Katalog produktów

SS20.715 LED przetwornik do laminarów

Nr kat.: SS 20.715
+
Monitorowanie przepływu laminarnego - niezawodne i solidne nawet w przypadku intensywnych procesów czyszczenia i stosowania agresywnych mediów w zakładach farmaceutycznych.
Prezentujemy SCHMIDT® Flow Sensor SS 20.715 LED, solidne rozwiązanie do ciągłego monitorowania laminarnego przepływu powietrza w czystych pomieszczeniach i czystych aplikacjach. Dzięki elementom czujnika całkowicie zamkniętym w stali nierdzewnej, imponuje on odpornością na agresywne media i zabrudzenia, a także zapewnia bardzo dobrą ochronę podczas zgrubnego czyszczenia systemów farmaceutycznych w tym m.in. gazowym nadtlenkiem wodoru H2O2

Monitorowanie przepływu w pomieszczeniach czystych i strefach czystych

Zdefiniowany kierunek przepływu powietrza w pomieszczeniach czystych chroni produkty przed zanieczyszczeniem, a cząstki zakłócające są bezpiecznie usuwane. W tym celu w pomieszczeniach czystych o wysokich klasach czystości utrzymywany jest równomierny przepływ powietrza od sufitu do podłogi ("ukierunkowany przepływ wyporowy o niskiej turbulencji"; zakres monitorowania od wN = 0,36 do 0,54m/s.) Pomiar jest przeprowadzany po stronie pomieszczenia czystego za filtrami końcowymi. Ponieważ cyrkulacja powietrza jest dławiona w okresach bezczynności, konieczny jest precyzyjny pomiar prędkości powietrza z dokładnością do 0,1m/s.

Rozwiązanie: pomiar przepływu powietrza nawiewanego za pomocą czujnika przepływu SCHMIDT® SS 20.715 LED

Zgodnie z normą EN ISO 14644-3 prędkość powietrza jest mierzona w odległości około 150 do 300 mm poniżej frontowej powierzchni filtra. W celu łatwej instalacji w systemach sufitowych i ściennych, termiczny czujnik przepływu SCHMIDT® SS 20.715 LED oferuje kompatybilny z pomieszczeniami czystymi system szybkiego montażu. Czujnik jest niezwykle kompaktowy, ponieważ cała elektronika jest wbudowana w rurkę czujnika, dzięki czemu nie powstają turbulencje w przepływie.

Przetwornik do laminarów SS 20.715Indywidualne dostosowanie do każdego zastosowania
 
Do wyboru są 3 standardowe warianty dla optymalnej instalacji w różnych zastosowaniach. Czujnik przepływu laminarnego można zamontować na ścianie w wersji prostej o długości czujnika 300 mm lub w wersji kątowej pod sufitem pomieszczenia czystego lub rozlewni. Konstrukcja kątowa może być skonfigurowana z wymiarami 270 x 300 mm lub 150 x 300 mm (gdzie pierwszy wymiar określa odległość do sufitu; plus system montażowy).

Solidne rozwiązanie do czystych zastosowań z agresywnymi mediami lub intensywnym czyszczeniem

Termiczny czujnik przepływu SCHMIDT® SS 20.715 LED to solidne rozwiązanie do wyjątkowo wymagających zastosowań w pomieszczeniach czystych. Zmiany produktów w zakładach farmaceutycznych lub po prostu wewnętrzne wymagania zmuszają operatorów pomieszczeń czystych i instalacji w obszarach czystych do ich regularnego czyszczenia. Jeśli używane są agresywne media lub jeśli wymagane jest bardziej intensywne czyszczenie z powodu znacznego lub bardzo uporczywego zabrudzenia, nowy laminarny czujnik przepływu SS 20.715 LED z podwójną głowicą czujnika wykonaną ze stali nierdzewnej jest pierwszym wyborem.
Czujnik z podwójnym trzpieniem został zaprojektowany właśnie z myślą o wyżej wymienionych potrzebach i idealnie nadaje się do wymagających zastosowań dzięki elementom czujnika całkowicie zamkniętym w stali nierdzewnej. Oprócz natężenia przepływu, SS 20.715 LED rejestruje również temperaturę medium w zakresie: -20°C ~ +70°C.
Dzięki systemowi szybkiego montażu SCHMIDT®, który jest odpowiedni do pomieszczeń czystych, SS 20.715 LED można wymienić na istniejący czujnik bez dodatkowego wysiłku i zainstalować tak łatwo, jak zwykle.
Czujnik działa bez ruchomych części, a ze względu na zasadę pomiaru dryft lub starzenie są nieistotne. Ponieważ elementy czujnika są całkowicie zamknięte w stali nierdzewnej, konserwacja czujnika jest ograniczona do absolutnego minimum. Jeśli jednak konieczne będzie czyszczenie, można je przeprowadzić bardzo łatwo i na różne sposoby.

