Rejestrator danych HD50R-MB monitoruje różne wielkości fizyczne w wielu aplikacjach. Łączy się z czujnikami za pośrednictwem wejścia RS485 MODBUS-RTU w celu pomiaru temperatury, wilgotności, ciśnienia atmosferycznego, promieniowania słonecznego, prędkości i kierunku wiatru (np. anemometry z serii HD52.3D). Beznapięciowe wejście stykowe umożliwia podłączenie deszczomierza z wyjściem stykowym (normalnie otwartym lub zamkniętym). Oblicza natężenie opadów w mm/h i dzienną ilość opadów. Rejestrator danych obsługuje połączenia Ethernet i może obsługiwać jednocześnie dwa protokoły komunikacyjne: własny i Modbus TCP/IP, zarządzając maksymalnie 10 klientami TCP/IP. Może wysyłać dane na adres FTP, do chmury i za pośrednictwem poczty e-mail. Użytkownicy mogą ustawić dwa progi alarmowe dla każdej mierzonej wielkości, z akustycznymi i e-mailowymi powiadomieniami o przekroczeniu progów. Histereza alarmu i opóźnienie są konfigurowalne. Oprogramowanie HD35AP-S konfiguruje rejestrator danych, wyświetla pomiary w czasie rzeczywistym i zarządza danymi. Oprogramowanie HDServer1 może obsługiwać wiele rejestratorów danych, automatycznie wykrywając je i zarządzając nimi w sieci oraz wprowadzając dane do bazy danych. Opcja HD35AP-CFR21 zapewnia ochronę danych zgodną z FDA 21 CFR część 11. Rejestrator danych jest instalowany na szynie DIN 35 mm i wymaga zewnętrznego zasilania 7...30 Vdc.
Szczegóły:
Rejestrator danych z interfejsem master RS485 Modbus-RTU do odczytu danych z czujników firmy DeltaOhm wyposażonych w wyjście cyfrowe RS485 Modbus-RTU (np. anemometr z serii HD52.3D ...). Opatentowany protokół jest również dostępny do podłączenia anemometrów serii HD2003. Bezpotencjałowe wejście stykowe umożliwia podłączenie miernika opadu z wyjściem impulsowym uzależnionym od intensywności opadu. Komunikuje się z komputerem PC / PLC przez lokalną sieć USB lub Ethernet (opatentowany protokoł TCP/IP firmy DeltaOhm lub protokół Modbus TCP/IP). Pamięć danych: Min. = 259 000, Maks. = 890 500 (w zależności od liczby czytanych kanałów). Jeśli rejestrator danych jest podłączony za pośrednictwem sieci Ethernet, a sieć lokalna ma połączenie z Internetem, pozyskane dane są przesyłane za pośrednictwem poczty e-mail, za pośrednictwem FTP i serwera HTTP (chmura). Rejestrator posiada wbudowany wewnętrzny akustyczny brzęczyk alarmowy plus mozliwość wysyłanie alarmowych wiadomości poprzez e-mail. Zasilanie zewnętrzne 7 ... 30 VDC. Przeznaczony do montażu na szynie DIN 35mm. Warunki pracy: -10 ... + 60°C / 0 ... 85% RH. Oprogramowanie HD35AP-S - darmowe do pobrania ze strony internetowej Delta OHM. Sondy zewnętrzne należy zamawiać osobno. Kabel Ethernet nie jest dołączony. Kabel USB CP23 należy zamawiać osobno.


Rejestrator danych HD50R-MB umożliwia monitorowanie kilku wielkości fizycznych umieszczonych w różnych rejestrach. Do wejścia typu "Master" RS485 MODBUS-RTU można podłączyć sieć czujników pomiarowych, np. temperatury, wilgotności, ciśnienia atmosferycznego, promieniowania słonecznego, prędkość i kierunek wiatru (np. anemometr serii HD52.3D ...) itp. Alternatywą dla protokołu Modbus-RTU może być protokół firmy DeltaOhm umożliwiający podpięcie anemometru HD2003.Bezpotencjałowe wejście kontaktowe umożliwia podłączenie miernika opadu z wyjściem stykowym. Deszczomierz może posiadać wyjście stykowe normalnie zamknięte lub normalnie otwarte. Można również skonfigurować krzywą kompensacji pomiaru w zależności od opadu. Rejestrator danych oblicza intensywność opadów w mm/h (przez odniesienie opadu w ciągu ostatnich pięciu minut do wartości godzinowej) i ilość opadów w ostatnim dniu.
Rejestrator danych może być podłączony do lokalnej sieci Ethernet umożliwiając równoczesną pracę dwóch protokołów komunikacyjnych: zastrzeżonego i protokołu Modbus TCP / IP. Rejestrator danych jednocześnie zarządza maksymalnie 10 "klientem TCP / IP". Jeśli sieć lokalna podłączona jest do Internetu, dane mogą być regularnie wysyłane na adres FTP, do chmura i na serwer pocztowy w postaci załącznika do e-maila.
Dla każdej rejestrowanej wartości użytkownik może ustawić dwa progi alarmowe. Przekroczenie progu sygnalizowanej jest akustycznie, za pomocą wewnętrznego brzęczyka, i zdalnie, przez wysyłanie alarmowych wiadomości e-mail. Histereza alarmu i opóźnienie w wygenerowaniu alarmu można skonfigurować indywidualnie dla każdej wartości pomiarowej. Oprogramowanie PC HD35AP-S umożliwia konfigurację rejestratora danych, podgląd w czasie rzeczywistym, pobieranie i przeglądanie danych w bazie danych. Oprogramowanie HD35AP-S pozwala na jednoczesne podłączenie jednego rejestratora danych. Jeśli istnieje kilka rejestratorów danych w sieci lokalnej oprogramowanie PC HDServer1 pozwala na automatyczne wykrywanie wszystkich rejestratorów podłączonych do sieci i łączenie się jednocześnie ze nimi, wrzucając dane do bazy danych. Oprócz tego umozliwia przeglądanie danych w bazie danych i konfigurowanie głównych parametrów pomiaru urządzeń (alarmy, interwał logowania, ...). Opcja oprogramowania HD35AP-CFR21 (dostępne zarówno z HD35AP-S, jak i HDServer1) pozwala na ochronę zarejestrowanych danych i konfiguracji w odpowiedzi na zalecenia FDA 21 CFR część 11.
Rejestrator danych może być podłączony do lokalnej sieci Ethernet umożliwiając równoczesną pracę dwóch protokołów komunikacyjnych: zastrzeżonego i protokołu Modbus TCP / IP. Rejestrator danych jednocześnie zarządza maksymalnie 10 "klientem TCP / IP". Jeśli sieć lokalna podłączona jest do Internetu, dane mogą być regularnie wysyłane na adres FTP, do chmura i na serwer pocztowy w postaci załącznika do e-maila.

