Katalog produktów

PMT2 pomiar pyłu

Kategoria: Pyłomierze
Nr kat.: PMT2 pomiar zapylenia
+

Prezentujemy nowy przetwornik zapylenia PMT2  amerykańskiej firmy Dwyer. Pomiar zapylenia opiera się na zasadzie indukcji elektrostatycznej. Elektryzowanie materiałów to proces przekazywania im ładunku. Wyróżnia się trzy sposoby elektryzowania: przez tarcie, przez dotyk oraz przez indukcję. Cząsteczki pyłu przelatujące w pobliżu sondy przetwornika powodują wytworzenie wewnątrz niej ładunku. Jest to tzw. ładunek indukowany. Ładunek ten jest proporcjonalny do ilości cząsteczek pyłu. W zależności od rodzaju cząsteczek pyłu, indukowany ładunek jest mniejszy lub większy. Użytkownik ma możliwość wyboru rodzaju pyłu a następnie może to odnieść z pewnym przybliżeniem do aktualnego zapylenia. Po odsunięciu cząsteczek pyłu, układ ładunków w przewodniku powraca do poprzedniego stanu. Prezentowany produkt to przetwornik do monitoringu stanu filtrów np. workowych w przewodach wentylacyjnych lub filtracji spalin. PMT2 oferuje 6 zakresów pomiarowych dzięki czemu łatwo dostosować go pmt2 do odpowiedniej aplikacji. Dzięki przełącznikowi wewnętrznemu możemy zmienić zakres pomiarowy oraz skalować wyjście 4...20mA ułatwiając jego konfigurację. Dodatkowo użytkownik posiada możliwość programowania czasu próbkowania.

Przetwornik przeznaczony jest do monitoringu wszystkich typów filtrów występujących w przemyśle:

 • farmaceutycznym
 • drzewnym, spożywczym, tytoniowym
 • cementowym, wapienniczym, chemicznym
 • w metalurgii i odlewnictwie,
 • wydobycie i przeróbka kruszyw,
 • ceramicznym
 • produkcja gumy i tworzyw sztucznych,
 • energetyce i ciepłownictwie

Typowe zastosowania:

 • Monitoring emisji pyłów
 • Wykrywanie uszkodzeń filtrów workowych
 • Monitorowanie nieszczelności
 • Wykrywanie nieszczelności lub zużycia materiałów filtracyjnych


  PMT2 musi być zamontowany w uziemionym metalowym kominie, rurociągu lub kanale. Nie może być montowany w kominach, kanałach czy rurociągach z tworzyw lub włókna szklanego. Dla uzyskania dokładnych odczytów sonda musi sięgać od ½ do ⅔ przekroju. Dla uzyskania stabilnych i dokładnych odczytów sondę należy zamontować w miejscu gdzie przepływ jest jak najbardziej uporządkowany. Unikać montażu w pobliżu wentylatorów i przepustnic powodujących turbulencje. Idealne miejsce do montażu znajduje się w miejscu położonym przynajmniej dwie średnice za i jedną średnicę przed przeszkodami wywołującymi turbulencje. Sonda jest pokryta nieprzywierającą powłoką z teflonu redukującą potrzebę czyszczenia lub przedmuchiwania powietrzem.pmt2 schemat

 Dostępne wersje przetwornika z gwintem 3/4":

pmt2 dim mm cale
76.20 3"
127 5"
254 10"
381 15"
508 20"
762 30"
914.40 36"
Wersja  1.5" Tri-clamp
 pmt2 dim2

Dane techniczne:

Środowisko pracy Powietrze i gazy z nim zgodne, każdy rodzaj cząstek przewodzących i nieprzewodzących 
Materiały zwilżalne  316L SS, krzem, PTFE
Obudowa  Malowane proszkowo aluminum
Dokładność  ±5% odczytu
Rozmiar cząsteczek

0.3μm i większe

Zakres detekcji 5 do 5000 pA (6 opcji zakresu)
Limit temperatury Otoczenia: -40...+63°C, Proces: -40...+120°C
Limit ciśnienia 2bar
Sygnał wyjściowy 4...20mA
Wymagane zasilanie:  12...28VDC
Przyłącze elektryczne: podwójne 1/2" NPT żeńskie
Złączka w glowicy wypinana (przewody 16...20AWG)
Stopień ochrony IP66
Sposób montażu dowolny
Atopień ochrony obudowy IP66
Czas uśredniania od 1 do 360s (10 opcji wybierania)
 Atesty  CE, cULus, ATEX, IECEX, Iskrobezpieczne w klasie I, grupy C i D, Klasy II: w grupie E, F, G, klasa III; Klasa I sterfa 0 AEx ia IIB T4 Ga; Klasa I strefa 0 Ex ia IIB T4 Ga. 

 Wymiary:

 pmt2 wymiary

Dostępne nowe opcje:

Wersja ATEX - link: pobierz

Proszę pamiętać, że urządzenie nie posiada przepustów kablowych a jedynie 2 otwory gwintowane do ich zamontowania. W przypadku stosowania w wersji ATEX należy urządzenie wyposażyć w certyfikowane dławiki (lub zaślepkę). Od niedawna dostępne jest też mocowanie z gwintem 3/4 BSPT oraz gwintami M20x1.5 pod dławiki kablowe. Cena obu tych wersji jest standardowa.

 
pdf new small Do pobrania:

Pliki

Zapytaj o produkt