Katalog produktów

Anemometr LCA301

Nr kat.: LCA301
+

lca301new_1Anemometr wyposażono w 3 przyciski: włączania/wyłączania, zmiany wyświetlanych parametrów oraz klawisz spustowy pomiarowy. Przenośny anemometr turbinkowy LCA301 zapewnia pomiar prędkości chwilowej oraz uśrednionej. Dodatkowym atutem jest podawanie wartości strumienia objętościowego powietrza na podstawie wcześniej wprogramowanego przekroju. Anemometr posiada także wbudowany czujnik temperatury powietrza. Opisywany model posiada standardowo możliwość przełączania jednostek miar z metrycznych na angielskie.

Model LCA301 obsługiwany jest za pomocą pojedynczego przycisku w rękojeści. Gdy przycisk zostanie naciśnięty i zwolniony następuje pomiar chwilowy. Naciśnięcie przycisku i przytrzymanie go w takiej pozycji skutkuje dokonywaniem pomiaru ciągłego.

Zmierzonalca301new_2 prędkość powietrza jest wyświetlana cyfrowo na wyświetlaczu wraz z bieżącą temperaturą. Model LCA301 po wprowadzeniu pola powierzchni przekroju poprzecznego kanału lub kratki umożliwia bezpośredni pomiar natężenia przepływu w l/s, m3/h, m3/s, cfm (stopa sześcienna na minutę). Wartość pola powierzchni można w bardzo łatwy sposób modyfikować podczas wykonywania kolejnych pomiarów. Obudowa anemometru jest aerodynamicznie ukształtowana, wykonana z wysokoudarowego tworzywa ABS a sam przyrząd niezawodny, można się nim posługiwać za pomocą jednej ręki.

Protokół kalibracji anemometru LCA301 jest zgodny z międzynarodowymi standardami i dostarczany jest wraz z każdym zakupionym urządzeniem BEZ DODATKOWEJ OPŁATY.

MOŻLIWOŚCI
 • Możliwość odczytu wyników pomiarów prędkości, temperatury i natężenia przepływu w m/s, ft/min, m3/h, l/s, m3/s i ft3/min.
 • Czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny.
 • Krótka stała czasowa i doskonała dokładność.
 • Obrotowa głowica pomiarowa.
KORZYŚCIlca301
 • Bardzo dobre parametry i przystępna cena.
 • Niewielka masa dzięki ergonomicznej konstrukcji.
 • Jednoręczna obsługa.
 • Przyja zne użytkowanie.
ZASTOSOWANIE
 • Pomiary na kratkach, regulacja sieci wentylacyjnych.
 • Pomiary kontrolne, szukanie uszkodzeń sieci wentylacyjnych.
 • Kontrola bezpieczeństwa laboratoriów.
PRAKTYCZNE WYKONYWANIE POMIARÓW:

Często spotykanym problemem pomiarowym jest ustalenie w jakiej odległości pomiarowej od badanego obiektu należy umieścić anemometr tak aby pomiar był miarodajny.
Odpowiedź:  anemometr skrzydelkowy powinien być umieszczony za filtrem, kratką, wymiennikiem w odległości równej co najmniej 1.5-krotnej średnicy wirnika. Dla LCA 301 i 501 daje to 15cm. Dane na podstawie normy PN-EN 12599 Rozdzial F.3.4.3 - Przekrój pomiarowy.

DANE TECHNICZNE
Zakres pomiarowy:
Prędkość
Temperatura
Strumień objętości

0.25 do 30m/s
0 do 60°C
0.002 do 3000m3/s
Zakres pola powierzchni 0.00399 do 90.00m2
Dokładność:
Prędkość
Temperatura

Lepsza niż ±1% wartości odczytanej ±1 cyfra
±1°C
Jednostki m/s, m³/s, l/s, m³/h
ºC
Rozdzielczość 0.01m/s
0.1°C
Maksymalny czas uśredniania 12minut
Warunki pracy Ciśnienie barometr.: 500 mbar do 2 bar
Temperatura (przyrząd): 0 do 60°C
Wymiary zewnętrzne przyrządu 268mm × 113mm × 43mm
Masa bez baterii 275g
Zasilanie bateria 9V typu 6F22 standardowa, alkaliczna lub akumulator Ni-Cd
Żywotność baterii 40 godzin ciągłej pracy (bateria alkaliczna)
Akcesoria opcjonalne Dzwony pomiarowe AIRCONE

 

acr Anemometr skrzydełkowy LCA301
Zapytaj o produkt