Wysoka dokładność i wykrywanie najmniejszych przepływów

Specjalna głowica czujnika z podwójnym bolcem rejestruje prędkości przepływu od 0,1 m/s do 10 m/s w trzech wybieranych zakresach pomiarowych (1 | 2.5 | 10m/s). Aby uzyskać precyzyjne wyniki pomiarów w tym zakresie prędkości, każdy czujnik jest indywidualnie regulowany i kalibrowany w wysokiej jakości tunelu aerodynamicznym. Na życzenie czujnik może być również dostarczony z akredytowaną przez DAkkS kalibracją.

Najważniejsze cechy czujnika przepływu SCHMIDT® SS 20.715 LED:
 • Do zastosowań z przepływem laminarnym z agresywnymi komponentami lub intensywnymi procesami czyszczenia
 • Elementy czujnika całkowicie zamknięte w stali nierdzewnej umożliwiają niezwykle łatwe czyszczenie
 • Bardzo wytrzymała i niezwykle kompaktowa konstrukcja (elektronika zintegrowana w rurce czujnika)
  3 warianty długości czujnika:
  konstrukcja prosta: 300 mm
  konstrukcja kątowa: 150 lub 270 x 300 mm
 • Zakresy pomiarowe 0 ... 1 / 2,5 / 10 m/s
 • Zakres pomiaru temperatury od -20 do +70 °C
 • Liniowe wyjście analogowe dla wartości mierzonej
 • Zintegrowana funkcja samokontroli czujnika z sygnalizacją błędów
 • Wyświetlacz stanu pracy i numer seryjny czujnika widoczne na czujniku po zainstalowaniu
 • Specjalna wersja do monitorowania przepływu laminarnego w pomieszczeniach czystych z technologią szybkiego montażu ułatwiającą instalację w sufitach i ścianach pomieszczeń czystych
 • Akredytowana przez DAkkS kalibracja (opcja)
 
 OpisNumer artykułu
Podstawowy czujnik SCHMIDT® Laminar-Flow Sensor SS 20.715 LED ; Wersja podstawowa: VN oraz TM 566 900 - A B C D E F G
Opcje
Typ Standard   1            
Kształt sondy długość sondy 150 mm x 300 mm (kątowa)     1          
długość sondy 270 mm x 300 mm (kątowa)     2          
sonda 300 mm (prosta)     3          
Przyłącze mechaniczne Tuleja gwintowana M25 z nakrętką kontrującą (typ 1)       1        
Tuleja gwintowana M25 z adapterem gwintu M25 x 1,5 do PG21 (typ 2)       2        
Tuleja gwintowana M25 z nakrętką (typ 3)       3        
Tuleja do spawania  (typ4)       4        
Tuleja kołnierzowa (typ 5)       5        
Bez mocowania       6        
Zakres pomiarowy 0 … 1 m/s         1      
0 … 2.5 m/s         2      
0 … 10 m/s         3      
Sygnał wyjściowy 0 … 10 V           1    
4 … 20 mA           2    
Dokładność regulacji i kalibracja Standardowa regulacja bez certyfikatu             1  
Standardowa regulacja z certyfikatem             2  
Precyzyjna regulacja z fabrycznym certyfikatem kalibracji             3  
Programowanie Ustawienie fabryczne               1

 

Pliki

Zapytaj o produkt