Katalog produktów

Protimeter MMS3

Nr kat.: Protimeter MMS3
+
Kompletny system pomiaru wilgotności z możliwością pracy bezprzewodowej. Teraz, dzięki możliwości pracy bezprzewodowej, Protimeter MMS3 reprezentuje najnowszą technologię pomiaru wilgotności. Jego ergonomiczna konstrukcja 4 w 1 pozwala na szybką i dokładną pełną diagnostykę wilgotności budynku zarówno na powierzchni, jak i pod nią, od budowy nowych budynków po projekty renowacyjne w istniejących budynkach. Ponadto, dzięki wbudowanym funkcjom higrometrycznym i termometrowi laserowemu na podczerwień (IR), MMS3 ocenia również warunki jakości powietrza w pomieszczeniach
 

Cechy:

 • Igłowy pomiar wilgotności z wbudowaną kontrolą kalibracji
 • Ulepszony bezinwazyjny pomiar wilgotności z funkcją trybu czułości i prostą kalibracją w terenie
 • Bezkontaktowy pomiar temperatury powierzchni za pomocą wskaźnika laserowego na podczerwień (IR)
 • Szybka reakcja
 • Obliczenia psychrometryczne
 • Ręczne i automatyczne rejestrowanie danych do 10 000 rekordów
 • Tryb przeglądarki plików zarejestrowanych danych
 • Raportowanie i przetwarzanie danych za pomocą oprogramowania Protimeter PC
 • Strumień danych na żywo przez BLE, zapis danych do pliku lub osadzenie w obrazie w aplikacji Protimeter
 • Interfejs sieciowy do przeglądania zarejestrowanych danych
 • Łatwy w użyciu interfejs z kolorowym wyświetlaczem i obsługą wielu języków
 • Możliwość aktualizacji oprogramowania
 
mms3Korzyści
 
 • Łatwy w użyciu przyrząd
 • Pełna diagnostyka wilgotności budynku
 • Szybko reagujący higrometr przyspiesza badania budynków
 • Brak konieczności podłączania wielu akcesoriów
 • Duży kolorowy wyświetlacz
 
Cechy
 
 • Różne możliwości pomiaru wilgotności - igłowa
 • Nieinwazyjny pomiar wilgotności - stykowa
 • Szybko reagujący pomiar wilgotności względnej i temperatury
 • Pomiar wilgotności równowagowej w podłogach betonowych
 • Obliczenia psychometryczne
 • Bezkontaktowy pomiar temperatury w podczerwieni
 • Rejestrowanie danych


Protimeter MMS3 łączy w sobie nieinwazyjne tryby pomiaru typuigłowego z termohigrometrem i laserowym termometrem na podczerwień w jednym urządzeniu.

Wprowadzenie do Protimeter MMS3

Cztery w jednym - System pomiaru wilgotności

Protimeter MMS3 mierzy wilgotność w drewnie i podłogach drewnianych, płytach gipsowo-kartonowych, betonie i bloczkach betonowych, stiuku, tynku, murze i innych materiałach budowlanych.

 1. Pomiar (tryb igłowy) diagnozuje zakres wnikania wilgoci w celu oceny uszkodzeń i monitorowania wysychania konstrukcji budowlanych. Do pomiaru w trudno dostępnych miejscach można użyć wbudowanej lub podłączanej sondy do pomiaru wilgoci. Używaj sond typu trzpieniowego do pomiaru wilgotności w ścianach, izolacji wnęk ściennych, konstrukcjach podziemnych i powierzchniowych. Użyj akcesoriów, takich jak sondy młotkowe, do pomiaru na głębokości.

 2. Wyszukiwanie (tryb nieinwazyjny) za płytkami ceramicznymi, drobnymi wykończeniami, plamami wodnymi, płytkami i winylowymi wykładzinami podłogowymi, drewnem, płytami gipsowo-kartonowymi, tynkiem, murem, betonem i bloczkami betonowymi. Nieinwazyjna, bezigłowa częstotliwość radiowa (RF) wykrywa wilgoć od ¾" (19 mm) do 5" (120 mm) pod powierzchnią. Na tryb wyszukiwania nie ma negatywnego wpływu wilgoć powierzchniowa

 3. Higrometria mierzy lub monitoruje budynki pod kątem odpowiedniej wentylacji wpływającej na jakość powietrza w pomieszczeniach i problemy z wilgocią. Mierzy wilgotność względną i temperaturę, punkt rosy i temperaturę powierzchni, bliskość powierzchni do punktu rosy (kondensacja) , a także wykonuje wiele obliczeń psychrometrycznych. Umożliwia pomiar urządzeń takich jak osuszacze. Mierzy wilgotność względną równowagi w podłogach betonowych przy użyciu metody sondy miejscowych. Służy do wykrywania warunków dla rozwoju pleśni i grzybów, które mogą prowadzić do niezdrowych warunków życia

 4. Temperatura powierzchni (IR) sprawdza temperaturę powierzchni, wykorzystując wskaźnik laserowy, oblicza bliskość do punktu rosy.

Tryb pomiaru

 • Tryb pomiarowy wykorzystuje dwie igły do diagnozowania zakresu wnikania wilgoci w celu oceny uszkodzeń i monitorowania wysychania konstrukcji budowlanych. Tryb pomiaru zapewnia rzeczywistą procentową zawartość wilgoci w stosunku do suchej masy w szerokiej gamie materiałów budowlanych. Podpowierzchniowe pomiary %WME można uzyskać za pomocą głębokich igłowych sond ściennych do pomiaru poziomu wilgoci głęboko w ścianie lub konstrukcji drewnianej.

 • Tryb wyszukiwania (nieinwazyjny). Tryb wyszukiwania wykrywa wilgoć podpowierzchniową przy użyciu bezigłowej metody radiowej i znajduje wilgoć do 19 mm (3/4 cala) pod powierzchnią. Przeznaczone do szybkiego, nieniszczącego (bezinwazyjnego) pomiaru wilgotności. Działający na zasadzie pomiaru stałej dielektrycznej. Badany materiał jest penetrowany przez generowane w wilgotnościomierzu pole elektromagnetyczne. Ten tryb wykrywania wilgoci jest nieinwazyjny, wyszukuje zawilgocenie za płytkami ceramicznymi, drobnymi wykończeniami, płytkami i winylowymi wykładzinami podłogowymi, drewnem, płytami gipsowo-kartonowymi, tynkiem, murem, betonem i bloczkami betonowymi. Płaski czujnik na spodzie urządzenia jest przytrzymywany przy ścianie lub podłodze w celu uzyskania względnego odczytu. Wilgotność powierzchni nie wpływa negatywnie na odczyt w trybie wyszukiwania.

 • Tryb wilgotności powietrza higrometrem. Protimeter MMS2 zawiera kompaktowy czujnik termohigrometryczny, w skrócie QuikStick. Kompaktowy czujnik zapewnia szybką reakcję w zakresie 0-100% rh i może być używany jako higrometr do specjalistycznych pomiarów wilgotności. Niezależnie od tego, co Protimeter MMS2 mierzy za pomocą QuikStick, urządzenie oblicza i wyświetla temperaturę punktu rosy niezbędną do oceny ryzyka kondensacji.

 • Zdalny pomiar temperatury powierzchni. Protimeter MMS2 jest wyposażony w czujnik podczerwieni wbudowany w górną część przyrządu do bezdotykowego pomiaru temperatury powierzchni. Zintegrowany wskaźnik laserowy wskazuje pozycję pomiaru dla przejrzystości. Temperatura powierzchni jest wyświetlana wraz z panującą temperaturą punktu rosy i różnicą między temperaturą powierzchni a temperaturą punktu rosy.

 Specyfikacja

Zakres pomiaru wilgotności
- Metoda igłowa
- Metoda bezinwazyjna
 igły

Igły (% WME): 6% do 100% (odczyty powyżej 30% są względne). Do 10mm

Nieinwazyjny (RF): 60 do 999, do głębokości 19 mm w trybie standardowym i do głębokości 5" (12 cm) w trybie czułości
(różni się w zależności od testowanego materiału). skanowanie do 19 mm

Wbudowany pirometr
pomiar temperatury bezinwazyjny
pirometr Zakres: -20°C do 80°C
Celownik laserowy o optyce: 12:1 (D:S)
Dokładność: ±2°C
Sonda Hygrostick (kod POL4750)
przeznaczona do sprawdzania wilgotności np. betonu
pol4750 Wilgotność względna w otworze np. w wylewce betonowej
Zakres: 30% do 40% RH, Dokładność: ±3% RH przy (20°C)
Zakres: 41% do 90% RH, Dokładność: ±2% RH przy  (20°C)
Temperatura: 0...50ºC ±0.3ºC
Wymiar Ø8mm x50mm
Sonda wpinana wilgotności względnej powietrza Quikstick ST (kod POL8751) pol8751 0% ... 10% RH, ±3% RH (20-30ºC)
10% ... 90% RH, ±2% RH (20-30ºC) 
90% ... 100% RH, ±3% RH (20-30ºC)
Temperatura: 0...50ºC ±0.3ºC
Wymiar Ø16mm x65mm
Stykowa sonda temperatury
termistorowa z kablem - BLD5808
bld5808 Zakres: 0°C...+70°C | Dokładność ± (0.7°C)
Płaska kątowa igłowa
z kablem - BLD5060
bld7710 080 Sonda igłowa kątowa
Sonda igłowa do izolacji
127mm
 BLD5018 Deep Wall Probe
Sondy głębokie przeznaczone do pomiaru w zagłębieniach ścian i podłogach. Są one izolowane, z wyjątkiem końcówek. Podłącza się je do dowolnego miernika wilgotności Protimeter i mierzy wilgotność ściany niezależnie od wilgotności powierzchni lub zanieczyszczenia, np. solami. Optymalny wybór wilgotności wewnątrz płyt kartonowo-gipsowych, izolacji wnęk ściennych, betonu, stiuku, tynku, muru i innych materiałów budowlanych. Dwa otwory o średnicy 6 mm są wiercone w odległości około 75 mm od siebie, stopniowo zwiększając głębokość, a tym samym tworząc profil wilgotności w badanej strukturze, na przykład w ścianie.
Sonda igłowa do izolacji
360mm
 BLD5019  Sonda igłowa 360mm
Sond igłowa młotkowa BLD5055 Sonda igłowa młotkowa
Wbudowana pamięć  
Rejestrowanie ręczne i automatyczne: Przechowywanie do 10 000 wyników we wszystkich funkcjach urządzenia wraz z datą i znacznikiem czasu. Przechowywanie interesujących wyników w chmurze z danych na żywo w aplikacji Protimeter do pliku lub osadzanie w obrazie, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem telefonu/tabletu i/lub interfejsu internetowego.
Wyświetlacz   cyfrowy duży kolorowy TFT
Zasilanie   2xAA Alkaliczne akumulatory ~ 2700mAh (w zestawie)
Masa   283g
Wymiary (mm)   190.5 x 94 x 56

Pliki

Zapytaj o produkt