Z opragramowniem Qlever 2 współpracują następujące rejestratory:
- Rejestratory temperatury
- Rejestratory temperatury i wilgotności
- Rejestratory temperatury i ciśnienia
- Rejestratory skurczu
- Rejestratory zmiany masy
- oraz inne
Rejestratory TMI-ORION to proste rozwiązanie do pomiaru i zapisu danych ciśnienia, przepływu. Idealne do stosowania w autonomicznych aplikacjach sieciowych lub przy pomiarze miejscowym.
Rejestrator komunikuje się bezpośrednio z komputerem za pomocą USB lub poprzez przystawkę radiową. Każdy rejestrator zawiera wewnetrzną baterię podtrzymania pamięci w której to zapisuje szeroki zakres zmiennych pomiarowych. Rejestratory danych współpracują z oprogramowaniem Qlever umożliwiającym pobranie, wyświetlenie i analizę danych oraz ich zabezpieczenie przed zewnętrzną modyfikacją zgodnie z dyrektywą 21 CFR Part 11. Raporty są indywidualnie konfigurowane i mogą być eksportowane do programu Excel i PDF.
Zalety / Korzyści
- wewnętrzna bateria zapewniająca pracę wbudowanej pamięci
- wersje jedno- i wielokanałowe
- łatwo programowalne kanały wejściowe
- programowalny interwał zapisu do pamięci
- wiele opcji komunikacyjnych - USB, radio
- kalibracja fabryczna
- dwuletnia gwarancja
Rejestratory współpracują z dwoma typami oprogramowań; Qlever Lite wersja uproszczona oraz Qlever w pełnej wersji z możliwością dokupowania dodatkowych modułów roserzających funkcjonalność softu,:
Następujące opcje można dodać tylko do Qlever 2 (nie do wersji Qlever 2 Lite)
- Metoda BALL (opcja QLEVER 2)
- Oprogramowanie zgodne z 21 CFR PART 11 (opcja QLEVER 2)
- Oprogramowanie PHARMA obejmujące zgodność z 21 CFR część 11 (opcja QLEVER 2)
- Oprogramowanie AUTOCLAVES (opcja QLEVER 2)
- Oprogramowanie WASHERS (opcja Qlever 2)
- Oprogramowanie AUTOCLAVES/WASHERS (opcja QLEVER 2)
- Oprogramowanie do mapowania temperatury i wilgotności (opcja QLEVER 2)
- Oprogramowanie CERAMIC (opcja QLEVER 2)
- Oprogramowanie LDAP (opcja QLEVER 2)
- Oprogramowanie ROTATION (opcja QLEVER 2)
Cechy szczególne
Możliwość dostosowania do specyficznych potrzeb klienta, np:
- Qlever do przewodowego monitorowania w czasie rzeczywistym,
- Qlever Process Management do komunikacji z PLC i sterowania procesem w pętli zamkniętej.
- Uwierzytelnianie - moduł śledzenia - FDA 21 CFR część 11
Dedykowany do bezpiecznego zarządzania dostępem użytkowników, z tworzeniem różnych kont i poziomów dostępu (administrator, zatwierdzenie, operator).
Pełne śledzenie procesów i danych, w tym wszelkich operacji dodawania, usuwania lub modyfikacji (ścieżka audytu).
Moduł ten jest również zawarty w module Pharma. - Moduł Pharma - 21 CFR część 11
Spełnia wymagania przemysłu farmaceutycznego.
Dedykowany do analizy wszystkich cykli termicznych.
Obszerny raport pomiarowy z obliczeniami statystycznymi wyszczególnionymi według cykli i etapów. - Moduł walidacji autoklawu - ISO 17665
(zgodność z wymaganiami FDA 21 CFR część 11 w opcji)
Przeznaczony do analizy i walidacji cykli sterylizacji wilgotnym ciepłem i testów próżniowych.
Walidacja ciśnienia dynamicznego.
Szybkość zmian ciśnienia jest wykorzystywana do walidacji wymaganej wydajności materiałów opakowaniowych zgodnych z normą EN 868.
Przetwarzanie i prezentacja danych w obszernym raporcie walidacyjnym zgodnie z normami ISO 17665 / EN 13060 / EN 554 / EN 285. - Moduł mapowania - zgodny z FDX15-140
Przeznaczony do komór klimatycznych i termostatycznych lub wszelkiego rodzaju urządzeń termoregulacyjnych, takich jak pomieszczenia, piece, autoklawy - charakteryzujących i sprawdzających temperaturę i wilgotność.
Możliwość tworzenia kanałów obliczeniowych wilgotności względnej.
Qlever Software 2.7.5.0 zapewnia zgodność modułu mapowania z najnowszą aktualizacją normy FDX15-140:2024.
Moduł umożliwia przeprowadzenie:
Test rozkładu temperatury w pustej komorze. Temperatura jest mapowana przez określony czas, aby zrozumieć charakterystykę komory i zidentyfikować gorące i zimne punkty w komorze.
Test rozkladu temperatury w komorze obciążonej. Służy do sprawdzenia komory pod obciążeniem, aby pomóc zrozumieć jego wpływ na rozkład temperatury. Może również obejmować czujniki penetracji.
Test otwartych drzwi Wykonywany w celu oceny, w jaki sposób urządzenie reaguje podczas otwarcia drzwi. Zwykle charakterystyką jest czas do wyjścia poza tolerancję i powrót do tolerancji.
Testy awarii zasilania Sprawdzenie ile czasu zajmuje jednostce wyjście poza tolerancję i powrót do normalnego działania w przypadku awarii zasilania.
