Wilgotnościomierz FS1 do zboża

Email
Wilgotnościomierz FS1 do zboża

Miernik wilgotności ziaren kukurydzy, żyta, pszenżyta, pszenicy, jęczmienia, owsa, rzepaku, grochu, soi, bobiku, słonecznika i ryżu.

Właściwa wilgotność zboża decyduje o momencie omłotu oraz o rodzaju jego składowania. Do pomiaru wilgotności wykorzystuje się wiele różnych metod różniących się precyzją i szybkością pomiaru. Nasz miernik jest precyzyjnym przyrządem mierzącym wilgotność ziaren w całości. Po wsypaniu ziarna do zasobnika po krótkiej chwili wyświetlona zostanie jego wilgotność z dokładnością ± 0.5%. Ze względu na niewielkie gabaryty, miernik można zawsze wozić w maszynie. Użytkownik zachowuje wtedy całkowitą kontrolę ziarna przy omłocie, suszeniu i w magazynie.fs1

  • Zakres pomiarowy od 5 do 25% zawartości wody, w zależności od materiału,
  • Komplet z pojemnikiem nasypowym
  • Korzyści: szybki pomiar roślin pełnoziarnistych
  • Do wszystkich rodzajów zbóż
  • Bez przygotowania próbek
  • Pomaga obniżyć koszty suszenia

Miernik wykorzystuje do pomiaru metodę pojemnościową. Metoda ta polega na pomiarze wilgotności względnej, która to posiada korelację do zawartości wody w materiale mierzonym. Korelację taką określa się poprzez krzywe kalibracyjne dla danego materiału. Metodą referencyjną przy tworzeniu krzywych kalibracyjnych, które zapisane są na stałe w pamięci urządzenia jest laboratoryjna metoda wagosuszarki. Podczas szybkiego pomiaru wilgotności miernik wskazuje zmianę tzw. stałej dielektrycznej. Stała ta rejestrowana jest w komorze pomiarowej i zależy od poziomu wilgotności a ta z kolei przeliczona jest na zawartość wody wyznaczoną wagosuszarką.

Dane techniczne:

zasilanie: 4 x1.5V AA alkaliczne
pobór prądu: ok. 12 mA
wskaźnik odczytowy: Graficzny
zakres pomiaru temperatury: od 0°C do 40°C
dokładność pomiaru temperatury: ±0.5 °C
dokładność pomiaru wilgotności: ± 1,0%
wymiary: 250 x
masa przyrządu: 920 g
temperatura pracy: 10 – 45 °C

 

fs1_4

 

 

acr Karta katalogowa: pdf Miernik do ziarna Humimeter FS1