Dane techniczne
Interwał pomiarowy i zapisu do pamięci programowany: | 1, 2, 5, 10, 15, 30 s / 1, 2, 5, 10, 15, 30, 60min (Uwaga: minimalny interwał może być większy niż 1 s, jeśli obsługuje kilka czujników) |
Pamięć wewnętrzna: | zapis ciągły najstarsze dane są nadpisywane nowymi lub rejestracja jest zatrzymywana jeśli pamięć jest pełna. |
Liczba przechowywanych próbek | od 259,000 do 890, 500 w zależności od ilości urządzeń i rejestrowanych kanałów. |
Interfejsy | ETHERNET (złącze RJ45) z indywidualnym protokołem DeltaOhm TCP / IP lub Modbus protokół TCP / IP USB (złącze mini-USB) |
Master RS485 | Modbus-RTU (do akwizycji danych z przetworników) |
Alarm | Akustyczny za pomocą wewnętrznego brzęczyka i wysyłania e-maili |
Zasilanie zewnętrzne | 7 ... 30 VDC |
Pobór prądu: | 40 mA @ 24 VDC |
Wskaźniki | LED Zasilanie i połączenie LAN |
Temperatura robocza/ wilgotność | -10... +60°C / 0 ... 85% wilgotności względnej bez kondensacji |
Obudowa | Tworzywo sztuczne |
Waga | 200 g około. |
Montaż | 35 mm szyna DIN |
Oprogramowanie HD35AP-S:
Umożliwia zaprogramowanie rejestratora (parametry rejestrowania, progi alarmowe, jednostki, ustawienia sieciowe itp.) konfigurowalne poprzez USB lub za pośrednictwem lokalnej sieci LAN lub Ethernet aplikacja HD35AP-S. Niektóre podstawowe parametry (alarmy, interwał logowania, kod użytkownika itd.) można również ustawić za pomocą oprogramowanie HDServer1.
W celu pobrania danych z bazy danych można wykorzystać:
W celu pobrania danych z bazy danych można wykorzystać:
- HD35AP-S (umożliwia podłączenie jednego rejestratora danych jednocześnie) lub
- HDServer1 aplikacja do zarządzania bazami danych MySQL (umożliwia jednoczesne podłączenie kilku rejestratorów danych)

WERSJA OPROGRAMOWANIA HD35AP-CFR21
Opcja HD35AP-CFR21 pozwala, oprócz funkcji podstawowego oprogramowania (zarówno HD35AP-S, jak i HDServer1), na ochronę zapisanych danych i konfiguracji przyrządów zgodnie z zaleceniami FDA 21 CFR część 11. W szczególności dostępne są następujace funkcje:
- Możliwość śledzenia działań (Ścieżka audytu - Audit Trail) wykonywanych za pomocą oprogramowania; np. z którymi użytkownikami łączyło się i jakie zmiany zostały ewentualnie wprowadzone w konfiguracji przyrządu.
- Zarządzanie dostępem użytkowników do konfiguracji przyrządu i przeglądania danych w bazie. Każdemu użytkownikowi można przypisać inne hasło do korzystania z oprogramowania. Istnieją również trzy poziomy dostępu (administrator, superużytkownik i standardowy użytkownik); dla każdego z tych poziomów można zdefiniować dozwolone operacje. Opcja HD35AP-CFR21 działa z kluczem sprzętowym USB, który można podłączyć do dowolnego komputera w tej samej lokalnej sieci, na którym jest zainstalowane podstawowe oprogramowanie.
Do pobrania: