Katalog produktów

Przetwornik temperatury i wilgotności względnej P8652

Nr kat.: P8652
+

Przetwornik z serii P-line  został stworzony do pomiaru temperatury, wilgotności względnej.

Urządzenie jest wyposażone w dwa złącza do podłączania zewnętrznych sond temperatury i wilgotności oraz trzy wejścia dla sygnałów dwustanowych. Do wejść binarnych można podłączać styki bezpotencjałowe lub logiczne sygnały napięciowe.

Do wyjść binarnych można podłączyć styki bezpotencjałowe lub logiczne sygnały napięciowe. p8552 srednie

Zastosowanie

 • Monitorowanie serwerowni, jej temperatury, szaf rackowych, moniotoring SNMP, zdalne alarmowanie za pomocą e-mail i sysloga
 • Zarządzanie systemami HVAC w budynku
 • Monitoring temperatury w magazynach, zapis danych w bazie danych Comet Database lub  systemach SCADA firm trzecich
 • Muzea, archiwa, galerie
 • Fabryki i zakłady produkcyjne, monitorowanie temperatury w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, lotniczym itp.
 • Automatyka domu, minitoring pomieszczeń mieszkalnych, zapis danych historycznych przy pomocy darmowego programu SensorReader
 • Pomieszczenia klimatyzowane, wzrost temperatury oznaczać może awarie klimatyzatora, zdalne alarmowanie za pomocą e-mail 

Oprogramowanie

  • Comet database
   Kompleksowe rozwiązanie akwizycji i analizy danych. Łatwe w obsłudze i wysoce elastyczne oprogramowanie bazy danych dla przetworników i regulatorów Comet z interfejsem ethernet.

  • T-Sensor
   Darmowy program narzędziowy dla przetworników  i regulatorów Comet.

Własności

Sondy zewnętrzne - temperatury i wilgotności

Sonda zewnętrzna

Przetwornik jest przeznaczony do pomiaru za pomocą zewnętrznych cyfrowych sond temperatury i/lub wilgotności. Dwa kanały dla maksymalnej efektywności wykorzystania zasobów sieciowych (np. adresy IP) . Maksymalnie można podłączyć dwie sondy kablowe.
Sondy są dostępne jako akcesoria dodatkowe. Temperatura może być wskazywana w °C lub °F. Wilgotność względna jest wskazywana w procentach.

Wejścia binarne
Binary Przetwornik jest wyposażony  w trzy wejścia binarne. Wejścia pozwalają na odczyt stanu styków bezpotencjałowych lub logicznych poziomów napięciowych. Typ sygnału definiuje się w konfiguracji przetwornika.
Interfejs ethernet
Ethernet Interfejs ethernet 10Base-T/100Base-TX ze standardowym złączem RJ45. Adres IP może być przydzielany automatycznie z serwera DHCP lub statyczny. Obsługiwany jest tylko protokół IPv4.
Power over Ethernet
Ethernet Zasilanie typu PoE zgodnie ze standardem IEEE 802.03af. Dzięki PoE można zredukować koszty i czas integracji. Do pracy urządzenia wystarcza jedynie infrastruktura ethernetowa ze switchem PoE.
Serwer WWW
WWWWWW config Aktualnie mierzone wartości są dostępne przez wydajny wbudowany serwer www. Strony interfnetowe są przystosowane do odczytu z urządzeń mobilnych jak smartfony i tablety. Możliwa jest też konfiguracja przetwornika za ich pomocą. Możliwe jest też samodzielne dostosowywanie wyglądu stron.
Pamięć wartości historycznych
1000 values Mierzone wielkości są zapisywane do pamięci historii zgodnie z zaprogramowanym interwałem. Pojemność pamięci wynosi po 1000 pomiarów dla każdego kanału. Wartości w pamięci historii nie są podtrzymywane. Pamięć jest kasowana przy każdym rstacie urządzenia.
Wykresy historii
Graph Wykres historii jest dostępny przez strony www. Nowoczesny składnik graficzny canvas języka HTML5 pozwala na używanie wykresów z tysięcy urządzeń. nie ma problemu z wyświetalniem wykresów na tabletach czy smartfonach. Obsługiwane są wszystkie nowoczesne przeglądarki - Firefox, Opera, Chrome lub Internet Explorer 9.
Eksport historii do CSV
CSV Wartości historyczne mogą być eksportowane  w celu dalszego przetwarzania do pliku CSV. Plik CSV można przetwarzać za pomocą arkuszy kalkulacyjnych takich jak Microsoft Excel czy OpenOffice Calc. Obsługiwane są dwa typy formatów CSV - z separatorem dziesiętnym w postacji kropki lub przecinka. Czasy w plikach CSV są obecne gdy urządzenie jest zsynchronizwoane z serwerem SNTP. Plik CSV może być pobierany ze stron www albo wysyłany okresowo jako załącznik do wiadomości e-mail.
Log zdarzeń
Ethernet Zdarzenia alarmowe z wejść binarnych oraz kanałów temperatury i wilgotności są zapisywane w logu zdarzeń. Log można przeglądać na stronie www lub zapisać w pliku CSV. Pojemność logu wynosi 100 zdarzeń. Wpisy nie są podtrzymywane. Log jest czyszczony po restarcie urządzenia.
Email
Email E-maile ostrzegawcze są wysyłane gdy wartość pomiarowa wykracza poza ustalone limity. Wiadomości są też wysyłane przy powrocie wartości do zakresu bezpiecznego. Obsługiwana jest autoryzacja SMTP, ale protokół SSL nie. W regularnych odstępach czasu mogą być wysyłane e-maile z plikiem CSV w załączniku.
Protokół ModbusTCP
Modbus Protokół Modbus służy do komunikacji z systemami SCADA lub oprogramowaniem firm trzecich. Przetwornik wykorzystuje protokół Modbus TCP. Jednocześnie może być podłączonych 2 klientów Modbus.
Wartości aktualne przez XML
XML Protokół XML jest przewidziany do odczytu bieżących wartości. Protokół ten nadaje się do wykorzystania przy integracji przetworników z sytemami SCADA firm trzecich.
Protokół SNMP
SNMP Protokół SNMP ver. 1 jest przewidzainy do monitoringu infrastruktury IT. Stosując protokół SNMP można odczytywać aktualne wartości mierzone, stausy alarmów oraz ich parametry. Dostępne są tabele MIB z opisami OID.
Trapy SNMP
Trap Trapy SNMP służą do monitoringu infrastruktury IT. Przetworniki mogą wysłać trapy do wybranego serwera odbierającego. Trapy są wysyłane w przypadku alarmu lub stanu błędu jak np. niemożliwość wysłania e-maila, niemożliwość dostarczenia komunikatu SOAP, itp.
Protokół SOAP
SOAP Przetwornik umożliwia wysyłanie aktualnie mierzonych wartości za pomocą protokołu SOAP v1.1. Urządzeni wysyła wartości w formacie XML do serwera. Zaletą tego protokołu jest to, że komunikacja jest inicjowana po stronie przetwornika. Z tego powodu nie trzeba stosować przekierowania portów.
Protokół syslog
Syslog Protokół syslog jest przeznaczony do systemów monitoringu infrastruktury IT. Przetwornika pozwala na wysyłanie komunikatów tekstowych do wybranego serwera syslog. Wiadomości są wysyłane w przypadku alarmu lub stanu błędu jak np. niemożliwość wysłania e-maila, niemożliwość dostarczenia komunikatu SOAP, itp.
Protokół SNTP - synchronizacja czasu
SNTP Synchronizacja czsu z serwerem SNTP. Bieżący czas jest wyświetlany na stronach www i jest niezbędny do oznaczania danych w plikach CSV. Okres synchronizacji może wynosić 1 dzień lub 1 godzinę.
Pamięć MIN/MAX
Ethernet Pamięć wartości minimalnych i maksymalnych. Pamięć jest niezależna od wartości historycznych. Wartości minimalne i maksymalne mogą być kasowane zodnie z wymaganiami użytkownika.

Dane techniczne

ParametrWartość
Wyjście Ethernet
Wielkość mierzona Wilgotność względna + temperatura
Wersja konstrukcyjna Do sond zewnętrznych
Wykonanie Przemysłowe
Zakres pomiarowy temperatury -55 to +100°C
Wyjście przekaźnikowe Nie
Wejście dwustanowe Tak
Wyświetlacz LCD Nie
PoE Tak
Dokładność z sondami DSTR162/C, DSTGL40/C, DSTG8/C ±0.5°C od -10 do +80°C, w pozostałym zakresie ±2°C
Dokładność z sondami DSRH01, DSRH02, DSRH05 ±3.5% RH (10% – 90% RH) w 25°C, ±2°C
Zakres pomiarowy temperatury z sondami DSTR162/C, DSTGL40/C -30 do +80°C
Zakres pomiarowy temperatury z sondami DSTG8/C -50 do +100°C
Zakres pomiarowy wilgotności z sondami DSRH01, DSRH02, DSRH05 0 do 100%RH (bez kondensacji)
Zakres pomiarowy temperatury z sondami DSRH01, DSRH02, DSRH05 0 do +50°C
Rozdzielczość 0.1°C, 0.1%RH
Interwał pomiaru 2s
Obsługiwane jednostki °C, °F, % RH
Temperatura robocza -20 do +60°C
Stopień ochrony IP30
Liczba wejść binarnych 3
Izolacja galwaniczna wejść binarnych brak
Rodzaj sygnału binarnego styki bezpotencjałowe/logiczne poziomy napięciowe
Złącze LAN złącze RJ-45, 10Base-T lub 100Base-TX
Protokół komunikacyjny WWW, ModbusTCP, SNMPv1, SOAP, XML
Protokoły alarmowe E-mail, SNMP Trap, Syslog
Konfiguracja T-Sensor, WWW
Zasilanie PoE zgodne z normą IEEE802.3af albo 5Vdc, pobór mocy max. 1W
Złącze zasilania koncentryczne, średniaca 5.5 x 2.1 mm
Wymiary 88 x 74 x 39.5 mm (W x H x D)
Masa około 145g
Gwarancja 2 lata
 

 W komplecie znajdują się:

 

Zapytaj o produkt