV
0...260Pa
0...21m/s
Ciecz czerwona 0.826

 

Budowa

Manometry serii Mark II dostępne są w stacjonarnych lub przenośnych konfiguracjach. Przenośny stojak  w modelu 40 jest standardem, natomiast dla Mark II M dostępny jako opcja-A612. Konstrukcja jest prosta z praktycznie niezniszczalną białą formowaną obudową wykonaną z  ABS. Pokrętło zerowe ustawia tłok. Znaczne nadciśnienie znajduje ujście w zbiorniku przelewowym. Model 40 - skala wykonana została metodą litograficzną na aluminium i zabezpieczona powłoką epoksydowa.

Instalacja

Manometry można zamontować na każdej powierzchni pionowej za pośrednictem dwóch śrub montażowch. Wbudowana poziomica ułatwia wypoziomowanie przed dokręceniem śrub mocujących. Wystarczy napełnić zbiornik, ustawić poziomu płynu na zero, podłączyć rury i manometr jest gotowy do pracy.

AKCESORIA

W zestawie z każdym manometrem Mk II dostarczane są dwa złącza do rurek z gwintem 1/8" NPT , dwa wkręty mocujące manometr, 3/4 uncji płynu manometrycznego - w zależności od modelu czerwony lub zielony oraz strzałki wskaźnikowe do przyklejenia na manometrze i instrukcja.
Model Mark II 2M zawiera również  2.4mb elastycznych rurek plastikowych. Stojak dostępny jest w opcji A-612 .
Model 40 zawiera dwa 4-1/2 stóp rurkek plastikowych, oraz wygodne zaworki z odcięciem.

mark2 wakuometr

mark2_zlozenie

 

manometr Mark II - 40

Do pobrania:

 

acr Instrukcja Mark II: Manometr Mark II serii 2..
acr Instrukcja Mark II: Manometr Mark II 40
Zapytaj o produkt