Katalog produktów

Vaisala Indigo 520

Kategoria: Akcesoria
Nr kat.: Wyświetlacz Indigo 520
+
Firma Vaisala wprowadza na rynek inteligentny przetwornik Indigo 520, mogący obsługiwać jednocześnie do dwóch sond pomiarowych. Zapewnia większą wygodę, kompatybilność i dokładność w krytycznych punktach pomiarów przemysłowych. Indigo 520 to trwały, metalowy przetwornik, kompatybilny z szeroką gamą inteligentnych sond  do pomiaru wilgotności, temperatury, punktu rosy, dwutlenku węglaindigo520, gazowego nadtlenku wodoru i zawartości wody w oleju.
Przetwornik Indigo 520 umożliwia prezentację wyników na żywo, jednocześnie przesyłając je do systemów automatyki za pomocą sygnałów analogowych, przekaźnikowych lub cyfrowo za pomocą protokołu ethernetowego Modbus TCP / IP. Połączenie Ethernet ma na celu zapewnienie interfejsu sieciowego i bezpieczeństwa cybernetycznego spełniającego współczesne standardy.

Opis

Przetwornik Vaisala Indigo 520 z obsługą dwóch sond i obsługi wielu parametrów jest hostem dla autonomicznych inteligentnych sond kompatybilnych z Vaisala Indigo. Przetwornik oferuje wiele dodatkowych funkcji dla sond. Wyświetlacz dotykowy zapewnia lokalną wizualizację danych i łatwy dostęp do konfiguracji sondy. Przetwornik rozszerza również opcje łączności, zasilania i okablowania, w porównaniu do korzystania jedynie z sond pomiarowych. Zapewnia wsparcie mechaniczne, gdy preferowana jest instalacja sondy na ścianie. Wytrzymała metalowa obudowa o stopniu ochrony IP66 i NEMA4 umożliwia niezawodne działanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Inteligentne sondy kompatybilne z Indigo obejmują sondy wilgotności (HMP3, HMP4, HMP5, HMP7, HMP8 i HMP9), sondy punktu rosy (DMP5, DMP6, DMP7 i DMP8), sondy dwutlenku węgla (GMP251 i GMP252), sondy wilgotności w oleju ( MMP8), czujnik temperatury (TMP1) i gazowego nadtlenku wodoru (HPP271 i HPP272). Indigo 520 jest również kompatybilny z przetwornikiem wilgotności, wodoru i temperatury MHT410 do monitorowania online transformatorów w sieciach energetycznych.

Nadajnik Indigo 520 może jednocześnie obsługiwać do dwóch sond. Sondy plug-and-play można łatwo zainstalować i zdemontować do kalibracji.
 
Nowość w opcji:
 
Dodakowy moduł ciśnienia barometrycznego w klasie A (±0,15 hPa)
 • Ciśnienie barometryczne (moduł opcjonalny)
 • Zakres ciśnienia 500 ... 1100 hPa
 • Klasa A:
 • Liniowość ±0,05 hPa
 • Histereza ±0,03 hPa
 • Powtarzalność ±0,03 hPa
 • Niepewność kalibracji ±0,07 hPa
 • Dokładność przy +20 °C  ±0,1 hPa
 • Zależność od temperatury ±0,1 hPa
 • Całkowita dokładność (-40 ... +60°C): ±0,15 hPa
 • Stabilność długoterminowa/rok ±0,1 hPa
 • Czas odpowiedzi (odpowiedź 100%): jeden czujnik 2 s
 • Jednostki ciśnienia hPa, mbar, kPa, Pa, inHg, mmH20, mmHg, tory, psia
 
 
 
indigo520

Zalety

Ekran dotykowy zapewnia łatwy dostęp do danych z sondy, lokalną wizualizację a także dostęp do konfiguracji sondy.

Dwa jednoczesne pomiary
Obsługa dwóch sond umożliwia jednoczesne pomiary z dwiema sondami Vaisala Indigo kompatybilnymi do pomiaru wilgotności, temperatury, temperatury punktu rosy, dwutlenku węgla, nadtlenku wodoru i wilgotności w oleju.

Wytrzymała konstrukcja z metalową obudową
Metalowa obudowa o klasie ochrony IP66 i NEMA4 sprawia, że ​​Indigo 520 nadaje się nawet do najcięższych warunków. Ekran dotykowy jest wykonany ze szkła wzmocnionego chemicznie, dzięki czemu jest wytrzymałe w wymagających zastosowaniach przemysłowych.

Wyjścia analogowe i cyfrowe
Przetwornik ma 4 kanały analogowe, które można skonfigurować na mA lub V, oraz 2 konfigurowalne przekaźniki. Dowolny z parametrów wyjściowych z podłączonych sond można przypisać do sterowania kanałami analogowymi i przekaźnikami. Protokół wyjścia cyfrowego to Modbus TCP / IP przez Ethernet.

Rozszerzone opcje zasilania
Indigo 520 rozszerza również opcje zasilania sond pomiarowych kompatybilnych z Indigo.
Dostępnych jest wiele możliwości zasilania:

 • Wersja z ochroną niskiego napięcia (PELV): 15… 35 VDC, 24 VAC ± 20%
 • Główna wersja zasilania: 100… 240 VAC 50/60 Hz
 • Wersja Power over Ethernet (PoE): 50 VAC PoE +

vaisala indigo520

Oszczędność czasu i krótsze przestoje dzięki konstrukcji plug-and-play
Sondy zgodne z Indigo typu plug-and-play są łatwe do podłączenia, umożliwiają szybką instalację. Sondy można podłączyć do wyświetlacza za pomocą kabla połączeniowego o długości do 30 metrów
Konstrukcja plug-and-play umożliwia także łatwą wymianę sond, gdy wymagana jest kalibracja lub konserwacja. Oszczędza czas i skraca przestoje.

Do pobrania

pdf new small  Uniwersalny miernik Indigo 520 do sond cyfrowych Vaisala 
pdf new small   Vaisala Indigo 520
Zapytaj o produkt