Test penetracji temperatury Czujniki są umieszczane w produkcie w celu monitorowania kontroli i wpływu otwarcia drzwi i awarii zasilania.
Test reakcji na zmianę temperatury umożliwia sprawdzenie reakcji komory na skokową zmianę zadanej temperatury - pomaga określić czas potrzebny do osiągnięcia zadanej temperatury w określonej uprzednio tolerancji. - Moduł mycia i dezynfekcji - ISO 15883
Przeznaczony do analizy i walidacji cykli mycia-dezynfekcji. Przetwarzanie i prezentacja danych w obszernym raporcie walidacyjnym zgodnie z normą ISO 15 883. - Moduł kalibracji
Dedykowany do procesu kalibracji rejestratorów temperatury i wilgotności TMI-Orion: kalibracja, regulacja, sprawdzanie i edycja raportu.
Dostępny z biblioteką sterowników do komunikacji z szeroką gamą urządzeń kalibracyjnych: wanien, pieców, sond referencyjnych.
Dostarcza raport z kalibracji i regulacji.
Dostępny w trybie eksperckim, automatycznym lub ręcznym. - Moduł ceramiczny
Mapowanie profilu termicznego w różnych punktach ładunku wózka podczas całego przemysłowego cyklu utwardzania.
Opis pieca: długość i liczba pieców, długość i czas trwania pchnięć.
Opis ładunku: pozycjonowanie i wizualizacja 3D sond termoparowych, typy i liczba produktów.
Konfiguracja pieca: Położenie palników, sond, wentylatorów itp. wewnątrz pieca.
Zarządzanie pchnięciami i zdarzeniami: wizualizacja temperatury sond termoparowych wózka zgodnie z lokalizacją wózka wewnątrz pieca.
Rejestratory pracują w aplikacjach autonomicznych i sieciowych, można je podłączyć do komputera PC po przez kabel USB, sieć Ethernetową lub WiFi. Każdy rejestrator posiada pamięć oraz wbudowaną baterie o żywotności 10 lat. Dzięki temu rejestrator jest odporny na brak zasilania lub awarie sieci komunikacyjnej.
Wszystkie rejestratory mogą współpracować z następującymi oprogramowaniami:
Qlever 2 i Qlever 2 Lite - Software dla rejestratorów TMI - Orion
Przeznaczone jest do współpracy m.in. z rejestratorami Mini lub PicoVACQ. Interfejs użytkownika jest łatwy i intuicyjny. Posiada możliwość ustawienia wybranych parametrów rejestratora. Dane pomiarowe prezentowane są w formie tabelarycznej lub graficznej. Dane tabelaryczne można wyeksportować do Excela. Oprogramowanie umożliwia wyliczenie czasu wskaźników F0 i PU (jednostek pasteryzacji) Oprogramowanie obsługuje również transmisję danych w trybie rzeczywistym dla rejestratorów w wersji radiowej. Równolegle można monitorować do 4 rejestratorów.
QLEVER oprogramowanie przeznaczone do akwizycji, analizy i zarządzania danymi. Dostarcza nieprzetworzonych danych pobranych z rejestratorów TMI-ORION, wyników obliczeń i konkretnych raportów pomiarowych.
Wybrane cechy:
- Zarządzanie plikami: przechowywanie danych w bazie danych, prosty interfejs. Możliwość współdzielenia danych z kilkoma użytkownikami.
- Konfiguracja: umożliwia wybór portów komunikacyjnych i jednostek pomiarowych, zarządzanie plikami kalibracyjnymi i katalogami.
- Porty komunikacyjne: Wszystkie dostępne porty komunikacyjne na komputerze mogą być używane jednocześnie z interfejsami komunikacyjnymi TMI-Orion.
- Zarządzanie rejestratorami: okno prezentuje informacje o statusie każdego podłączonego rejestratora (identyfikacja, stan baterii i pamięci, data pliku konfiguracji, dane w czasie rzeczywistym itp.).
- Programowanie: tworzenie biblioteki konfiguracji. Programowanie, uruchamianie i odczytywanie rejestratorów w trybie pojedynczym lub zwielokrotnionym.
- Pamięc danych: wykres i statystyki wyświetlane w oknie. Wiele dostępnych funkcji rozszerzonej analizy graficznej (powiększenie, kursor, ograniczenia, skale, itp.), łączenie plików, podział na strefy. Wiele funkcji obliczeniowych dostępnych na każdym kanale (F0, A0, Pu, offset, nachylenie,%, ax + b, ...).
Funkcje:
- Zarządzanie danymi, sortowanie danych po dacie i numerze seryjnym.
- Wykres z funkcją zoom
- Dane w postaci tabelarycznej z możliwością eksportu do Excela
- Prezentacja wykresów w trybie multi
- Wyświetlanie danych w trybie rzeczywistym dla rejestratorów z wyjściem bezprzewodowym
- Automatyczna kalkulacja F0 i PU na podstawie ustawionych parametrów Z i N
- Zgodność z CFR21 Part 11, brak możliwości zmiany zapamiętanych danych (dla Qlever 21 CFR Part 11)
Moduł mapowania temperatury i wilgotności do pełnej wersji oprogramowania Qlever 2. Podstawy obliczeń oparte są o najnowszą wersję normy FDX 15-140 z 2024 będącą francuskim standardem definiującym kryteria charakterystyki klimatycznej komór termostatyzowanych oraz testów ich charakterystyki. Moduł Mapping do oprogramowania Qlever 2 przeznaczony jest do walidacji komór klimatycznych i termostatycznych.

